WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Діловий етикет - Реферат

Діловий етикет - Реферат

виражена;
" ефект релаксації (розслаблення) - тому, хто уміє вчасно пожартувати, уставити дотепне зауваження, повезе в переговорах більше, ніж не вміє це робити. Гумор створює природну паузу для відпочинку людей, зближає і набудовує на доброзичливий лад. [Венедиктова В.И., Ділова репутація: особистість, культура, етика, імідж ділової людини., М.,1996 р., с.143-146]
Варто враховувати також, що є ряд факторів негативно впливають на ведення справ:
" дискомфорт фізичного середовища: непривабливість приміщення, незручність сидінь, несвіже повітря і т.п.;
" заклопотаність співрозмовників якимись службовими чи особистими справами, розладнаність морально психологічного стану;
" амбіції, заздрість, недоброзичливість;
" неграмотність мови виступаючого, невиразність фраз і т.д.;
" некомпетентність співрозмовника;
" неприйняття іміджу співрозмовника.
Постарайтеся уникнути появи таких факторів, а при їхній наявності - згладити і нейтралізувати їх.
Діловий стиль спілкування орієнтований на позитивний (конструктивний) результат. Діловий стильвиключає придушення чужої позиції. Основне питання ділового стилю спілкування можна сформулювати так: позиції сторін визначаються відношенням до обговорюваної проблеми (спірному положенню) чи відношенням до опонента.
Хочете перемагати в суперечці - вмійте аргументувати.
"Читайте" свого співрозмовника по міміці і жестам.
Психотерапія в спілкуванні: не перемогти суперника, а домогтися його розташування.
Намагайтеся не висувати необґрунтованих пропозицій і аргументувати свої дії. Аргументацією називають дійсність, що зв'язана з доказом, обґрунтуванням, твердженням, чи спростуванням критикою.
У повсякденному житті кожна людина в процесі спілкування затверджує власне "я", свою оцінку тих чи інших явищ, своє відношення до них. Завдяки досвіду, знанням, здібностям у людей складаються різні по глибині і ступеню розробленості особисті принципи і правила, що дозволяють вважати щось доведеним, а щось сумнівним. Але це буває доти, поки в суперечці не зустрінеться опонент, що володіє теорією і практикою аргументації, усім її арсеналом, або коли власна аргументація не стане об'єктом критики, чи спростування просто серйозного розгляду.
Потрібно відзначити, що практика аргументації, звичайно, богаче і різноманітніше будь-якої теорії, однак теорія повинна провести елемент систематичності і прогностичності результатів.
Перемога в суперечці - річ дуже мінлива. Може бути, і не потрібно прагнути перемогти, зруйнувати позицію супротивника, зламати оборонні ряди його доводів. Ніхто не любить програвати. І, найчастіше, перемога - це найкоротший шлях нажити собі ворога. [Курбатов В.И., Мистецтво керувати спілкуванням., Ростову-на-Дону, 1997 р.]
У всякому разі, один із законів спілкування говорить: при інших рівних охотнее усього приймається точка зору людини, що особисто симпатичніше, приємніше, робить враження "свого".
Що для цього потрібно? Чимало, але, насамперед, вміти ідентифікувати співрозмовника по психотипу, підбудуватися під нього, використовувати його лексичні обороти, манери. Тоді він підсвідомо буде вважати, що має справу з людиною, що близька до нього по багатьом параметрам.
Зміст спілкування будь-якої людини полягає в тій реакції, що він викликає. А для того щоб одержати потрібну реакцію необхідно підготуватися до спілкування з партнером.
ВИСНОВОК
Отже, щоб ділова бесіда була результативної незалежно від того, з ким ви розмовляєте необхідно: по-перше сподобатися співрозмовнику, для цього встановлені основні правила які сприяють досягненню даної мети:
" Щиро цікавтеся іншими людьми.
" Посміхніться.
" Помнете, що ім'я людини - це самий сладостный для нього звук на будь-якій мові.
" Будьте гарним слухачем. Заохочуйте інших говорити пр самих себе.
" Говорите про те, що цікавить вашого співрозмовника.
" Уселяйте співрозмовнику свідомість його значущості і робіть це щиро. [Митителло В.Л., Етика й етикет ділової людини., Самара, 1992 р., с.21]
По-друге - уміти керувати процесом спілкування, впливаючи на людей не ображаючи їх і не викликаючи в них почуття образи. Для цього існують свої правила, дотримання яких дозволяє впливати на людей, не ображаючи їхній і не викликаючи в них почуття образи:
" Починайте з похвали і щирого визнання достоїнств співрозмовника.
" Указуйте на помилки інших не прямо, а побічно.
" Спочатку поговорите про власні помилки, а потім уже критикуйте свого співрозмовника.
" Задавайте співрозмовнику питання замість того, щоб йому щось наказувати.
" Давайте людям можливість врятувати свій престиж.
" Виражайте людям схвалення з приводу найменшої їхньої удачі і відзначайте їхній успіх. Будьте щиросерді у своїй оцінці і щедрі на похвалу.
" Створюйте людям гарну репутацію, що вони будуть намагатися виправдати.
" Прибігайте до заохочення. Створюйте враження, що помилка, що ви хочете бачити виправленої, легко поправна; робіть так, щоб те, на що ви спонукуєте людей, здавалося їм неважким.
" Домагайтеся, щоб люди були ради зробити, те що ви пропонуєте.
А.Д. Карнегі
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ:
1. Венедиктова В.И., Ділова репутація: особистість, культура, етика, імідж ділової людини., М.,1996 р.
2. Давид Робинсон, Доможися від людей найкращого., М., 1994 р.
3. Шмидт Р., Мистецтво спілкування., М., 1992 р.
4. Курбатов В.И., Мистецтво керувати спілкуванням., Дон-донові-Ростову-на-дону, 1997 р.
5. Мускон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф., Основи менеджменту., М., 1992 р.
6. Шейнов В.П., Конфлікти в нашому житті і їхній дозвіл., Мінськ, 1996 р.
7. Іванова Е.Н., Ефективне спілкування і конфлікти., С-П., 1997 р.
8. Митителло В.Л., Етика й етикет ділової людини., Самара, 1992 р.
9. Назаров В.Н., Мелешко Е.Д., Етика: словник афоризмів і виречень., М., 1995 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...