WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Екологічний менеджмент на підприємствах лісового комплексу - Реферат

Екологічний менеджмент на підприємствах лісового комплексу - Реферат

міжгосподарський лісгосп на площі 21776 га, Карпатський національний природній парк (НПП) на площі 7096 га. На території району зареєстровано 12 підприємств, що спеціалізуються на деревообробці та лісозаготівлі.
Найбільшими з них є СПТзОВ "Верховинська лісова компанія" , ТзОВ "Крона" та Верховинський держлісгосп, обсяги лісозаготівель яких на 2002рік склали по 20000м3 деревини основним видом продукції цих підприємств є деревина на вивіз та пиломатеріали. Такі підприємства як "Явір", "Ч.Ч.В", "Сільгосптехніка", " Сільгоспхімія", " Карпати", "Черемшина", та приватний підприємець Дудира М.П займаються в основному переробкою деревини та виготовленням товарів широкого вжитку (господарські товари, спортивний інвентар, музичні інструменти, меблі, мистетьські вироби, тощо. На таких підприємствах як " Райсількомунгосп" та ПП " Надія " основним напрямком діяльності є вирощування та догляд за молодняком.
Основні види продукції, що випускаються на вище перерахованих підприємствах наведені у таблиці 1.1:
Таблиця 1.1 Основні види продукції лісозаготівельних та деревообробних підприємств Верховинського району
Назва підприємства Вид продукції Обсяг виробництва
Верховинський держлісгосп - деревина на вивіз
- пиломатеріали 20 000 м3
1 2000 м3
ТзОВ "Крона" - деревина на вивіз 20 000 м3
ПМП"Явір" - меблі на суму 450 000 грн
ПП "Ч.В.В" - спортивний інвентар на суму 230 000 грн
ВАТ "Сільгосптехніка" - господарські товари 14000шт
ВАТ "Сільгоспхімія" - господарські товари 10000шт
ТОВ "Райсількомунгосп" - молодняк 6000 шт
ПП "Карпати" на суму 80 000 грн
ПП Дудира М.П різьбярські вироби на суму 50 000 грн
ВКФ "Черемшина" - мистетьські вироби на суму 30000 грн
ПСП "Надія" - молодняк 45 000 шт
Лісозаготівельні підприємства СПТзОВ "Верховинська лісова компанія" , ТзОВ"Крона" та Верховинський держлісгосп, переробляють колоди і кряжі на пиломатеріали і заготовки. Для технології лісозаготівельного виробництва характерна механічна обробка деревини різанням. В останній час в технологічному процесі лісозаготівлі почали включати операції склеювання та виготовлення клеєних заготовок.
Деревообробні підприємства "Явір", "Ч.Ч.В", "Сільгосптехніка", "Сільгоспхімія", "Карпати", "Черемшина", та приватний підприємець ДудираМ.П в якості сировини використовують пиломатеріали, фанеру, плити і виготовляють готові вироби (віконні та дверні рами, меблі, спортивний інвентар та ін.).
В останній час практикуються комплексні підприємства, які поєднують у своєму складі лісозаготівельні та деревообробні виробництва, хімічні виробництва по переробці відходів з розміщенням їх на одній площі з обов'язковою умовою повної комплексної переробки усієї деревини, що надходить у виробництво[2].
Опис основного технологічного процесу
Технологічний процес лісозаготівлі містить наступні операції: підготовчі роботи, завалювання деревини, очистка від гілок, збір та складування деревини після заготовки лісу, пакетування її, спуск з гір, трелювання, вивіз та доставка сировини у лісозаготівельні цехи, вантажно-розвантажувальні роботи .
Технологічний процес лісозаготівлі починається з підготовчих робіт. Для масової лісозаготівлі деревини у насадженнях через кожних 50-60м прорубують двох метрові коридори під кутом 45-50° до основної траси майбутнього спуску вирубленої деревини. В гірській місцевості коридори прорубують не вздовж схилу, а навскіс , що запобігає появі і розвитку ерозії ґрунту. В процесі підготівельних робіт утворюються відходи хворосту, тонкоміру, технічної зелені.
При заготовці деревина очищується від суччя, гілок, технічної зелені за допомогою бензопил та сокир. В результаті цього утворюються лісосічні рештки .
Очищена деревина збирається та складується у так звані "пачки" для трелювання. Після цього деревина завантажується на вантажівки та
доставляється до місця переробки. У цьому процесі використовуються трактори та вантажівки різних марок .
Після доставки деревини у цех відбувається її сортування. На цьому етапі проходить відбір ділової деревини і у відходи списується низькосортна, дров'яна деревина та тонкомір .
Дров'яна деревина подається для обробки. На верстатах ОК-66М окорюють деревину, де у відходи потрапляє кора.
У цеху деревину брусують на лісопильній рамі РК-2 або круглопильному верстаті.
Найбільш поширеними операціями в лісозаготівельному цеху є такі:
- розкрій хвойної пиловочної сировини з брусовкою на обрізні пиломатеріали;
- розкрій тонкомірної хвойної пиловочної сировини на обрізні пиломатеріали;
- розкрій сировини хвойних та листяних порід на не обрізні пиломатеріали.
На цьому етапі утворюються відходи тирси, стружки, кускової деревини та деревинний пил.
Існують також різноманітні процеси розкрою пиловочної сировини, які пов'язані з розмірними та якісними особливостями сировини і продукції . Сюди входять процеси виробництва пиломатеріалів, шпал, брусків, розкрій грубомірної сировини.
Пиломатеріали та дошки подаються для обробки та виготовлення готової сировини на плоских та фігурних фрезерних станках, при цьому утворюються кускові відходи та сира технологічна тирса.
Останній етап відбувається у деревообробних цехах, де сировина сушиться перед запуском в обробку, розкроюється, механічно обробляється, склеюється та облицьовується і збирається у готову продукцію (рисунок 1.1, джерело 7).
Окрім відходів деревини у навколишнє середовище потрапляють відходи від підсобного господарства, викиди шкідливих речовин від котелень та транспорту, різноманітні викиди від станків та обладнання, суміші шкідливих речовин , які є складовими лаків, фарб та клею, що використовуються у технологічному процесі та пестициди і гербіциди, які використовують при догляді за лісом.
Технологічні операції в лісозаготівельних цехах виконуються на різноманітному спеціалізованому обладнані. Для повздовжнього розкрою колод і брусся на дошки використовують лісопильні рами, круглопильні, фрезерно-пильні і стрічкові верстати. Для повздовжнього розкрою та обрізанні дощок по ширині - двопильні та багатопильні обрізні і фрезерно-обрізні верстати; для поперечного розкрою дощок по довжині - однопильні та багатопильні торцовочні круглопильні верстати.
Вибір верстатів для виконання окремих операцій залежать від розмірів і якості сировини, засобів розпилювання та економічної вигоди використання тих чи інших верстатів в різних умовах.
Крім основного технологічного обладнання існує різноманітне допоміжне обладнання: транспортні засоби (возики для деревини), роликові, цепні,повздовжні, поперечні, стрічкові конвеєри та інше.
Деревообробні

 
 

Цікаве

Загрузка...