WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМакроекономіка → Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

випадку попит на піццу потроюється) продавці почнуть піднімати ціни. Якщо початкова ціна становила 4 дол. за піццу, то можливо продавці піднімуть ціну на неї (піцци) не більше 12 доларів.
Задача № 23.
Адам Сміт говорив: "Я ніколи не чув, щоб багато доброго було зроблено тими, хто пов'язаний з торгівлею товарами колективного споживання". Поясніть логіку, що лежить в основі цього вислову, і пов'яжіть її з доктриною невидимої руки.
Розв'язок.
В економіці США більшість економічних рішень приймаються на ринках, що є механізмами, через які продавці і покупці обмінюються товарами і визначають ціни і кількість товарів. Адам Сміт проголосив, що невидима рука ринків сприяє економічно оптимальному розвитку виробництва, хоча окремі виробники переслідують ефективність при розв'язанні проблеми як, що і для кого: доларові голоси населення впливають на ціни товарів, ці ціни визначають кількість різних товарів, які мають бути вироблені. Коли люди потребують більше певного товару, фірми можуть отримати додатковий прибуток, збільшуючи виробництво цього товару. За досконалої конкуренції фірма повинна вишукувати найдешевший метод виробництва, ефективно використовуючи працю, землю й інші фактори, бо інакше вона зазнає збитків і буде витіснена з ринку. Тоді як проблеми що? і як? розв'язуються цінами, те саме відбувається і з проблемою для кого? Розподіл доходів визначається власністю на фактори виробництва (землю, працю і капітал) і цінами цих факторів. Люди володіють родючою землею чи здібностями будувати житло і заробляють багато доларових голосів, щоб купувати споживчі товари. Ті, хто не має майна, або ті, чиї здібності недооцінюють, або ж ті, які зазнають дискримінації за статтю чи кольором шкіри, одержують низькі доходи.
Адам Сміт проголосив принцип "невидимої руки", який твердить, що кожною особою в її егоїстичному переслідуванні тільки своєї власної влади керує якась невидима рука, мета якої - досягти найбільшої влади для всіх. Сміт побажав гармонію між суспільними і приватними інтересами. За його підходом будь-яке державне втручання у вільну конкуренцію майже завжди шкідливе. Ми знаємо, що ринок дозволяє спади, мають місце невдачі ринку, і що ринки не завжди ведуть до найефективніших результатів. Важливі невдачі ринку - це недосконала конкуренція і збитки від, наприклад, забруднення навколишнього середовища. Коли виникає недосконала конкуренція, то суспільство рухається всередину від МВМ. Це може статися, наприклад, коли єдиний продавець або монополіст підносить до небес ціну товару з метою отримання додаткових прибутків. Виробництво цього товару зменшується порівняно з найефективнішим рівнем, а через це терпить ефективність економіки. Коли мало продавців, існує недостатньо спрямувань для того, щоб забезпечити визначити цін витратами виробництва. І за такої ситуації магічна властивість невидимої руки ринків може зникнути. Таким чином, Адам Сміт відкрив цікаву властивість конкурентної ринкової економіки. За досконалої конкуренції, без невдач ринку, ринки витискають з доступних ресурсів настільки багато корисних товарів і послуг, наскільки це можливо. Проте, коли сили монополії, або збитки від забруднення навколишнього середовища, або подібні невдачі ринку стають надто поширеними, ці чудові властивості невидимої руки можуть зійти нанівець.
Задача № 24.
Як впливає дефіцит федерального бюджету на масу грошей і державний борг? Поясніть детально механізм такого впливу.
Розв'язок.
Федеральні урядові видатки фінансуються за рахунок податків і позик. Уряд позичає безпосередньо на відкритому ринку або опосередковано, через Фед. Коли Федеральна резервна система фінансує бюджетний дефіцит, маса високопотужних грошей зростає. Якщо Фед вирішить не проводити операції купівлі на відкритому ринку, коли скарбниця розміщує там свої облігації, то бюджетний дефіцит не вплине на масу високопотужних грошей.
Задача № 25.
Припустимо, скарбниця випускає векселі на суму 1 млрд. доларів і всі їх продає на відкритому ринку. Потім Фед провадить операцію купівлі на відкритому ринку і купує векселі на суму 300 млн. дол. як тоді фінансуватиметься державний борг.
Розв'язок.
Значну частину боргових зобов'язань уряду Фед купує на відкритому ринку. Однак це потрібно розглядати як деталь "штучної" структури, бо хоч Фед здебільшого не купує облігації безпосередньо у скарбниці та купуючи цінні папери на відкритому ринку, робить це опосередковано. Припустимо, Фед проводить операції купівлі на відкритому ринку саме тоді коли скарбниця там-таки боргові зобов'язання. Результат нашої комбінації - скарбниця продає облігації, а Фед одночасно здійснює операції купівлі на відкритому ринку - зводиться до того, що Фед врешті триматеме більше облігацій скарбниці. Те саме відбулося б, якби Фед купила облігації прямо у скарбниці .
Якщо скарбниця продає векселі на суму 1 млрд. дол а Фед купує 300 млн.дол. (вексельну суму) то в цьому випадку бюджет скарбниці дефіцитом, а державний борг збільшиться, скарбниця матиме більшу заборгованість. Державний борг може фінансуватися за рахунок продажу активів, доходи від продажу можна спрямувати на фінансування дефіциту, або на "погашення" частини державного боргу . Звісна річ, щоб продавати активи, треба їх мати. Така форма фінансування тимчасова. Бо уряду врешті-решт не буде чого продавати.
Задача № 26.
За яких умов фіскальна і монетарна політика будуть пов'язані між собою, а не існуватимуть як два незалежні інструменти в руках уряду.
Розв'язок.
Інструментація і монетарної, і фіскальної політики можна використовувати для збільшення сукупного попиту, а отже підвищувати рівноважний рівень цін. Оскільки пастка ліквідності та класичний випадок - це у крайньому разі, корисні як навчальні приклади, очевидно. Що політики можуть використовувати монетарну або фіскальну політику для впливу на рівень доходу.
Між монетарною і фіскальною політикою існує суттєва різниця. Монетарна політика діє через механізми стимулювання компонентів сукупного попиту які реагують на зміни процентної ставки. Найочевидніше, монетарна політика найперше впливає на житлове будівництво.
Фіскальна політика здійснюється залежно від конкретних товарів, що їх закуповує уряд або від податків фіскальна політика здійснюється залежно від конкретних товарів, що їх закуповує уряд або від фіскальної політики впливає на величину сукупного попиту і спричиняє зростання ВНП, але структура приросту ВНП залежить від обраної політики.
Задача № 27.
Простежте траєкторію по якій рухається економіка, коли постійне зростання урядових видатків фінансується за рахунок боргових зобов'язань. Що продаються на відкритому ринку. Припустимо ВНП зростає. Дайте вашу оцінку аргументації про те, що бюджет має бути збалансований у кожному періоді.
Розв'язок.
Більша частина видатків федерального бюджету припадає на оборону й трансфертні платежі приватним особам. За останні 25 років частина видатків на оборону проти

 
 

Цікаве

Загрузка...