WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Організація планування експортно-імпортної діяльності на ЗАТ “Коломийська швейна фабрика” - Курсова робота

Організація планування експортно-імпортної діяльності на ЗАТ “Коломийська швейна фабрика” - Курсова робота

середньої зарплати до основних працівників підприємства:
? основні робітники - 0,7-0,9;
? керівники - 2,0-2,5;
? спеціалісти - 1,3-1,5;
? майстри - 1,5-2,0;
? непромислова група - 0,7.
Преміювання працюючих здійснюється за виконання виробничих завдань якістю і в строки, визначені контрактами, від 20% до 75% в залежності від фінансових можливостей підприємства за підписом заступника голови правління по економіці та економіста ВЕПЗ. Премія робочим бригадам і дільницям оплачується по фонду заробітної плати. Майстрам, спеціалістам, керівникам за рахунок прибутку. Премія робочим, майстрам експериментальної, підготовчої, розкрійної дільниці сплачується при умові виконання доведеного службою заступника голови правління та ВЕЗП завдання від 10% до 75% в залежності від фінансового становища:
1. Для експериментальної дільниці - вчасно підготовлені взірці, лекала, технічні умови;
2. Для підготовчої дільниці - вчасно видана проміряна тканина в комплекті з розрахунками і належними обміловками;
3. Для розкрійної дільниці - вчасна видача комплектного, якісного крою в бригади по кількості відповідно до програми завантаження.
Виплати доплат і надбавок проводяться згідно рекомендацій Міністерства промисловості України та кодексу законів про працю України.
Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконання роботи, прфесійно-ділових якостей.
На фонд оплати праці значною мірою впливає показник продуктивності праці, а ще в більшій мірі він впливає на фонд додаткової оплати праці. Тому доцільно провести аналіз фонду оплати праці, його складових частин, встановити, чи дійсно відповідає зміна фонду оплати праці зміні її продуктивності. Для цього побудуємо таблицю 3.5.
Таблиця 3.5. Аналіз заробітної плати

п/п
Найменування показника
Один.
виміру
Роки
Терміни росту (падіння) показника, %
2001
2002
2003
2002/
2001 2003/
2002 2003/
2001
1 Чисельність промислово-виробничого персоналу
чол.
427
405
348
100,4
95,5
99,8
2 Фонд оплати праці, в т.ч.
тис.грн.
816,0
957,0
478,0
117,3
49,9
58,6
2.1 Фонд основної ЗП
тис.грн.
790,0
957,0
478,0
81,7
121,1
58,6
2.2 Фонд додаткової ЗП
тис.грн.
16,7
-
-
0
0
0
2.3 Заохочувальні та компенсаційні виплати
тис.грн.
9,3
-
-
0
0
0
3 Середня заробітна плата одного
працівника
грн.
173,7
196,9
214,5
113,3
108,9
123,5
За даними таблиці 3.5. почався різкий спад фонду оплати праці. Спостерігається зменшення фонду основної зарплати. Фонд додаткової заробітної платистав нульовим. Середня заробітня плата збільшилася майже на 25% в порівнянні з 2001-м роком.
Висновок можна зробити такий, що в підвищенні продуктивності праці персонал матеріально не зацікавлений, а зміна фонду додаткової заробітної плати відповідає тенденціям в зміні продуктивності праці.
2.8. Виробничі ресурси підприємства.
Загальна площа виробничих потоків основної продукції, яких на фабриці нараховується 7, складає - 1139,1 кв/м (без розкрійно-підготовчого, експлуатаційного цехів). Чотири потоки функціонують в дві зміни, три - в одну зміну.
На ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" нараховується 390 одиниць обладнання (крім прасувальних устаткувань), в тому числі швейних машин імпортного виробництва - 189 одиниць. Це наступне обладнання:
? вітчизняні машини 97-го класу (універсальні) і 51-го класу (спеціалізовані - "оверлог") - 166 одиниць;
? швейні універсальні машини фірми "DUERKOPP" (Німеччина);
? швейні спеціалізовані машини фірми "JUKI" (Японія) - 67 одиниць.
Частка обладнання строком експлуатації до 5-ти років, складає 43%. Крім того, підприємство налічує 9 прасувальних установок фірми "VAIT" (Німеччина), строком експлуатації до 5-ти років.
2.9. Порядок проходження документів між підрозділами підприємства при здійсненні зовнішньоекономічних операцій.
У зв'язку з тим, що ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" працює з іноземними фірмами і з документами по факсу, тому оперативність проходження всіх документів по відділах обов'язкова. Сучасні закони ринку і конкуренції змушують підприємство працювати і реагувати на інформацію миттєво. Від цього залежить, як будуть забезпечені роботою люди, як швидко вони можуть реагувати на дані вказівки партнерів.
Крім документів, які необхідні в процесі виробництва, є ще документи державних установ, якими керується підприємство. Виконання цих документів і контроль за ними ведеться кожним відділом зокрема.
На жаль є багато законів, указів, постанов місцевого і державного рівня, які мішають підприємству нормально працювати. Неодноразово ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" направляла листи-запити в Кабінет Міністрів, в Міністерство економіки, в Обласну податкову інспекцію, в Управління Президента на які відповідь було отримано через 3 - 6 місяців.
2.10. Порядок митного декларування товарів.
Згідно нового Митного кодексу України, який увійшов в дію 1 січня 2004 року, декларування товарів може здійснюватись власником товару або підприємствами-брокерами (декларантами), на підставі договору між ними.
Декларування - це заява за встановленою формою точних даних про мету переміщення через митний кордон товарів та інших предметів: про самі товари і предмети, а також будь-яких відомостей, необхідних для митного контролю і митного оформлення.
Документом, що засвідчує про допуск підприємства до процесу декларування є свідоцтво декларанта, яке видає Державна митна служба України (ДМСУ).
З 1 січня 1993 року для декларування товарів, використовується ВМД.
Вантажна митна декларація - це уніфікований документ, який містить точні дані про мету переміщення через митний кордон товарів, про самі товарии, про відправника, про одержувача та декларанта вантажу, спосіб, порядок переміщення вантажів, умови поставки, спосіб розрахунків.
ВМД на суму до 100 дол. США - не заповнюється. Заповнюється тоді, коли вартість товарів перевищує 100 дол. США.
Щоб оформити вантаж, потрібно в митному органі акредитувати фірму, тобто зареєструвати її. Для цього потрібно подати такі документи:
1. Контракти.
2. Статут фірми.
3. Свідоцтво про державну реєстрацію.
4. Свідоцтво про право займатись зовнішньоекономічною діяльністю.
5. Довідку з банку про наявність розрахункового рахунку та валютного рахунку.
6. Довідку з ОДП і про відсутність (наявність) ввалютних цінностей за кордоном.
7. Облікову картку суб'єкта ЗЕД, в якій вказується: всі дані про підприємство, адреса, р/р, в/р, ПІП тих, хто буде брати участь в оформленні вантажу, зразок печатки.
Крім цього, необхідно ряд документів, для оформлення вантажу. Їх видає міністерство, яке відповідає за той чи інший товар:
- це ліцензії на імпортно-експортні товари;
- сертифікати

 
 

Цікаве

Загрузка...