WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМакроекономіка → Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

всіх федеральнихвидатків зменшилась, а частина трансфертів збільшилась. Тимчасове зростання урядових видатків або зниження податків, яке перекривається борговим фінансуванням призводить до підвищення рівня цін і процентної ставки. Гіпотеза еквівалентності Барроу-Рікардо підказує, що державний борг являє собою підвищення податків у майбутньому. Відповідно зниження податків, перекрите борговим фінансуванням, не впливатиме на сукупний попит величина співвідношення боргу і ВНП збільшується коли борг, що визначається процентними платежами і основним дефіцитом, зростає швидше ніж номінальний національний доход. Боргове фінансування постійно зростаючих урядових податків не життєздатне без зростання ВНП. Процентні платежі по боргу постійно зростатимуть, збільшуватиметься і дефіцит бюджету, який потрібно фінансувати за рахунок ще більшого засідання у борги. Коли ВНП зростає країна може постійно мати невеликі дефіцити бюджету, а співвідношення боргу ВНП не збільшуватиметься державний борг буває тягарем в основному тому, що він може привести у довгостроковому плані до зниження капіталу.
У США збільшення урядових видатків протягом 1960-1985 рр. Призвело до обмеження дії податків та обмеження видатків у кількох штатах. Пропонувалось також прийняти поправку до Конституції США, згідно з якою бюджети мали б бути збалансовані і лімітуватися урядові видатки (у % від ВНП) якщо бюджет був збалансований, то боргове фінансування, не перекрите збільшення податків або скорочення трансфертних платежів, приводить до утворення стійкого дефіциту, оскільки треба сплачувати процентні платежі по державному боргу. У короткостроковому плані боргове фінансування порівняно з монетарним підвищує процентну ставку і знижує інвестиції.
Задача № 28.
Проаналізуйте різницю впливу тимчасового підвищення урядових видатків , за рахунок боргового фінансування на процентну ставку, інвестиції і рівню цін.
Розв'язок.
Відомо, що підвищення урядових видатків, приводить з часом до дефіциту бюджету. Вплив підвищення урядових видатків на процентну ставку, інвестиції та рівень цін можна простежити з допомогою графіка боргового фінансування тимчасового дефіциту:
P
P1 E2 AD1
P0 E0 AD2
AD
Y
Зниження податків зміщує криву сукупного попиту AD у AD1. Якщо розглядати криву сукупного попиту у короткостроковому плані, то сукупний попит зростає. Оскільки дефіцит тимчасовий то податки пізніше знову піднімуться. Із збільшенням державного боргу, за рахунок якого фінансувався тимчасовий дефіцит, зростає багатство тих, хто тримає боргові зобов"язання. Як тільки дефіцит повернеться до нормального рівня, зростання суми облігацій, випущених державою, означитеме і вищий сукупнийпопит. Ціни постійно підвищуються, а якщо номінально грошова маса задана, то зростають і процентні ставки. З допомогою графіка інвестиції можна побачити, що із збільшенням процентної ставки зменшуються інвестиції.
і
І
Задача № 29.
Припустимо, реальна процентна ставка становить 3% , темп приросту ВНП - 7%, державний борг - 50% від ВНП, а основний бюджет зводиться з дефіцитом, що становить 7% від ВНП. Збільшуватиметься чи зменшуватиметься величина співвідношення боргу і ВНП?
Розв'язок.
Рівняння співвідношення боргу і ВНП показує, що величина співвідношення боргу і доходу з часом збільшується, якщо:
b = b (z - y) - x > 0
z - реальна, або скоригована на інфляцію процентна ставка
x - основний, або надлишок бюджету без врахування процентних платежів, показаний як частина ВНП
y - темпи приросту реального ВНП
b - співвідношення боргу і ВНП
Значить,
50% (3% - 7%) - 7% = - 27%
- 27% < 0 - співвідношення боргу і ВНП має тенденцію зменшуватися
Динаміка співвідношення боргу і ВНП залежить від зв'язку між реальною процентною ставкою, темпами приросту ВНП і основним бюджетним дефіцитом. Чим нища процентна ставка, чим нижчі темпи приросту ВНП, тим більша ймовірність зростання співвідношення боргу і ВНП. За великих основних бюджетних надлишків співвідношення боргу і ВНП має тенденцію знижуватись.
Задача № 30.
Уряд будує греблю і тому збільшує видатки. Видатки фінансуються за рахунок випуску облігацій. Чи створює випуск облігацій борговий тягар у такому разі? Чи була ваша відповідь іншою, якби уряд за ці гроші купив парк автомобілів для Пентагону?
Розв'язок.
З збільшенням державних витрат збільшується дефіцит держави, а отже з'являється державний борг. Проте. Дефіцит бюджету можна покривати випуском облігацій (резиденти примусово скуповують їх) тому у даному випадку збільшення видатків не буде створювати державний тягар.
Якщо державні витрати будуть спрямовані за кордон, то, це буде зовнішнім боргом держави, і випуск облігацій не буде його покривати.
Задача № 31.
Зниження податків за поправкою Кемпа-Гота на початку 80-х рр. Скоротило податкові надходження до бюджету з 19.7% ВНП у 1980-1982 рр. Лише до 18.6% у 1985 р. Чи пояснює в основному таке скорочення проблему бюджетних дефіцитів 80-х рр.
Розв'язок.
Зниження податків за поправкою Кемпа-Гота не спричинило збільшення податкових надходжень до бюджету, навіть коли подивитись на бюджет повної зайнятості, то він не покаже, що доходи уряду зросли внаслідок зниження податків.
У 80-х рр. у США реальні процентні ставки були досить високі, економічне зростання, повільне, бюджет - дефіцитний. Тому співвідношення боргу і ВНП збільшувалося.
Бюджетні дефіцити 80-х лягають ще більшим тягарем на майбутні покоління. Такі дефіцити супроводжувалися дуже великими дефіцитами поточного рахунку США, а отже і заборгованістю іноземцям. Якщо подивитися, що відбувалося в середині країни то дефіцити не супроводжувалися відповідним зростанням споживчих видатків.
У 80-х рр. високі процентні ставки були проблемою у всьому світі як і рецесія на початку десятиріччя. Як наслідок більшість промислово розвинених країн стикалося з проблемою бюджетних дефіцитів і зростання державного боргу порівняно з національним доходом. У 80-х рр. дефіцити бюджету США супроводжувались в основному зростанням споживчих видатків. Дефіцит фінансували за рахунок позик за кордоном. Отже ці дефіцити саме ті які породжують борговий тягар.
Задача № 32.
"Некеровані дефіцити 80-х рр. начально вимагають нового підходу до фіскальної політики. Бюджет слід щорічно збалансовувати, аби попередні платники податків розплачувалися повністю за те, що вони хочуть отримати від уряду". Прокоментуйте таке твердження.
Розв'язок.
Італія є прикладом неконтрольованого бюджетного дефіциту. Співвідношення державного боргу і ВНП вже дуже висока за міжнародними мірками, а основний бюджет зводиться з дефіцитом. Через те, що уряд позичає більше ніж треба платити процентів на обслуговування боргу (а реальні процентні ставки вищі за темпи приросту ВНП), то

 
 

Цікаве

Загрузка...