WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМенеджмент → Ресурсний потенціал розвитку спортивно-оздоровчого туризму в Україні - Реферат

Ресурсний потенціал розвитку спортивно-оздоровчого туризму в Україні - Реферат

гімнастикою;
3. послуги сауни;
4. надання спортивного залу комплексу в оренду для проведення занять навчальних закладів, змагань, спортивних свят тощо.
Проаналізувавши споживання клієнтами тої чи іншої групи послуг протягом написання роботи, я систематизувала отримані дані і представила структуру послуг спорткомплекс "Каштан" та розмір часток кожної з них у вигляді діаграми зображеної на рис.4.1.
Рис.4.1.Структура послуг спорткомплекс "Каштан" у 2004р.
Виходячи з даних проведеного дослідження ,я зумів визначити рівень привабливості того чи іншого виду спорту, що яскраво видно з наступної діаграми.
Рис.4.2.Діаграма привабливості різних видів спорту для клієнтів спорткомплекс "Каштан".
Основними клієнтами спорткомплекс "Каштан" є діти шкільного віку та молодь які займаються в різноманітних секціях, вибір яких у спорткомплексі надзвичайно багатий-починаючи від спортивних ігор і закінчуючи надзвичайно складними східними єдиноборствами.
Абонентська група формується за віковими категоріями та обраним видом спорту у складі не більше 10-15 чоловік, для того щоб приділити кожному споживачу якнайбільше уваги, а також обов'язково враховується навантаженість для тренера-викладача, який несе відповідальність за життя та здоров'я кожної людини в групі.
Розмір оплати за заняття в абонентській групі встановлюється Хмельницькою обласною державною адміністрацією і станом на 1.11.2004 року становить 10,00 грн. в місяць з кожної людини, що займається в групі
В середньому протягом місяця спорткомплекс "Каштан" відвідують 150-200 чоловік, серед яких є не тільки споживачі, що займаються в абонентській групі, але й люди, які турбуються про стан свого здоров'я, бажають зробити свою фігуру більш привабливою та наблизити її до встановленого еталону чи просто бажають підтримати себе в "формі". Переважно до групи таких клієнтів відносять люди віком 25-40 років, послуги для яких зводяться до занять спортивно-оздоровчою гімнастикою та занять на тренажерах під наглядом інструктора. Розмір оплати для цієї категорії осіб встановлюється або за абонементом ,або поразова оплата в розмірі 1,50 грн.
Послугами сауни спорткомплексу "Каштан" користуються переважно молодь віком 20-35 років, оплата встановлена почасова в розмірі 5,00 грн. за годину
Здійснивши аналіз пропонованих спорткомплексом "Каштан" послуг ,я прийшов до висновку, що певна категорія споживачів залишилась поза увагою керівництва спорткомплексу, а саме-молоді дівчата віком 18-25 років та жінки віком 30-40 років, що прагнуть залишити свою фігуру стрункою та підтягнутою на тривалий час. Тому пропоную розробити інструктору-методисту спеціальний комплекс вправ, що допоможуть отримати бажаний результат, для цього можна використати розроблений індивідуальний комплекс вправ проіллюстрований в додатках 13-14.
Крім того, все ж таки гострою проблемою залишається післяпологова реабілітація молодих жінок, що прагнуть повернути звичну форму. Розробивши комплекс вправ для жінок даної категорії, спорткомплексу "Каштан" отримав би величезну перевагу в конкурентній боротьбі на ринку спортивних послуг оскільки це була б абсолютно нова унікальна послуга.
Реклама спорткомплексу "Каштан" здійснюється в місцевих періодичних виданнях, а саме в газеті "Дунаевецький вісник", "Подільські вісті". Звичайно ж, учасники змагань також опосередковано здійснюють рекламу комплексу. На мою думку, це рекламна компанія є в'ялою та неефективною, оскільки оголошується тільки про набір в секції спорткомплексу і не зазначається перелік додаткових послуг, що пропонується. Гадаю, що доречним і більш ефективним було б створення рекламного роліку, де б зазначались конкурентні переваги комплексу (нове обладнання, передові методики навчання, досвідчений персонал) та особливо слід зупинитись на додаткових послугах спорткомплексу та прокламація даного роліку місцевим телебаченням. Крім того ,на мою думку, керівництву спорткомплексу "Каштан" потрібно замовити видавництвам набір брошур, з детальним описом пропонованих послуг та яскравими ілюстраціями ,щоб привабити потенційних клієнтів та поширити їх серед шкіл та установ міста.
Що стосується цінової політики спорткомплексу "Каштан", то оплата послуг підприємства встановлюється Хмельницькою обласною державною адміністрацією. На сьогоднішній розмір оплати послуг за заняття в абонементній групі становить 10 грн. в місяць з чоловіка, разова оплата-1,50 грн. ,послуги сауни-5,00 грн.
Звичайно, на сьогоднішній день розмір оплати послуг спортивного комплексу встановлюється на такому рівні, щоб їх можна було оплатити з незначним спустошенням для бюджету сім'ї, щоб діти та молодь могли вільно займатись улюбленим видом спорту. Але все ж таки в перспективі планується підвищити оплату послуг підприємства, так як матеріальна база спорткомплексу покращується не тільки за рахунок бюджету, але й за рахунок власних коштів, а в умовах жорстокої конкуренції сучасне досконале устаткування є одною з складових успіху.
2.4. Управління фінансовими ресурсами.
Спорткомплекс "Каштан" є бюджетноюорганізацією, тому процедура забезпечення підприємства необхідними фінансовими ресурсами аналогічна до процедури отримання коштів всіх інших бюджетних організацій.
Спорткомплекс "Каштан" для забезпечення діяльності фінансовими ресурсами подає бюджетні запити до Фінансового управління Хмельницької обласної державної адміністрації, тобто розрахунок необхідних для підприємства коштів, що планується отримати з районного бюджету. Фінансове управління аналізує отримані запити і направляє свої результати на затвердження сесії Хмельницької обласної Ради. На основі затвердженої суми, головним бухгалтером спорткомплексу "Каштан" розробляється кошторис видатків установи на поточний рік. У 2004 році ця сума склала 401 600 грн. і крім того, на проведення спортивних змагань державного значення 25 000 грн.
Спорткомплекс "Каштан" веде оперативний і бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, веде статистичну звітність. Форми бухгалтерської і статистичної звітності встановлюється органом державної статистики.
Крім коштів передбачених районних бюджетом на розвиток фізичної культури і спорту, діяльність спортивного комплексу може фінансуватись за рахунок добровільних внесків державних і громадських організацій, окремих осіб, благодійних внесків спонсорів, з інших джерел, які не заборонені чинним законодавством, в тому числі залучати міжнародні гранти на виконання програм і заходів фізкультурно-оздоровчої діяльності різних груп населення.
Оскільки, спорткомплекс "Каштан" є державною установою, то такий показник як "чистий прибуток" не розраховується. Отримані з бюджету кошти використовуються на оплату праці персоналу спорткомплексу, оплату комунальних послуг, покриваються витрати на придбання устаткування, ремонт приміщень, сплачуються податки та інші платежі до податкових органів.
Кошти отримані підприємством як плата за послуги ( абонементна плата за заняття в секції, надання спортзалу в оренду, плата за послуги сауни),за перше півріччя 2004 року ця сума склала 1192 грн., можуть бути використані спорткомплекс "Каштан" на покращення матеріально-технічної бази комплексу чи інші

 
 

Цікаве

Загрузка...