WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМакроекономіка → Аналіз закономірностей формування і прогнозування асортименту товарів - Курсова робота

Аналіз закономірностей формування і прогнозування асортименту товарів - Курсова робота

Вивчаючи джерела закупок, комерціні працівники складають на кожного постачальника спеціальні карточки, які потрібно групувати по місцевих, міжобласних, міжреспубліканських постачальниках. В карточках вказуються дані про виробничу потужність підприємства, кількість товарів у асортименті, умов постачання товарів.

Організація обліку та контролю за гуртовими закупками - важлива частина комерційної роботи. Ціллю оперативного обліку і контролю гуртових закупок є здійснення повсякденного нагляду за виконанням постачальниками договорів поставок для забезпечення своєчасного і безперебійного поступання товарів в узгодженому асортименті, належної якості і кількості. Облік виконання договорів постачання може здійснюватись в спеціальних карточках або журналах, де фіксуються дані про фактичну відгрузку і поступання товарів, про випадки порушення постачальниками договорів. Все це необхідно для своєчасного пред'явлення претензій постачальникам. Вся ця робота є дуже трудомісткою ,тому актуальною задачею механізація і автоматизація обліку поставок з допомогою ЕОМ і іншої комп'ютерної техніки. Робочі місця слід обладнювати персональними комп'ютерами, створювати автоматизовані робочі місця, які забезпечують безперервний щоденний контроль за постачанням товарів по кожній позиції асортименту і кожному постачальнику.

Успішному проведенню закупівельної роботи допомагає розробка комерційним апаратом оперативних плані взакупок, передбачаємих сум товарів, які належать закупці, терміни заключення договорів, а також узгодження і уточнення специфік і відгрузки товарів, відповідальних осіб за проведення закупок.

Постачальниками ВАТ "Коломийський хлібокомбінат" є відомі в західному регіоні України підприємства і гуртові бази, а також дистриб'юторські організації.

Безалкогольними напоями постачає: товариство з обмеженою відповідальністю "Світ - Дистрибуція" (м. Львів ), яке є дистриб'ютором компанії "ПепсіКо" (Північна Кароліна, США ) та "Севен АП Інтернешнл" (Бермуда); Івано-Франківське торгове представництво компанії "Кока-Кола Беверіджиз Україна ЛТД".

Постачальниками продовольчих товарів є: ТзОВ "Світ-Дистрибуція"- постачає товари відомих в Україні підприємств з торговою маркою "Світоч", "Смак", "Гетьман", "Олейна", "Корона", "АВК" та інші;

оптова база "Берест-Продторг" (м. Івано-Франківськ) постачає продовольчими товарами як українських, так і закордонних виробників (Польща, Австрія та ін.).

Вино-горiлчанi та тютюновi вироби постачають: "Берест-Продторг", приватна виробничо-комерцiйна фiрма "Партнер" (м. Галич), приватна фiрма"ХГI" (м.Львiв), ТЗоВ "Свiт-Дистрибуцiя", яка є дистриб'ютором компанiї "Оболонь" та "Реемстма-Київ", приватний пiдприємець Сухомлин Л. О. (м.Луцьк)

Молочну продукцiю постачають мiсцевi товаровиробники: акцiонерне товариство "Коломийський сирзавод". Не продовольчi товари постачають: пiдприємство "Українська Дистриб'юторська Органiзацiя", яка є дистриб'ютором компанiї "Проктер енд Гембл" та приватне пiдприємство "Домiс".

У 1998 роцi постачальники поставили товарiв на 48,1 тис.грн. Доля поставок, рiзними постачальниками, наочно наведено дiаграмою. (мал.1).

Згідно договору ТзОВ "Світ-Дистрибуція", підприємства "Українська Дистриб'юторська Організація", "Кока-Кола Беверіджиз Україна ЛТД" поставляють товари власним транспортом. Товари інших постачальників ВАТ "Коломийський хлібокомбінат" постачає своїм сласним транспортом та за свій рахунок.

Згідно угоди на поставку продукції ТзОВ "Світ-Дистрибуція" зобов'язане постачати покупцеві продукцію в повному асортименті по заявці покупця на протязі 2-х днів, постійно проводити поповнення асортименту продукції, контролювати якість продукції згідно діючих на території України стандартів, забезпечувати обладнанням, котре на термін дії даної угоди передається покупцеві на безкоштовне тимчасове користування. Щодо цін, то покупець оплачує продукцію по цінах, які діють на момент відвантаження на протязі 14 днів. Торгова націнка на поставлену продукцію зазначається в угоді, у цьому випадку вона становить 20%.

