WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Розробка системи менеджменту в організації туризму і відпочинку - Курсова робота

Розробка системи менеджменту в організації туризму і відпочинку - Курсова робота

вважаються:
" Розподіл ресурсів
" Взаємозалежність у досягненні результату
" Різниця в уяві та цінностях
" Незадовільні комунікації
" Різниця у досвіді та манері поведінки
" Різка зміна подій та умов.
Способи вирішення конфліктних ситуацій розподіляють на дві категорії: структурні та міжособові. До структурних методів належать:
1. Роз'яснення вимог до змісту роботи.
2. Принцип використання ієрархії при вирішенні конфліктних ситуацій.
3. Підпорядкування цілей підрозділів загальноорганізаційним цілям. Загальна мета організації, якій підпорядковується решта цілей підрозділів.
4. Вплив на поведінку через систему винагород.
Міжособові способи вирішеня конфліктів зводяться до п'яти варіантів типу поведінки, що їх має обрати конкретна людина при появі перших симптомів конфліктної ситуації ? це загострення досі прихованих суперечностей чи втручання сторонніх сил, які зміщують акценти у розстановці сил. Це зокрема: ухилення, заладжування, примус, компроміс, вирішення конфлікту.
Крім конфліктних ситуацій в організації інколи можуть виникати стресові ситуації.
Стресова ситуація ? це явище, яке виникає внаслідок перевантаження працівників робочими завданнями, психологічною несумісністю, незадовільними умовами праці та безліччю інших чинників. Кожна людина час від часу потрапляє в стресові обставини і у незначних пропорціях вони абсолютно нешкідливі.
Стрес ? явище розповсюджене. Його можуть викликати як фактори, пов'язані з впливом організації на свого співробітника, так і чинники, що зумовлені особистим життям людини, її світосприйняттям і менталітетом. Як би не намагався керівник уникнути стресових ситуацій і створити оптимальний мікроклімат в колективі, від них, як кажуть "ніхто не застрахований". Уникнути стресу чи послабити стресовий стан можна використовуючи систему вибору пріоритетів у роботі, тобто розподіляючи завдання на невідкладні, дуже важливі, термінові, шаблонні, другорядні, несуттєві, зайві тощо. Необхідно вміти знаходити час для відпочинку і справедливо розподіляти обсяг робіт.
9. Організація праці менеджерів в організації.
Менеджери ? це люди, відповідальні за отримання результатів конкретних зусиль інших людей, працюючих як індивідуально, так і об'єднаних у групи чи організації.
В будь-якій організації менеджер виконує певну роль. Роль ? це набір визначених паравил поведінки, що відповідають конкретній установі чи конкретній посаді. Окрема особистість може вплинути на характер виконання ролі, але не на її зміст.
За визначенням Мінцберга виділяють десять управлінських ролей менеджера:
1. Міжособові ролі: головний керівник, лідер, зв'язкова ланка.
2. Інформаційні ролі: отримувач інформації, розповсюджувач інформації, представник.
3. Ролі, пов'язані з прийняттям рішень: підприємець, ліквідатор порушень, розподілювач ресурсів, ведучий переговори.
Ці десять ролей беруть на себе керівники в різні періоди і залежно від рангу. Вони класифікуються в рамках трьох категорій: міжособові, інформаційні та ролі пов'язані з прийняттям рішень.
Міжособові ролі випливають з повноважень і статусу керівника в організації і охоплюють сферу його взаємин з людьми. Міжособові ролі можуть зробити керівника об'єктом нагромадження інформації, що дає можливість і одночасно змушує його грати інформаційні ролі й діяти в якості центру обробки інформації. Приймаючи на себе міжособові та інформаційні ролі, керівник здатний відігравати ролі, пов'язані з прийняттям рішень.
Окрім вище наведених ролей менеджер має певні обов'язки в організації які поділяються на три групи:
1. Контроль за стосунками серед персоналу, який передбачає керуючі та зв'язкові функції.
