WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Організація планування експортно-імпортної діяльності на ЗАТ “Коломийська швейна фабрика” - Курсова робота

Організація планування експортно-імпортної діяльності на ЗАТ “Коломийська швейна фабрика” - Курсова робота

заповненим, тобто має великий об'єм.
Збут продукції планується на зовнішньому і внутрішньому ринку, тобто підприємство буде функціонувати вже по відпрацьованій давальницькій схемі, а в подальшому буде виходити на вітчизняний ринок з цією ж продукцією, а також з виробами, виготовленими по особистих дизайнерських розробках.
Щодо покращення діяльності ЗАТ "Коломийська швейна фабрика", потрібно запровадити маркетинговий відділ.
Сьогодні вже майже на кожному підприємстві функціонує ввіділ маркетингу або є у штаті, принаймні, один фахівець, який займається збутом продукції, маркетингом, рекламою, зв'язками із громадкістю. Проте за певної зацікавленості маркетингом, лише окремі підприємства створюють відповідні служби, грунтуючись на системному підході до цих питань.
На ЗАТ "Коломийська швейна фабрика", як такого, маркетингового відділу не існує. Виконання функцій маркетингу входить в обов'язки директора підприємства. Однак він не може достатньо приділити уваги цій проблемі, оскільки він в силу своїх обов'язків, вирішує адміністративні питання. Система маркетингу нв початок 2004 року, частково задовольняє потреби підприємства.
Проаналізувавши діяльність цього підприємства, ми переконались, що для ефективного результату необхідно створити відділ маркетингу. Доцільно включити до штату ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" спеціаліста-маркетолога для:
? проведення досдіджень ринкового середовища з метою своєчасного виявлення змін у ньому та ефективного реагування на цю проблему;
? складання та поліпшення оновлення банку даних про потенційних клієнтів;
? проведення опитувань клієнтів з метою виявлення потреб у зміні виробничих характеристик продукції;
? впровадження необхідних змін до товарної стратегії підприємства.
Структура відділу маркетингу на ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" буде залежити від багатьох факторів - передусім від розміру маркетингу. Функції останнього можуть бути з одного боку досить широкими: вивчення ринку; планування нової продукції; розподіл, перерозподіл запасів тощо. З іншого - обмежуватися продажем, рекламою і не включати вивчення ринку, планування, ціноутворення. Отже, чим більшу роль маркетинг буде відігравати в управлінні підприємством, тим імовірніше, що воно досягне рівня інтегрованої маркетингової організації. І навпаки, незначна роль маркетингу в управлінні ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" свідчить про те, що воно будує свою діяльність на періодичних завданнях, тобто на кризовій чи фрагментарній основі, що й виявилось під час аналізу його діяльності.
Разом з проблемами маркетингу ЗАТ "Коломийська швейна фабрика", необхідно вирішувати комплекс завдань у галузі виробництва, фінансів, обладнання, постачання, юриспруденції, техніки і технології, роботи з персоналом.
Підприємство потрібно обновити новим обладнанням, так як те уже застаріле. Працівники часто стикаються з проблемами пов'язані з обладнанням і це затримує роботу підприємства. Якщо підприємство обновити новим обладнанням, то це дасть змогу швидко та якісно виконувати замовлення заказчиків. Чим більше заказів буде виконувати підприємство, тим збільшиться його прибуток. Також ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" необхідно займатися пошиттям не лише літнього одягу а й зимового.
Незначна зміна відбулась в структурі товарної продукції. Відновлюються звязки з деякими країнами Західної Європи.
Серед категорій працюючих на підприємстві переважають робітники. На ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" почався різкий спад фонду оплати праці. Негативною тенденцією є те, що в 2003-му році в порівнянні з 2002-м роком зменшилась фондовіддача. Відбулися зміни за чотири роки в структурі витрат. Витрати на оплату праці в 2003-му році становили 5,1% собівартості.
Коефіцієнт забезпечення власними коштами на протязі 5 років відповідав нормативам. В 2003-му році порівняно з 2002-м дещо зменшилась ймовірність неплатоспроможності.
Ці всі аргументи наводять на те, що для покращення фінансового стану підприємства потрібно покращити його маркетингову діяльність.
Український ринок товарів легкої промисловості, переборовши тривалий спад, з 2003 року поступово зростає, тому ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" потрібно постійно крокувати вперед.
Жодне підприємство не ставить собі за мету бути конкурентноспроможним за всім асортиментом і на всіх типах ринку. Для резельтативної діяльності підприємства важливим є використання таких інструментів маркетингу, як дослідження попиту, сегментів ринку і позиціонування своєї продукції, створення нових товарів, які б відповідали запитам кінцевих споживачів, оптимізація товарного асортименту, подовження життєвого циклу. Важливим є також покращення забезпечення якості продукції і процесів виробництва.
Отже, рекомендації щодо вдосконалення маркетингової діяльності, дослідження попиту, заміна старого обладнання на нове, створення нових товарів, які б задовільняли потреби споживачів, пошиття не лише літнього а й зиимового одягу, частіше проведення виставкових заходів, вихід з новою продукцією на світові ринки просто необхідні ЗАТ "Коломийська швейна фабрика".
Висновок
Легка промисловість - одна з найдавніших за часом галузей господарства. Ще зовсім недавно вітчизняна легка промисловість виробляла близько 40% непродовольчих товарів повсякденного вжитку. Завдяки швидкому обігу капіталу і високій рентабельності галузь була надійним джерелом наповнення Держб'юджету. Прибутками "легковиків" постійно дотувалися інші галузі промисловості, а в багатьох районах і містах підприємства забезпечували значну частку надходжень до місцевих б'юджетів та утримання соціальної сфери регіонів.
Ринок швейної промисловості бурхливо розвивається сьогодні в Україні. Споживач та його оцінка товарів, мотиви при купівлі прискіпливо аналізуються виробниками. Особлива увага при цьому приділяється передкупівельним мотивам, що виникають у жінок - найбільш активних покупців.
У цьому звіті було розглянуто сучасний стан швейної промисловості на базі ЗАТ "Коломийська швейна фабрика".
Сьогодні швейна фабрика повністю залежить від постачальників давальницької сировини і від цього залежить ритм її роботи. Також дуже важливу роль в ритмічній роботі фабрики відводиться пошуку партнерів-заказчиків. На початку діяльності фабрики (1995р.) підприємство працювало з однією німецькою фірмою. Проте це не могло забезпечити повну загрузку роботи підприємства. І саме це привело до вимушених відпусток людей, затримки заробітної плати, невчасних сплат податків в бютжет, а головне до нервозності в колективі підприємства.
За останні роки обсяги виробництва продукції знизились і в 2003 році становили половину того, що що було в 2001 році, зменшилась реалізація товарної продукції. Мають місце ретельні пошукинових ринків збуту.
На підприємстві відбувається поступове скорочення чисельності працівників, що спричинило негативні зміни у діяльності підприємства, так як продуктивність праці постійно знижується. Персонал не

 
 

Цікаве

Загрузка...