Угоди з іншими постачальниками є аналогічними, але в кожному випадку є свої нюанси і відмінності.

Згідно угоди купівлі-продажу з підприємством "Українська Дистриб'юторська Організація", то її підписання дає право покупцю приймати участь у заходах, які проводяться цим підприємством спільно з компанією "Проктер енд Гембел" для підвищення попиту на продукцію цієї компанії, рекламних кампаніях та першочергово отримувати рекламну продукцію, торгове обладнання, а також безкоштовний товар з метою реклами.

Як зазначалося вище, постачання має проводитись на основі споживчого попиту та платоспроможності населення.

Проаналізуємо постачання товарів за останні 4 роки за допомогою графіка (див. мал.2).

Як бачимо, у 1994 і 1995 роках постачання товарів плавно зростало, це пов'язано в першу чергу із незначним збільшенням індексу цін, по друге, на ці роки припадала популярність торгових об'єктів фірми. В цей період ВАТ "Коломийський хлібокомбінат" зробило євроремонт об'єктів і поповнила асортимент товарів в магазині і кафе-барі. У 1997 році було відкрито ще 7 торгових об'єктів в селах Коломийського району. З цим пов'язане різке збільшення постачання товарів. У 1998 році платоспроможна криза заполонила всю Україну, найпомітніше ця ситуація відобразилася на торгових підприємствах, бо населення є неплатоспроможним. Цим і пояснюється зниження постачання товарів у 1998 році.

Постачальницька робота на ВАТ "Коломийський хлібокомбінат" проводиться добре. Фірма співпрацює з відомими на Україні постачальниками на вигідних умовах, які постачають в більшості товари вітчизняних виробників, до яких довіра споживача є більшою. Співпраця з цими підприємствами є довготерміновою і ефективною. Але, на мою думку, фірмі слід працювати більше з безпосередніми виробниками щоб уникати посередницьких послуг, в результаті яких товар стає дорожчим, а прибуток–мінімальним. Тобто підприємство стає неконкурентноспроможним на ринку товарів.

4. Організація проведення асортиментної політики.

Асортимент товарів – це сукупність їх видів, різноманітності і сортів, які об'єднані конкретною ознакою. Розрізняють виробничий і торговий асортимент.

В магазинах відносно низький виробничий асортимент перетворюється в широкий торговий, який включає в свій склад товари різних спеціалізованих виробничих підприємств. Випуск виробів в ринковій економіці, з точки зору маркетингу, повинен бути направлений на задоволення різних запитів населеня з урахуванням місцевих, націрнальних і кліматичних умов, тому насамперед необхідно звернути увагу в магазинах на формування товарного асортименту.

Формування асортименту товарів в родрібній торгівлі є складним процесом, який здійснюється з урахуванням дії цілого ряду факторів. Ці фактори поділяються на загальні та специфічні. До загальних факторів відносять споживчий попит та виробництво товарів. Специфічними факторами являються тип і розмір магазину, технічні характеристики, умови товаропостачання, чисельність і склад населеня, яке обслуговується, транспортні умови, наявність інших торгових підприємств в зоні діяльності даного магазину.

Споживчий попит є основним фактором, який впливає на формування асортименту, який направлено на максимальне задоволення попиту населення і разом з цим - на активний вплив на попит в сторону його розширення. Формування асортименту і споживчий попит в своєму розвитку взаємозв'язані. Суттєві зміни в попиті повинні відбиватися в сформованому асортименті.

При сформуванні асортименту продовольчих товарів, слід враховувати деякі особливості попиту на продукти харчування. Попиту на продовольчі товари, в порівнянні з попитом на непродовольчі товари, притаманна висока степінь стійкості, а в окремих випадках - консервативність. Споживач звикає до конкретних видів продукції, тому важлив досягнути стабільнсті в формуванні асортименту таких товарів, забезпечуючи їх безперебійний продаж.

При формуванні в магазині асортименту продовольчих товарів, необхідно враховувати фактор взаємної заміни. У випадку відсутності у продажі потрібного товару покупець, як правило, не відкладає покупку, а буде шукати йому заміну. Крім цього на продовольчі товари попит є комплексним, тобто при здійсненні покупки покупець купляє, доповнюючи один до одного товари.


 
 

Цікаве

Загрузка...