WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Організація планування експортно-імпортної діяльності на ЗАТ “Коломийська швейна фабрика” - Курсова робота

Організація планування експортно-імпортної діяльності на ЗАТ “Коломийська швейна фабрика” - Курсова робота

відповідності;
- сертифікати походження готової продукції.
На кожен товар при здійсненні експортно-імпортних операцій повинні бути транспортні документи:
- товарно-транспортна накладна;
- міжнародна транспортна накладна (CMR);
- Корнет - TIR (книжка МДП).
Існує цілий ряд документів, які засвідчують ціну товару під час здійснення експортно-імпортних операцій:
- вартість (комерційний рахунок, рахунок-проформа);
- якість (сертифікат якості, відвантажувальна специфікація);
- кількість (пакувальний лист).
Комерційний рахунок - основний розрахунковий документ, який містить вимоги продавця і покупця стосовно оплати зазначеної у ньому суми належного платежу за поставлений товар.
Функції комерційного рахунку:
- отримання від покупця належного платежу;
- розрахунок митних платежів;
- видача сертифікатів;
- видача експортно-імпортних ліцензій;
- оформлення перевезення вантажу;
- отримання депозитної валюти.
Види комерційних рахунків
Рахунок-фактура - комерційний рахунок, який виписується на партію товару і в ньому міститься відомості про кількість, вартість товарів.
Рахунок- специфікація - це поєднання реквізитів рахунку і специфікації.
Рахунок-проформа - містить відомості про ціну та вартість товару, але не є розрахунковим, тому що не містить вимоги щодо сплати зазначеної у ньому суми.
Пакувальний лист - містить перелік усіх видів і сортів товару і форму пакування.
Походження товарів засвідчують різні форми сертифікатів:
Форма "А" - товари, які підпадають під пільговий тариф.
Форма СТ -1 - до країн СНД.
Загальна форма - до всіх країн.
Щоб задекларувати товар необхідно визначити його код. Для цього необхідно звернутися до УК ЗЕД, який ввійшов в дію у 2001 році. Має 21 розділ і 97 . Код товару складається із 10 цифр. Від правильності визначення коду залежить порядок переміщення через митний кордон, а неправильність визначення коду розцінюється, як порушення, що тягнуть за собою відповідальність. Усі платежі, що здійснюються на митниці розраховуються на базі митної вартості, яка визначається за 6-ма методами (Митний кодекс).
Щоб оформити вантаж, на митницях є технологічна схема:
- реєстр документів;
- перевірка у відділі статистики;
- огляд вантажу;
- оформлення документів у вантажному відділі;
Ця схема розрахована на 4 год.
Після оформлення всіх необхідних документів і проставлення всіх штампів і печаток, вантаж випускається у вільний обіг.
2.11. Валютно-фінансові відносини з партнерами і порядок здійснення розрахунків з ними.
Фінанси - це система грошових відносин зв'язаних з розподілом, утворенням трудових ресурсів.
Фінанси підприємства - організаційні, економічні відносини повязані з отриманням грошових нагромаджень, утворенням і використанням грошових коштів для особистих потреб і для утворення доходної частини б'юджету.
Необхідність фінансів обумовлена функціонуванням держави, яка виконує певні функції товарно-грошових відносин.
Фінансовою стороною ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" являється система фінансових відносин, в яку воно виступає, а саме підприємство здійснює слідуючі відносини з:
- фінансово-кредитною системою;
- вищестоячою організацією;
- членами колективу;
- іншими фірмами.
Згідно із новим законодавчим положенням іноземний партнер повинен розрахуватись за поставлену готову продукцію не пізніше 60 днів. У випадку порушення цього положення підприємство втрачає право вільно здійснювати ЗЕД і повинно придбати індивідуальну ліцензію на здійснення ЗЕД. Це є також важливим елементом ризику, оскільки може значно ускладнити діяльність підприємства.
В ЗЕД можуть бути використані наступні форми міжнародних розрахунків: розрахунок готівкою, оплата в кредит, вексель чек, банківське переведення, розрахунок по відкритому рахунку, акредитиви й інкасо.
Міжнародні розрахунки - це система організації і регулювання платежів по грошових вимогах і зобов'язанням, що виникають при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності між державами, фірмами, підприємствами і громадянами, що знаходяться на територіях різних країн.
Експортери, імпортери, банки є суб'єктами міжнародних розрахунків, взаємодіючими між собою в процесі руху товаророзпорядчих документів. Посередниками в міжнародних розрахунках виступають банки, що організують рух грошей учасників зовнішньоекономічної діяльності.
3. Оцінка ефективності ЗЕД підприємства та пропозиції щодо його покращення.
ЗАТ "Коломийська швейна фабрика" здійснює зовнішньоекономічну діяльність, яка регулюється законами України.
АТ, як на Україні, так і за її межами, може укладати договора та інші юридичні акти з юридичними та фізичними особами, без виключення, в тому числі надавати гарант, брати участь в конкурсах, торгах. Валютна виручка товариства зараховується на валютний балансовий рахунок і використовується ним самостійно. Відрахування в державний та місцевий б'юджети здійснюється у відповідності з чинним законодавством України. АТ має право відкривати за кордоном свої філії, представництва, створювати разом з іноземними юридичними особами спільні підприємства.
Напрямки ЗЕД товариства відповідають напрямкам діяльності товариства, встановленими законодавчими актами України:
1. Надання послуг населенню.
2. Виробництво та реалізація товарів народного споживання та послуг.
3. Здійснення інвестиційної діяльності.
4. Інші види діяльності.
В минулому українська швейна промисловість розвивалась успішно. 160 фабрик нараховувалось на Україні д 90-х років. Після перебудови підприємств, які працюють на повну потужність, залишилося не більше 20%. Ті, які стали продавати не свою продукцію, а дешеву робочу силу - вижили. Підприємства стали працювати на давальницькій сировині по контрактах з закордонними замовниками, виготовляючи одяг по їх розробках.
За такими принципами з 1995 року працює ЗАТ "Коломийська швейна фабрика".
Ринок одягу відрізняється від інших ринків наступними параметрами:
1. Великий діапазон цін (ринок заповнений як продукцією по самих низьких, так і по самих високих цінах, при чому є недостача якісного товару по середніх цінах).
2. Дуже високий асортимент продукції.
3. Наявність потужної роздрібної мережі.
За даними операторів ринку, якщо попробувати розділити легкий одяг на жіночий і чоловічий, то для першого становить 65%, другий - 35%. При чому легкий одяг в 5-6 разів за об'ємом має перевагу над верхнім, при чому споживач має свій легкий гардероб. Порівнюючи наведені вище дані зі специфікою виробництва і збуту продукції ЗАТ "Коломийська швейна фабрика", можна говорити про сприятливі фактори для того, щоб фабрика і дальше виходилана ринок з одягом легкого асортименту, при чому завдяки новій технології він був дешевший і якісніший, тобто попадав під категорію товару за середніми цінами. Як відзначалося вище, цей сегмент ринку являється найбільш не

 
 

Цікаве

Загрузка...