WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМакроекономіка → Особливості макроекономічної ситуації в Україні 1998-2000 рр. - Курсова робота

Особливості макроекономічної ситуації в Україні 1998-2000 рр. - Курсова робота

та механізмів, які б в свою чергу полібшили становише в країні потребує вагомих знань,економічного чуття, тощо.Щож сьогодні можна зробити?
Напевно мало хто буде затверджувати, що ринкові відносини повинно регулювати і упорядковувати державу.Це потрібне для затвердження за допомогою балансу різних мотивацій і пропорцій цілісної моделі розвитку національної економіки, а не регулюванняради регулювання.
Стихійне ціноутворення, зниження платоспроможного попиту, диспропорція в цінах привели до того, що зараз необхідно засвоїти головний урок ринкових реформ: економічне зростання грунтується на системі ??накопичення капіталу - розширення попиту - зростання зайнятості і виробництва - зростання бюджетних прибутків - скорочення бюджетного дефіциту і дефіциту платіжного балансу - зниження інфляції??. Внутрішнє споживання -життєзабезпечуючий чинник для будь-якої еконо-міки.
Можна сказати про ще один варіант економічного розвитку.Грошово-кредитна та бюджетна політика повинна опиратися не на схему ??стиснення грошової маси -зменшення відносного бюджетного дефіциту - зниження попиту - зниження інфляціїї??, а на схему :?? розширення попиту - ріст зайнятості та виробництва - збільшення бюджетних доходів - зниження бюджетного дефіциту - зниження інфляції??
Окрім таких схем щодо реформування і подальшого розвитку економіки України небхідно робити якісь зміни в податковій, бюджетній, інвестиційній діяльності.В науковій роботі наводяться деякі схеми та механізми по реформуванню відповідних різновидів діяльнсті в економіці.
Висновок
Оцінки виникаючих в економіці тенденцій дуже важливі для вироблення правильної економічної політики.Вони дають багато які відповіді на вироблення необхідних політичних рішень, тих дій, реалізація яких дає шанси на успіх.При цьому дуже важливо зрозуміти той чинник, при якому може виникнути ??запаморочення від успіху??, тобто не можна піддаватися первинним позитивним тенденціям, при яких не можна чітко сказати: так, ця тенденція буде розвиватися в правильну сторону.
У багатьох країнах економічне зростання відбувається по власному сценарію. Було б безграмотно копіювати умови розвитку економіки інших країн на нашу площину.Поштовх до реального зростання економіки повинен відбуватися на новій продуктивній базі: повинно збільшуватися кількість середніх, малих і великих підприємств.Технічне і технологічне оновлення галузей для нас повинне стати локомотивом прогресу, при цьому даючи імпульс розвитку ??старого? сектору економіки, розширюючи внутрішній попит і потребу в продукції.
Стежиш за розвитком економіки України і чуєш, хтось сказав, що в країні почалося економічне зростання.Так, безумовно, в Україні є структурні зміни в позитивну сторону, в деяких аспектах ми показали, що можемо працювати, але ці тенденції, ці зміни на жаль носять тимчасовий характер, а повинні бути постійними.Можна виразитися, що наша економіка збільшується убуваючими темпами і не треба удавати, що це не так.
Для нормального і позитивного розвитку економіки країни необхідні грошові вливання, але поки в Україні неможливий інвестиційний бум.Правильно відповісти на це питання неможливо без розуміння того, хто повинен бути суб'єктом такого інвестування.
