WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Характеристика основних функцій управління (Курсова) - Реферат

Характеристика основних функцій управління (Курсова) - Реферат

специфічних стратегій, призначених для того, щоб допомогти організації досягти своїх цілей.
Процес стратегічного планування є інструментом, що допомагає в прийнятті управлінських рішень. Його завдання - забезпечити нововведення і зміни в організації в достатньому ступені. Точніше кажучи, процес стратегічного планування є тим пристосуванням, під яким укриваються всі управлінські функції.
Сутність стратегії. Слово "стратегія" походить від грецького strategos, "мистецтво генерала".
Стратегія являє собою детальний усебічний комплексний план, призначений для того, щоб забезпечити здійснення місії організації і досягнення її цілей.
Стратегічний план повинний розроблятися скоріше з погляду перспектививсієї корпорації, а не конкретного індивіда. Хоча, на особистих підприємствах фундатор підприємства може дозволити собі відносну розкіш сполучити особисті плани зі стратегією організації.
Стратегічний план повинен обгрунтовуватись великими дослідженнями і фактичними даними. Щоб ефективно конкурувати в сьогоднішньому світі бізнесу, фірма повинна постійно займатися збором і аналізом величезної кількості інформації про галузь, ринку, конкуренції й інших чинників.
Стратегічний план надає фірмі певність, індивідуальність, що дозволяє їй залучати визначені типи робітників, і, у той же час, не залучати робітників інших типів. Цей план відчиняє перспективу для організації, що спрямовує її співробітників, залучає нових робітників і допомагає продавати вироби або послуги.
Нарешті, стратегічні плани повинні бути розроблені так, щоб не тільки залишатися цілісними протягом тривалих періодів часу, але і бути достатньо гнучкими, щоб при необхідності можна було здійснити їхню модифікацію і переорієнтування.
Планування й успіх організації. Деякі організації, як і індивіди, можуть досягти визначеного рівня успіху, не затрачуючи великої праці на формальне планування. Більш того, стратегічне планування саме по собі не гарантує успіху. Організація, що створює стратегічні плани, може зазнати невдачі через помилки в організації, мотивації і контролі.
Проте, формальне планування може створити ряд важливих і часто істотних сприятливих чинників для організації.
Сучасний темп зміни і збільшення знань є настільки великим, що стратегічне планування рекомендується єдиним засобом формального прогнозування майбутніх проблем і можливостей. Стратегічне планування дає основу для ухвалення рішення. Формальне планування сприяє зниженню ризику при ухваленні рішення. Планування, оскільки воно служить для формулювання встановлених цілей, допомагає створити єдність загальної цілі усередині організації.
Для стратегічного планування характерні такі положення.
1.Невеличкий плановий відділ (менше 6 чоловік) корпорації доповнюється плануванням на нижчих рівнях.
2.Вік функції планування навіть у найбільше значних корпораціях нараховується менше десятьох років.
3.Стратегічні плани розробляються на нарадах вищого керівництва корпорації, проведених щорічно.
4.Річний стратегічний план об'єднується з річним фінансовим планом.
5. У більшості організацій вважають, що функція планування
може бути удосконалена.
Цілі організації. Першим і, , самим істотним рішенням при плануванні буде вибір цілей організації.
Основна загальна ціль організації - чітко виражена причина її існування - позначається як її місія. Цілі виробляються для здійснення цієї місії.
Місія деталізує статус фірми і забезпечує напрямок і орієнтири для визначення цілей і стратегій на різноманітних організаційних рівнях. Формулювання місії організації повинно містити:
1. Задача фірми з погляду її основних послуг або виробів, її основних ринків і основних технологій. Простіше говорячи, якою підприємницькою діяльністю займається фірма?
2. Зовнішнє Середовище стосовно фірми, що визначає робітники принципи фірми.
3. Культура організації. Якого типу робочий клімат існує усередині фірми? Якого типу людей залучає цей клімат?
Щоб вибрати відповідну місію, керівництво повинно відповісти на два питання: "Хто наші клієнти?" і "Які потреби наших клієнтів ми можемо задовольнити?"Клієнтом у даному контексті буде будь-хто, хто використовує результати діяльності організації. Клієнтами некомерческой організації будуть ті, хто використовує її послуги і забезпечує її ресурсами.
Загальні цілі фірми формулюються і встановлюються на основі загальної місії організації і визначених цінностей і цілей, на які орієнтується вище керівництво. Щоб внести внесок в успіх організації, цілі повинні мати ряд характеристик.
1. По-перше, цілі повинні бути конкретними і вимірними. Висловлюючи свої цілі ? конкретних вимірних формах, керівництво створює чітку базу відліку для наступних рішень і оцінки ходу роботи.
2. Конкретний горизонт прогнозування являє собою іншу характеристику ефективних цілей. Цілі звичайно встановлюються на тривалі або стислі тимчасові проміжки. Довгострокова ціль має обрій планування приблизно рівний п"ятьом рокам. Короткострокова ціль в ряді випадків подає один із планів організації, що варто завершити в межах року. Середньострокові цілі мають обрій планування від одного до п'ятьох років.
3. Ціль повинна бути досяжною, - щоб служити підвищенню ефективності організації.
4. Щоб бути ефективними, множинні цілі організації повинні бути взаємно підтримуючими - тобто дії і рішення, необхідні для досягнення однієї цілі, не повинні заважати досягненню інших цілей.
Цілі будуть значимою частиною процесу стратегічного керування тільки в тому випадку, якщо вище керівництво правильно їх сформулює, потім ефективно їх інститутинізує, інформує про неї і стимулює їхнє здійснення у всій організації. Процес стратегічного керування буде успішним в тому ступені, в якому вище керівництво бере участь у формулюванні цілей і якою мірою ці цілі відбивають цінності керівництва і реалії фірми.
Реалізація стратегічного плану.
Стратегічне планування набуває сенсу тоді, коли воно реалізується.
Після вибору основної загальної стратегії її необхідно реалізувати, об'єднавши з іншими організаційними функціями.
Важливим механізмом ув'язування стратегії є розробка планів і орієнтирів: тактики, політики, процедур і правил.
Тактика являє собою конкретні короткострокові стратегії. Політика подає загальні орієнтири для дій і прийняття рішень. Процедури диктують дії, що повинні бути початі в конкретній ситуації. Правила точно вказують, що варто робити в конкретній ситуації.
Оцінка стратегічного плану.
Розробка і наступна реалізація стратегічного плану здається простим процесом. На

 
 

Цікаве

Загрузка...