WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Ефективність комунікацій в системі менеджменту - Реферат

Ефективність комунікацій в системі менеджменту - Реферат

прямих зв'язків, просуванню і ротації кадрів, упору на навчання працівників. Ключовою ідеєю системи є повага до людей. У Японії і вищі посадові особи, і рядові виконавці вважають себе представниками корпорації. І ті й інші організаційні рішення (система пільг, премії при одержанні компанією великого прибутку, оплата більшої частини лікарняних витрат, продаж і здача в оренду житлових будинківпрацівникам по більш низькій ціні, позики на покупку житлових будинків по більш низькому відсотку, (близько 4-6%) чим у комерційних банків) дозволяють, забезпечувати унікальний психологічний клімат на всіх рівнях великих ієрархічно організованих систем і, головне не допустити апатії і безвідповідальності.
Нормою є трудова ротація (ротація посад). Як правило, службовці переводяться з однієї роботи на іншу раз у 5 років. Іноді ротація відбувається в тій же робочій групі, але для кандидата на керівну посаду характерний переклад на інший вид роботи. Нерідко ротація відбувається одночасно з просуванням по службі. Керівники, у тому числі і вищі, часто навчаються разом зі службовцями на виробництві. Звичайно керуючий звертається до працівників з викладом політики чи компанії етики бізнесу. Часто проводяться ранкові "мітинги", цехові збори, збори різних груп працівників, на яких говориться про задачі компанії і дається інформація, необхідна для роботи. Майстра, як правило, подають приклад усунення наявних недоліків. Японські корпорації часто проводять церемонії святкування відкриття нових виробництв, Нового року, відзначають дні народження службовців, що видаються рекорди, проводять спільні сніданки й обіди і т.п., організують спортивні зустрічі, групові туристичні поїздки, половину витрат на який оплачує компанія, заохочують неформальні зв'язки між керівниками і службовцями.
АНГЛІЙСЬКИЙ ДОСВІД УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Великобританія - центр світової фінансової системи і світової торгівлі. Лондонська біржа, найбільші банки, фінансові компанії, найбільші в Європі супермаркети і численність фірмових магазинів, морські порти з інфраструктурою, сучасні транспортні і інформаційні системи.
"Marks & Spanser" найбільша в Великобританії фірма в області роботи з персоналом і організації торгівлі. Фірма "Marks & Spanser", заснована в 1884р. Майклом Марксом в м.Лідсе.
М.Маркс стверджував: "Ставлячи на перше місце людей, Ви ніколи не здійснете помилки, навіть в питаннях поділу грошей".
"Заставляти людей багато і наполегливо працювати + платити їм хорошу зарплату і давати різні матеріальні переваги = патерналізм".
В теперішній час "Marks & Spanser" - велика торгова компанія в Великобританії. Вона має 260 магазинів, в яких працює 46 тисяч чоловік, більше 600 тисяч м2 торгових площ, підтримує відносини з більше ніж 800 фірмами - виробниками.
Об'єм товарооббігу в 1981р. склав 2199 млн. фунтів стерлінгів, а чистий прибуток - 233 млн. фунтів стерлінгів. Магазини "Marks & Spanser" знаходяться в більш ніж 30 країнах світу, серед яких чільне місце займає Канада, Японія, Гонконг, Франція, Бельгія, Ірландія, Іспанія. Причому розташовані вони в самих пристижних супермаркетах і на центральних торгових вулицях міста.
Фірма представляє собою відкриту організацію з мінімум ділових секретів. В чому секрети успіху "Marks & Spanser" ?
Висока якість товарів. Багаточисельним покупцям фірми (білше 14 млн. чол. за тиждень) пропонується біля 6000 високоякісних промислових товарів з торговою маркою "Saint Michael", а також продукти харчування виготовлені відомими промисловими компаніями, асортимент яких в інших магазинах відноситься до категорії предметів розкоші, а не товарів повсякденного попиту. Ці товари вигідно відрізняються модним дизайном, прекрасним матеріалом, добротним оздобленням.
Високий рівень організації торгівлі. В магазинах "Marks & Spanser" майже немає примірочних кабін. Покупці впевнені, що купляють одежу свого розміру, росту і повноти, а продавці заохочують їх до цього, щоб вони купили одежу і примірили вдома. Асортимент товарів чітко розподілено по відділах і поверхах: чоловічий і жіночий, одежа і взуття і т.п., світлі приміщення з чудовим дизайном, вільне пересування покупців з товарами. В магазинах прифнята політика вільного обміну товарів і повернення грошей по вимозі покупця на протязі одного місяця після покупки. Сутність цього принципу не в тому, щоб скоріше продати річ і пустити гроші в торговий оббіг, а в тому, щоб задовільнити потреби покупця.
Висока споживча цінність товару відносно його вартості. Ціни на товари "Marks & Spanser" зовсім не низькі і доступні лишень середньому класу. Висока якість товару припускає високу ціну, однак відношення споживчої цінності до роздрібної ціни товару в фірмі вища, ніж в конкурентів, що в підсумку визначає пріоритети у покупців. Це досягається таким чином:
- замовлення товарів у фірм - виробників великими партіями з знижкою в ціні,
- формування асортименту товарів в розрахунку на широкий сопивацький попит і -- скорочення термінів "пролежування товарів",
- вдосконалення технології транспортування, складування і продажу товарів,
- зниження накладних витрат і витрат на управління.
1. Управління на основі теорії людських відносин.
Фірма встановлює і заохочує хороші людські відносини з персоналом, покупцями, постачальниками і місцевим населенням, а саме:
" повага особистості працівника,
" увага до проблем і труднощів кожного окремого співробітника,
" повний і відвертий двохсторонній обмін думками,
" мотивація робітників, визнання їх старань і винагорода досягнень,
" систиматичне навчання і підвищення кваліфікації.
Більшості людей можна довіряти. Визнання цього принципу дозволяє відмінити багаточисельні перевірки і зменшити апарат контролю.
"Marks & Spanser" - типова англійська фірма, хоча послідовне проведення принципу патерналізму робить її в чомусь схожою з японськими фірмами. Не випадково і популярність магазинів "Marks & Spanser" в Японії. Англійський стиль фірми проявляється в надійності доброзичливості, якості і довірі.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Грачев М.В. "Суперкадры". Москва "Дело", 1993г.
2. Егоров А.П. "Управление персоналом". Нижний Новгород, 1999г.
3. Пугачев В.П. "Руководство персоналом организацыи". Москва "Аспект пресса", 1998г.
4. Травин В.В., Дятлов В.А. "Менеджмент порсонала предприятия". Москва "Дело", 1998г.
5. Фальзер "Техніка роботи керівника". Київ "Вища школа", 1993р.
6. Хміль Ф.І. "Менеджмент". Київ, 1995р.
7. Щекин Г.В. "Практическая психология менеджмента". Киев, 1994г.

 
 

Цікаве

Загрузка...