WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Організація планування експортно-імпортної діяльності на ЗАТ “Коломийська швейна фабрика” - Курсова робота

Організація планування експортно-імпортної діяльності на ЗАТ “Коломийська швейна фабрика” - Курсова робота

підготовчо-розкрійна дільниця.
Основною метою діяльності акціонерного товариства є реалізація економічних, соціальних, професійних і творчих інтересів та працівників товариства, отримання прибутку від діяльності по задоволенню суспільних потреб, напрямки і форми котрого визначаються чинним законодавством та статутом.
Основними видами діяльності акціонерного товариства є:
? виробництво швейних виробів та товарів народного вжитку;
? здійснення посередницької та торгівельної діяльності;
? надання послуг населенню: пошиття сорочок, блуз та інших виробів;
? здійснення зовнішньоекономічної діяльності згідно встановленого чинним законодавством порядку за напрямками діяльності товариства.
Товариство є юридичною особою з моменту його державної реєстрації, має самостійний баланс, розрахунковий валютний та інші рахунки у банку, печатку і штамп з власним найменуванням, фірмовий знак, зареєстровані у встановленому законом порядку. Акціонерне товариство здійснює свою діяльність на основі та у відповідності з чинним законодавством України та статутом. ЗАТ "КШФ" може створювати на території України і за її межами дочірні підприємства, та філії, представництва відповідно до чинного законодавства України.
Для забезпечення діяльності товариства створюється статутний фонд в розмірі 13965 млн. грн., який поділений на 13965 простих номінальною вартістю 1 млн. грн. кожна.
В зв'язку із розвитком ЗЕД підприємство активно працює по давальницькій схемі. ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" відноситься до міністерсива промислової політики України.
Основний асортимент виробів, які шиються на фабриці - це легкий асортимент:
? блуза;
? сукня;
? спідниця;
? брюки;
? комбінезони ;
? жилетки;
? плаття та ін.
Середньомісячний обсяг продукції, що випускається складає 280 - 340 тис. шт. в залежності від асортименту, що складає в порівняних цінах на 1.01.1999 року 3083 тис.грн.., в діючих цінах - 960,7 тис.грн.
Усі працівники управлінського персоналу мають певні знання, освіту та досвід, вищу або середню-технічну освіту. Головне завдання керівництва фабрики заключається в пошуку партнерів для співпраці, оперативного розмитнення і замитнення продукції, якісного пошиву. Щоб ефективно працювало підприємство необхідно мати кваліфікованих працівників, які б могли правильно організувати діяльність роботи на підприємстві.
Управління підприємством веде голова правління, йому безпосередньо підпорядковуються:
? інженер по техніці безпеки;
? начальник відділу технічного контролю;
? заступник голови правління по виробництву (бригади, швейні цехи, розкрійно-підготовчі дільниці);
? заступник голови правління по зовнішньоекономічних зв'язках (відділ збуту і постачання);
? заступник голови правління по економіці та загальних питаннях;
? відділ кадрів.
Всі підрозділи пов'язані між собою. Кожному заступникові підпорядковуються відділи, які ділять між собою основні види діяльності. Виробничий процес підприємства грунтується на базі укладених зовнішньоекономічних контрактів з іноземними замовниками за схемою давальницької сировини.
Потенційні замовники підприємства:
1. "NV DELTEX" (Німеччина);
2. "ХЕКО Беклейд" (Німеччина);
3. "ЛОУ - ЛЕВІ" (Німеччина);
4. "ЕКОМ" (Німеччина).
Вище зазначені компанії - замовники є одночасно і постачальниками сировини для виробництва готової продукції. Кожне замовлення на виготовлення швейних виробів супроводжується окремою специфікою та технічною схемою пероробки давальницької сировини.
Дане підприємство неодноразово нагороджувалось європризами, також воно проявило себе як конкурентноздатне, працівники стали більш кваліфікованими. ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" увійшла у каталог "Золоті сторінки".
2.2. Характеристика покупців та сегментів ринку товарів і послуг підприємства.
ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" в основному орієнтується на закази іноземних партнерів. У відповідності з тим, як буде виконкний заказ залежить діяльність підприємства.
Вимоги іноземних фірм дуже високі. Якість повинна відповідати тим цінам, які існують за кордоном.
Підприємство повністю залежить від заказчика, в разі недотримання якості і вимог відвантаженої продукції підприємству може бути виставлена притензія-рекламація. Це означає, що робітники за виконану роботу не отримають заробітну плату, фабрика недополучить валюту, а згідно українського законодавства, таке підприємство позбувають ліцензії на право займатися зовнішньоекономічною діяльністю. Крім цього податкова адміністрація напротязі трьох років покладає штраф і пеню на таке підприємство.
Ринок одягу відрізняється від інших ринків наступними параметрами:
1. Великий діапазон цін (ринок заповнений як продукцією по найнижчих цінах , так і по найвищих цінах, при чому є недостача якісного товару по середніх цінах).
2. Дуже широкий асортимент продукції.
3. Наявність потужної роздрібної мережі.
По даним операторів ринку, якщо спробувати розділити легкий одяг на чоловічий і жіночий, то частка першого складає 65%, іншого - 35%. При чому легкий одяг в 6 - 5 раз по об'єму продаж має перевагу над верхнім, оскільки споживач частіше змінює свій легкий гардероб.
Порівнюючи приведені вище дані із специфікою виробництва і ринку збуту продукції ЗАТ "Коломийська швейна фабрика", можна стверджувати про сприятливі умови для того, щоб фабрика і далі виходила на ринок з одягом легкого асортимену, при чому завдяки новій технології він був дишевший і якіснішим, тобто попадав під категорію якісного товару по середніх цінах. Цей сегмент ринку є найбільшим незаповненим, тобто має велику ємність. Збут продукції планується на зовнішньому і внутрішньому ринках, тобто підприємство буде функціонувати вже по відпрацьованій давальницькій схемі, а в подальшому буде виходити на вітчизняний ринок з цією ж продукцією, а також з виробами виготовленими по власним дизайнерським розробках.
Говорячи про тенденції розвитку, що намічаються на ближню перспективу, і то можна сказати, що у зв'язку із складною економічною ситуацією в країні не передбачається позитивних змін, які б стимулювали розвиток і вдосконалення вітчизняної швейної промисловості. Відсутність бкдь-яких пільг, економічних стимулів гальмує створення і розвиток підприємств, які можуть забезпечити вітчизняний ринок продукцією легкої промисловості. Обтяжливий податковий тиск не дає можливості підприємствам розгорнути свою виробничу діяльність. Тому підприємці шукають вихід із складного становища, налагоджуючи стосунки з іноземними партнерам.
2.3. Управління ЗАТ "Коломийська швейна фабрика".
Товариство має право залучати до роботи як спеціалістів України так і іноземних спеціалістів, самостійно обумовлюючи розміри і види оплати їхньої праці. Товариство забезпечує соціальний захист штатних працівників у відповідності з діючим законодавством України.
Весь персонал підприємства поділяється на:
? Промислововиробничий

 
 

Цікаве

Загрузка...