2. Розподіл інформації. Передбачає одержання та росповсюдження інформації, моніторинг. Проведення моніторингу включає в себе аналіз навколишніх умов, проблем, перспектив, що можуть впливати на діяльність підрозділу.
3. Ухвалення рішень. При вирішенні конфліктних ситуацій менеджер приймає рішення або виконує дії, спрямовані на утримання контролю над ситуацією.
10. Зовнішнєсередовище організації: поняття, елементи, характеристика, методи аналізу.
Успіх організації, головним чином, залежить від сил зовнішніх відносно організації і діючих у глобальному зовнішньому оточенні.
Зовнішнє середовище ? це сукупність неконтрольованих суб'єктів і сил, що діють за механізмами підприємства і непідвладні апаратові управління. Зовнішнє середовище підприємства поділяється на середовище прямого та опосередкованого впливу.
Середовище прямого впливу, тобто таке, що активно, реально і негайно впливає або може вплинути на діяльність організації, містять в собі такі сили, як конкуренти, покупці та постачальники, органи державного регулювання, інвестори та ін.
Неконтрольовані фактори розвитку підприємства впливають на поведінку виробника на ринку. Такі фактори відстежуються і вивчаються, тех досліджується динаміка їх розвитку з метою пристосування до умов, спричинених неконтрольованими факторами.
Середовище непрямого впливу лише формує загальні перспективи розвитку, сприятливі чи не зовсім тенденції, проблеми, пастки, кон'юктури ринку тощо, його вплив відчувається згодом, воно лише визначає напрями процесів у економіці, формує загальні тенденції розвитку галузі на віддалену перспективу.
Зовнішнє середовище організації містить такі елементи як споживачі, конкуренти, урядові установи, постачальники, фінансові організації та джерела трудових ресурсів, активні щодо операцій організації.
Характеристика зовнішнього середовища:
1) Взаємозв'язок чинників зовнішнього середовища ? це рівень сили, з якою зміна одного чинника діє на іншу.
2) Під складністю зовнішнього середовища слід розуміти кількість факторів, на які організація повинна реагувати, а також рівень варіативності кожного фактора.
3) Рухливість середовища ? це швидкість, з якою відбуваються зміни в оточенні організації.
4) Невизначеність зовнішнього середовища ? це відносна кількість інформації про середовище і впевненість у її достовірності.
Висновок.
За час існуваня фірми зроблено великий обсяг роботи, до якого причетні як керівництво підприємства так і персонал який на ньому працює.
Якщо оццінювати результати роботи підприємства то варто зазначити, що якщо дивитися з середини підприємства то навіть найкращі результати завжди здаються недосконалими. Про те дивлячись з зовні слід сказати, що підприємство досягло великих результатів в таких видах туристичної діяльності:
1. Надання послуг по організації відпочинку та розваг на Україні.
2. Створення мовних курсів по вивченню іноземних мов.
3. Пасажирські перевезення до Європи та інше.
Крім цього фірма має грандіозні плани на майбутнє, такі як будівництво центру відпочинку, готелю, розширення послуг по струхуванню людей та інше.
З всього вище зазначеного видно, що підприємство не тільки розвивається в даний момент але й певнено дивиться в майбутнє.
Використана література.
1. Тарнавська Н. П., Пушкар Р. М. "Менеджмент: теорія та практика".
2. Хміль Ф.І. "Основи теорії і практики управління".
3. Кузьмін О. "Сучасний менеджмент".
4. Андркшкін Б. М. "Основи теорії і практики управління".
5. Карнеги Д. "Як завоювати друзів і впливати на людей".
6. Мартиненко Н. М. "Менеджмент фірми: книга для підприємців".
7. Карлоф Б. "Ділова стратегія".
8. Котлер Ф. "Основи маркетингу".
9. Весник В. Р. "Менеджмент для всіх".
10. Ансофф І. "Стратегічне управління".
11. Арасланов К. М. "Посібник керівнику та менеджеру".
12. Кохно П. А. "Менеджмент".

 
 

Цікаве

Загрузка...