WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМакроекономіка → Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

частина боргу ВНП постійнозростає. Хоч питання про банкрутство нині не постає, однак очевидно: політика дефіцитів не може тривати вічно чи навіть дуже довго. Слід скорочувати видатки, підвищувати податки або запровадити ефективну систему їх збору, щоб уникнути "шаленого" зростання боргу.
Сьогодні більшість відчуває, що все зайшло занадто далеко і пора починати контролювати ситуацію, повернувшись до "виваженої фіскальної політики".
Погоджуючи бюджет у 1985 р. адміністрація Рейгана і Конгрес зайшли у глухий кут. Президент Рейган наполягав і далі знижувати податкові ставки, це робилося на початку 80-х рр.. Він твердо противився підвищенню податків і наполягав на тому, що скорочення видатків (окрім видатків на оборону) - це єдиний прийнятий спосіб ліквідувати дефіцит бюджету. Та скорочення необоронних видатків означає згортання соціальних програм. Конгресу важко було пристати на таке і схоже ніяк не можна було скласти набір статей за якими урізалися б видатки, аби залатати дірку в бюджеті
Вирішальні зміни у підході до бюджету відбулися наприкінці 1985р.Зіткнувшись з ризиком отримати нескінченну смугу дефіцитних бюджетів і дедалі зростаючий державний борг, Конгрес прийняв закон про збалансований бюджет і надзвичайний контроль за дефіцитом, знаний як закон Грема-Гадмана Хомінчеа (ГРХ), що ініціювали його прийняття. З деякими поправками, що стосується процесу затвердження та виконання бюджету, ГРХ бюджетний дефіцит має з часом скорочуватися і зникнути зовсім до 1993 р. На 1994 р. бюджет має бути збалансований. Таке "всеохоплююче " урізання бюджету було відповіддю Конгресу на політичний глухий кут, у якому ніхто не хотів урізати програми, яким надавалась перевага, а президент не хотів погодитись на підвищення податків аби покрити дефіцит.
Задача № 33.
"США стоять перед фіскальною кризою, бо зростаючі дефіцити підвищують частину, яку становить державний борг у ВНП, так високо як ніколи. "Зійти" з такого високого боргу не можна, окрім через роки високих податків, за рахунок яких погашається борг". Прокоментуйте таке твердження.
Розв'язок.
податкова ставка В
100%
40%
надходження
Згідно з кривою Лаффера, яка показує зв'язок між податковими надходженнями і ставками оподаткування, виходить, що чим вищі податки (за 40%) тим менші надходження до бюджету.
Припустимо, що розглядаємо ставку особистого прибуткового податку. Коли ставка нульова, надходження до бюджету такі ж. Отже, ми маємо на кривій т.А. Далі припускаємо, що податкова ставка 100%. Тоді уряд забирав увесь прибуток, отож доход у такому разі також був би нульовий. Тоді й податкові надходження також точка на кривій Лаффера.
Високі податки не можуть погасити державного боргу, бо надходження до бюджету всерівно будуть дуже низькими. Але прихильники теорії економіки пропозиції тому й стверджували у 1981 р., що економіка США перебуває у точці, що лежить вище від точки межі (60%). Скажімо, економіка була у точці D. Таке твердження не підкріплювалося ні одними фактичними даними і видається не дуже правдоподібним. Але теоретичною таке було масовим.
Задача № 34.
Поясніть, чому сподівані темпи інфляції впливають на положення на координатній площині кривої сукупної пропозиції з урахуванням сподівань.
Розв'язок.
Сподівані темпи інфляції впливають на положення на координатній площині кривої сукупної пропозиції, зрушуючи її вправо вверх. Це пов'язано з тим, що крива сукупної пропозиції показує рівень цін і ВНП. Отже, коли виникає інфляція рівень цін зростає і відповідно зростає заробітна плата, ВНП і безробіття. Ця причина впливає на положення кривої сукупної пропозиції.
P AD AS
AS
P0 E2
E1
P1
Y Y* Y
Задача № 35.
За певного потенційного обсягу виробництва як впливає невелике збільшення AD? Дуже істотна зміна AD?
Розв"язок.
Кейнсіанський підхід поєднав два різних елементи.Перше, Кейнс розробив поняття сукупного попиту. Друге Кейнс твердив, що ціни і заробітна плата негнучкі і це означало, що вертикальну класичну криву AS доведеться замінити кривою AS, що підноситься вгору. Перший результат спостереження полягає в тому, що сучасна ринкова економіка може потрапити в капкан недовикористання робочої сили, тобто таку рівновагу сукупної пропозиції і сукупного попиту, за якої обсяг виробництва далеко нижчий за потенційний і значна частина робочої сили вимушено незайнята. Наприклад, якщо крива AD перетинає криву AS далеко ліворуч, то рівноважний обсяг виробництва обсяг виробництва перебуває далеко від потенційного. Кейнс підкреслював, що оскільки заробітна плата і ціни негнучкі, то не існує економічного механізму поновлення повної зайнятості і повернення економіки до обсягу виробництва, який відповідає її потенціалу.
Другий результат спостереження випливає з першого. Через монетарну і фіскальну політику уряд може стимулювати розвиток економіки. Наприклад, якщо уряд збільшить свої покупки, то сукупний попит зросте, і переміститься з AD у положення AD . Як результат, обсяг виробництва збільшиться з Q до Q і розрив між фактичним і потенційним ВНП зменшиться. Коротко кажучи, уряд, вміло застосовуючи економічну політику, може вживати заходів, щоб забезпечити високі рівні національного виробництва та зайнятості.
У кейнсіанській моделі крива сукупної пропозиції піднімається вгору, вказуючи, що обсяг виробництва зростає із вищим сукупним попитом доти, доки існує недовикористані ресурси.
Якщо сукупний попит підвищується з AD до AD , то реальний обсяг виробництва переміщується з А до В, і ціни також зростають.
Задача № 36.
Визначте, що розуміють під кривою сукупного попиту. Розкрийте відмінність між рухом по кривій і переміщенням кривої. Що впливає на обсяг виробництва, коли відбувається рух по кривій AD? Що впливає на обсяг виробництва, коли переміщується крива AD?
Розв'язок.
Сукупний попит (AD) є сумою або сукупною величиною обсягу продукції, яку готові купити за даного рівня цін та за інших однакових умов. AD - це заплановані видатки в усіх секторах економіки: споживанні, приватних внутрішніх інвестиціях, урядових покупках товарів і послуг та чистому експорті. Сукупний попит - це модель, представлена на малюнку у вигляді кривої, яка показує різний обсяг товарів і послуг.
Відмінність між рухом по кривій і переміщенням кривої полягає насамперед від того, що призводить рух чи переміщення кривої, тобто які фактори. Наприклад, коли у випадку, коли вищий рівень цін за незмінної пропозиції грошей веде до дорогих грошей, вищих процентних ставок і зменшення видатків на чутливі до процента інвестиції і споживання. Тут маємо рух по кривій AD, а інші обставини залишаються без змін.
Переміщення кривої відбувається у випадку коли інші умови більше не залишаються незмінними. Зміни у змінних, що

 
 

Цікаве

Загрузка...