WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМакроекономіка → Міжнародні економічні організації - Курсова робота

Міжнародні економічні організації - Курсова робота

голосування стосовно держав, що не погасили свою заборгованість перед МВФ).
Два основних моменти в Статуті МВФ забезпечують гнучкість у досягненні зовнішньої рівноваги:
1) Кредитні послуги МВФ. МВФ готовий надавати валютні кредити своїм членам, щоб дати їм можливість перебороти період, протягом якого баланс поточних операцій знаходиться в дефіциті, а проведення більш твердої кредитно-грошової чи бюджетної політики зробило б небажаний вплив на зайнятість у країні. Загальний резерв золота і валюти, формований членами, представляє ресурси МВФ, використовувані в цих кредитних операціях.
Яким образом МВФ здійснює кредитування? При вступі в МВФ новий член вносить квоту, що визначає як його внесок у загальний резервний фонд, так і його право залучати ресурси МВФ. Кожен член вносить у Фонд золото в кількості, рівному по вартості ? квоти. Інші квоти вносяться в його власній національній валюті. Країна-член наділяється правом використання власної валюти для тимчасових закупівель чи золота іноземної валюти у Фонду в розмірі, рівному по вартості її членському внеску в золоті. Держава може (в обмежених масштабах) брати у Фонду додаткові позички в золоті й іноземній валюті, однак лише за умови усе більш твердого нагляду Фонду за макроекономічною політикою позичальника. Такий нагляд за політикою країн-членів, що є великими позичальниками ресурсів Фонду, називається обумовленістю позик МВФ.
2) Регульовані паритети. Хоча валютний курс країни зафіксований, його можна змінити - девальвувати чи девальвувати, якщо МВФ визнає, що платіжний баланс країни знаходиться в стані "фундаментальної не рівноваги". У Статуті немає визначення фундаментальної не рівноваги, однак цей термін застосовується стосовно країн, що постійно випробують несприятливий вплив міжнародних змін на попит на їхні товари. Без девальвації в таких країнах було б більш високе безробіття і більший дефіцит балансу поточних операцій доти, поки внутрішній рівень цін не упав би досить низько, щоб відновити внутрішній і зовнішній баланс. З іншого боку, девальвація може одночасно поліпшити ситуацію і з зайнятістю і з рахунком поточних операцій, крім, таким чином, тривалого і хворобливого процесу відновлення рівноваги, у ході якого міжнародні резерви все рівно витекли б. Пам'ятаючи про британський досвід завищеної оцінки валюти після 1925 р., засновники МВФ вмонтували в систему механізм зміни (хотілося б вірити - нечастого) валютних курсів. Однак це не допускалося у відношенні американського долара.
Надання кредитів МВФ здійснюється у формі продажу Фондом вільно конвертованої валюти (УКВ) на національну валюту країни-боржника, а погашається кредит за допомогою викупу національної валюти позичальників за ВКВ чи СДР. Базою кредитних сум є квота статутного фонду МВФ, що приходиться на країну, члена організації. Так, квота Росії складає 2,99 % (4,3 млрд. СДР). Для порівняння, квота США=18,2 % (26,5 млрд. СДР).
Мета:
" сприяння міжнародному валютному співробітництву шляхом консультацій і взаємодії по валютних проблемах;
" створення сприятливих умов для розширення і збалансованого росту міжнародної торгівлі;
" сприяння стабільності валютних курсів, підтримка упорядкованих валютних взаємин, запобігання девальвації валют, викликуваною конкуренцією;
" надання допомоги в створенні багатобічної системи платежів і в усуненні обмежень на обмін валюти, що перешкоджають розвитку світової торгівлі;
" надання на тимчасовій основі фінансових засобів країнам-членам для коректування їхніх платіжних балансів без застосування мір, деструктивних для процвітання на національних і міжнародних рівнях;