Економіка країни ??затрамбована??,безліч тромбів не дають нормальному протіканню крові(інвестицій), наша економіка хвора, а це чревато дуже серйозними пробле-мами.Питання оздоровлення хворої економіки вирішується так: або ми вилучаємо тромби, або збільшуємо текучість крові.Видалення тромбів-перспективно і дасть більш позитивний ефект, а збільшення текучості крові при наявності тромбів - тільки сповільнить і віддалить деструктивний процес в організмі країни - економіки.
Також багато які надіяться на рятівну допомогу держави.Це ілюзія. Держава не спроможна врятувати економіку.Тому, що в її розпорядженні знаходиться єдине джерело - бюджет, той бюджет, який не виконує свої обов'язки перед пенсіонерами, лікарями, учителями.Говорити в цих умовах про державні інвестиції - значить збільшити борг по пенсіях, соціальній допомозі.
Можна зробити припущення, що держава виділила інвестиції для підйому життєво важливих галузей господарства.Останнє збільшило зростання обсягів виробництва.Але в цей же час виникає питання: Кому потрібна ця продукція? Якщо основна маса населення не отримує ресурси для купівлі виробленої продукції в реальних потребах людини.Попит на продукцію може бути високий, але він при таких умовах неплатоспроможний.Яка користь від інвестицій, якщо держава не забезпечує необхідні потреби бюджетних споживачів?
Сама правильна для підтримки національного виробництва та державна бюджетна політика, яка забезпечує повне виконання державою через бюджет своїх обов'язків.Необхідно направляти гроші в бюджетні сектори.
Інвестиційний прорив в економіку України можливий лише зі сторони приватних вкладень, але патріотичні лозунги українців в такій ситуації не допоможуть(особисто мені здається, що лозунги ніколи не допомагали, ситуацію будують -вчинки і справи).
Україна пережила загрозу дефолта, але тільки пережила бо реальна загроза існує.Немає в країні тієї середи, яка заманувала б інвесторів.Великі борги.
Багато які фахівці пропонують безліч варіантів виходу з кризи. Розробляються всі можливі проекти, схеми, механізми.Ми спроможні переламати ситуацію і для цього не потрібно унікальних методів і розробок.Просто треба говорити про технічну сторону справи.Але є і інша сторона і дуже, дуже вагома -це політика.Наша задача - знайти грань взаєморозуміння сторін.
Ну, звичайно, можна піти від розв'язання назрілих проблем, але це не приведе до зникнення їх.Все одно прийдеться робити якісь кроки.Врятуємо і поліпшимо стан України !
Список літератури
1. ??Зеркало Недели??,г., 1.04.2000, №13, с.4
2. ??Зеркало Недели??,г., 19.02.2000, №7, с.1,7
3. ??Зеркало Недели??,г., 8.04.2000, №14, с.3,8
4. ??Бизнесс Информ??,ж.;№2 1998г. стр.75,83-84.
5. ??Зеркало Недели??,г., 4.03.2000, №9, с.8
6. ??Зеркало Недели??,г., 15.04.2000, №15, с.10
7. ??Посредник??, ж. №35, 1998, с.4,11
8. ??Посредник??, ж. №6, 1999, с.6,4,43
9. ??Вісник НБУ??;ж.,червень,№6 1999р.стор.62.
10. Закон України ??Про лізинг??,Відом.ВРУ, 1998р.; № 16.
11.Ю.В.Ніколенко,М.М.Діденко,А.В.Шегда Основи еко-номічної теорії , Підручник:У 2 кн.Кн. 2: Підприємниц-тво, маркетинг, менеджмент.Відтворення в національ-но-му та світовому господарстві,К:Либідь,1998р,272с., стр. 37-40.
12.А.М.Ковалева Финансы ,Научное пособие,М:97
13.А.М.Поддерьогін Фінанси підприємств ,К:КНЕУ, 1999-368с..
14.Василик О.Д.??Державні фінанси України??:Навч.посіб-ник.-К.:Вища школа, 1997.,-383с.
15. ??Экономика?? ,том 2-ой ,П.Самуэльсон ,М.,1992
16 .??Экономическая теория?? ,Е.Ф.Борисов ,М.,1993
17 .??Маркетинг?? ,Дж.Р.Эванс ,Б.Берман ,М.,1990

 
 

Цікаве

Загрузка...