WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Організація роботи менеджера туристичного комплексу (Курсова) - Реферат

Організація роботи менеджера туристичного комплексу (Курсова) - Реферат

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТУРИЗМУ
Кафедра економіки менеджменту
КУРСОВА РОБОТА
З "МЕНЕДЖМЕНТУ"
на тему: "Організація роботи менеджера туристичного комплексу"
Виконала студентка
5 курсу
заочне відділення
Зюркалова Анжелла
Керівник: к.е.н.Карягін Ю.О.
Зміст
Вступ 3
Розділ 1. Організаційна функція 5
1.1. Методи керування менеджера туристичного комплексу 8
1.2. Стилі керівництва менеджера туристичного комплексу 12
Розділ 2. Вимоги до роботи менеджера 15
2.1.Влада й особистий вплив 18
2.2.Авторитет менеджера 22
2.3. Підходи до прийняття рішень 23
Розділ 3. Організація роботи менеджера туристичного комплексу 25
3.1. Основні напрямки раціональної організації праці 25
3.2. Оплата і стимулювання праці 27
3.3. Преміальна оплата праці 28
3.4. Поділ управлінської праці 30
3.5. Департменталізація 30
3.6. Технічне забезпечення і механізація роботи менеджера 34
3.7. Нормування праці. 39
3.8. Сприятливий режим і умови праці. 41
Висновок 44
Список використаної літератури 45
Вступ
Ми вступили в ринкове господарство в той період, коли на міжнародному ринку уже відбулися істотні зміни у відношенні туризму. Туризм у усьому світі став однієї із самих значних економічних галузей, а для деяких держав, що розвиваються - основою їхнього існування (Таїланд, Кіпр, Малайзія й ін.). Крім того, у багатьох країнах світу туристська галузь надає робітники місця і можливості для фахового росту приблизно 350 млн. робітників та службовців. При цьому обсяг зайнятості в дане галузі зростає майже в два рази швидше, чим в інших сферах послуг.
Туризм - явище, відоме кожному. За всіх часів нашу планету перетинали численні мандрівники і першопрохідники. Але лише нещодавно туризм виник як специфічна форма діяльності людей, котрою обов'язково потрібно управляти.
Міркування про те, що таке туристський менеджмент, в остаточному підсумку зводяться до однієї з найважливіших функцій менеджменту - мотивації подорожі. Чому люди відправляються в подорожі? Що вони шукають під час відпустки? Які чинники впливають на пропозицію туристських послуг і їх кількість? Чи залишаються мотиви подорожі і потреби в ньому стабільними або ж вони змінюються? Можна задати ще багато питань, так чи інакше пов'язаних із менеджментом у туристській індустрії. На розвиток менеджменту в туризмі за всіх часів впливали економічні, соціальні і техніко-технологічні чинники. З одного боку, незадоволена потреба в подорожах пов'язана з бажанням усунути перешкоди на цьому шляху.
Саме тому подорожі повинні бути забезпечені купівельною спроможністю. З іншого боку, подорож може дозволити собі тільки той, хто розташовує для цього необхідними засобами. Це варто розуміти так: без прибутків, що дає розвита економіка, не можна досягти масового туризму, а, отже, і немає предмета керування.
Крім економічних, у туризмі дуже важливі і соціальні чинники. Як відомо, у Конституції законодавчо закріплене право кожного громадянина на відпочинок, а щоб це право реалізувати, необхідно вирішити ряд проблем соціальної спрямованості: транспорт, дороги, організація нічлігу, харчування, проживання і багато чого іншого - усе те, чим користується споживач туристських послуг на визначеній території. Мова йде про створення відповідної туристської інфраструктури, що ми визначаємо як туристський продукт. Оскільки є туристське місце як кінцева ціль подорожі або туристський продукт, що користується попитом у населення, то варто визнати, що складні туристського продукту потребують керування ними. Там, де менеджменту туристського місця приділяється особлива роль, гарантується високий результат у конкурентній боротьбі. Успіх приходить до того, хто може здійснити стратегічний менеджмент у такій складній галузі, як туризм. Це нелегко, проте навіть маленький крок вперед у цьому напрямку може означати великий крок стосовно конкурентів.
Розділ 1. Організаційна функція
У будь-якому плані, складеному в туристській фірмі, завжди є присутнім організаційний етап, тобто етап створення реальних умов для досягнення запланованих цілей. Організаційна функція керування забезпечує упорядкування технічної, економічної, соціально-психологічної і правової сторін діяльності будь-якого туристського підприємства (організації). Вона націлена на упорядкування діяльності менеджера і виконавців. Оскільки всю роботу виконують люди, то за допомогою цієї функції визначається той, хто саме повинний виконувати кожне конкретне завдання з великої кількості таких завдань і які для цього будуть потрібні засоби.
Через організаторську діяльність, тобто розподіл і об'єднання задач і компетенції, повинно цілеспрямовано відбуватися керування відношеннями на підприємстві. Організація - це засіб досягнення цілей підприємства. З економічної точки зору організаційна діяльність веде до підвищення ефективності роботи підприємства, із погляду керування персоналом вона передає зміст роботи і розподіляє її по виконавцях.
На прикладі організації роботи турменеджерів можна більш наочно уявити собі організаційну функцію керування туризмом. Так, турменеджер вирішує виробничі, торгові, інформаційні задачі, задачу освоєння нових регіонів і ін. По кожній із них менеджер розподіляє обов'язки і установлює відповідальність, тобто мова йде про встановлення постійних і тимчасових взаємовідносин між усіма підрозділами фірми, визначенні порядку й умов її функціонування. Це процес об'єднання людей і засобів для досягнення поставлених фірмою цілей.
Як уже відзначалося, важлива ціль планування - це якимось способом вирішити проблему непевності. Потреба в пристосуванні до змін - один із чинників, що надають плануванню таке важливе значення. Проте, яким би важливим не було планування, це тільки початок. Організація, що має багато різних планів і не має суцільної схеми (структури) перетворення їх у життя, приречена на неуспіх. Справа в тому, що функція планування й організаційної функції тісно пов'язані між собою. У деякому змісті планування й організація як би об'єднуються. Планування готує сцену для того, щоб реалізувати цілі організації (організує структуру системи, створює апарат, що буде "грати" на сцені), а організація як функція керування створює робочу структуру, головним компонентом якої виступають люди. Мова йде про привнесення людського чинника в щось наявне на папері (план), у щось неживе.
Оскільки функція організації складається в зведенні воєдино всіх спеціалістів фірми, задача в тому, щоб визначити місію, роль, відповідальність, підзвітність кожного з них. Процес організації структурує роботу і формує підрозділи виходячи з розміру

 
 

Цікаве

Загрузка...