" скорочення тривалості і масштабів дефіциту міжнародних платіжних балансів держав-членів.
Функції:
" підтримка загальної системи розрахунків і системи розрахунків по спеціальних правах запозичення;
" спостереження за станом міжнародної валютної системи;
" сприяння стабільності обмінних курсів валют і упорядкування валютних взаємин;
" надання короткострокових і середньострокових кредитів;
" поповнення валютних резервів країн-членів шляхом розподілу спеціальних прав запозичення;
" надання консультацій і участь у співробітництві.
Зараз у МВФ входять більш 180 держав, у тому числі Росія (з 1.07.1992 р.). До складу МВФ можуть ввійти й інші країни в терміни і на умовах, обумовлених Фондом. Кожна держава, вступаючи в МВФ, вносить визначену суму грошей - передплатну квоту, що оцінюється і переглядається кожні п'ять років (більш багата країна - більш висока квота - більша кількість наявних у неї голосів).
5.4. Група Всесвітнього банку
Всесвітній банк, багатобічна кредитна установа, складається з 5 тісно зв'язаних між собою інститутів, загальна мета яких - підвищення рівня життя в країнах, що розвиваються, за рахунок фінансової допомоги розвитих країн:
1) Міжнародний банк реконструкції і розвитку (МБРР) заснований у 1945 р. - надання кредитів відносно багатим країнам, що розвиваються. МБРР - головна складова групи Всесвітнього банку. Часто цей банк називають Всесвітнім.
2) Міжнародна асоціація розвитку (МАР) заснована в 1960 р. - надання особливо пільгових кредитів найбіднішим країнам, що розвиваються, що не в змозі брати кредити у Всесвітнього банку.
3) Міжнародна фінансова корпорація (МФК) заснованав 1956 р. - сприяння економічному росту в країнах, що розвиваються, шляхом надання підтримки приватному сектору.
4) Багатобічне агентство по інвестиційних гарантіях (МАІГ) засноване в 1988 р. - заохочення іноземних інвестицій у країнах, що розвиваються, шляхом надання гарантій іноземним інвесторам від утрат, викликуваних некомерційними ризиками.
5) Міжнародний центр по врегулюванню інвестиційних суперечок (МЦУИС) заснований у 1966 р. - сприяння збільшенню потоків міжнародних інвестицій шляхом надання послуг по арбітражному розгляді і врегулюванню споровши між урядами й іноземними інвесторами; консультування, наукові дослідження, інформація про інвестиційне законодавство різних країн.
МБРР
Міжнародний банк реконструкції і розвитку був створений у 1945 р. після того, як 28 країн підписали "Статус угоди про міжнародний банк реконструкції і розвитку", що був розроблений на конференції Організації Об'єднаних Націй по валютно-фінансових питаннях, що відбулося в 1944 р. у Бреттон-Вудсе (США). Статут МБРР неодноразово змінювався. Банк, як спеціалізоване установа ООН, входить у систему Об'єднаних Націй.
Місцеперебування - Вашингтон. В даний час він поєднує більш 180 країн світу. Статутний капітал складає 142 млрд. дол. Країни оплачують 20 % своїх квот у Статутному капіталі, причому 2% - у конвертованій валюті, а 18 % - у національній.
В даний час МБРР сконцентрував свою увагу на наданні допомоги державам, що розвиваються, і країнам з перехідною економікою, у т.ч. СНД. Росія вступила в МБРР 16 червня 1992 р.
Вступити в МБРР можуть тільки держави МВФ у той час і на тих умовах, що визначаються банком. Кожна країна-член МБРР повинна стати передплатником його капіталу, причому мінімальна частка внесеного капіталу визначається банком.
Мета:
" сприяння реконструкції і розвитку територій держав-членів шляхом заохочення капіталовкладень для виробничих цілей;
" заохочення приватних іноземних капіталовкладень і на додаток до приватних інвестицій, якщо їх важко забезпечити, надання фінансових засобів на меті

 
 

Цікаве

Загрузка...