WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМакроекономіка → Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

P1 D2
D1
0 0
Q1 Q2 Q Q1 Q2 Q
Закон б) Закон а)
P D S2 S1 P D S1
S2
P2
P1 P2
P1
Q1 Q2 Q Q1 Q2 Q
Закон г) Закон в)
Задача № 21.
Визначте поняття схеми пропозиції й кривої пропозиції. Покажіть, що збільшення пропозиції означає переміщення кривої пропозиції праворуч і вниз. Порівняйте це переміщення з переміщенням кривої попиту праворуч і вгору при збільшенні попиту. В чому полягає відмінність?
Розв'язок.
Схема пропозиції (і крива пропозиції) певного товару визначає взаємозв'язок між його ринковою ціною і кількістю цього товару, яку виробники хочуть виготовляти і продавати (за інших однакових умов). Пропозиція змінюється, коли змінюється будь-який фактор, крім власної ціни товару. Щодо кривої пропозиції говорять, що пропозиція зростає чи зменшується, коли величина пропозиції збільшується (чи зменшується) за кожної ринкової ціни. Збільшення пропозиції означає переміщення кривої попиту праворуч і вниз. Це можна відобразити на графіку такого прикладу: Коли ціна на автомобілі змінюється, то виробники змінюють обсяг виробництва і величину пропозиції, але крива пропозиції не переміщується. Навпаки, коли інші фактори впливають на зміну пропозиції, то змінюються пропозиція, а крива пропозиції переміщується.
ціна автомобілів S
(тис. дол. на одиницю) S'
6
4
2
S S'
Величина пропозиції
4 8 12 16 20 Q автомобілів (млн. на рік)
На графіку зображено збільшення пропозиції автомобілів. Коли витрати виробництва надають або зростає іноземна конкуренція, пропозиція автомобілів зростає. За кожної ціни виробники постачатимуть більше автомобілів і крива пропозиції, отже, переміститься праворуч і вниз. Коли заробітна плата в автомобільній промисловості різко зросте, то збільшаться витрати виробництва і зменшиться пропозиція).
Зміни у пропозиції можна показати на прикладі ринку автомобілів. Пропозиція збільшиться, якщо запроваджене фондозберігаюче комп"юторне устаткування зменшить затрати праці на виробництво автомобілів, якщо робітникам автомобільної галузі урізано заробітну плату, якщо японським виробникам автомобілів дозволити експортувати більше машин в США, або якщо уряд зменшує регулятивні вимоги щодо даної галузі. Кожен з цих факторів призведе до зростання пропозиції автомобілів в США за кожної ціни.
Попит на різні товари постійно змінюється, бо економічне життя розвивається. Крива попиту ніколи не залишається на одному місці. Як приклад розглянемо можливі причини зростання попиту в США на легкові автомобілі в 1950 по 1990 рр. Тоді діяло багато цікавих факторів: середній реальний доход американців майже подвоївся; більше як наполовину зросла кількість дорослого населення; стався занепад альтернативних форм транспорту. У результаті всіх цих змін крива попиту машини перемістилися праворуч і вгору на відміну від кривої пропозиції, яка перемістилась за тих умов праворуч і вниз. Зміни цих фундаментальних факторів сприяли збільшенню попиту. Переміщення кривої попиту означає, що за кожної ціни буде куплено більше машин.
Ціна автомобілів P D D1
4
2
D D1
Величина попиту на
4 8 12 Q автомобілі (млн.на рік)
На графіку показано збільшення попиту на автомобілі. Коли змінюється фактори, що лежать в основі попиту, попит на автомобілі змінюється.
Відмінність полягає в факторах, що визначають попит і пропозицію. Якщо фактор, що впливає на попит і пропозицію (власна ціна товару) на кривій попиту - підвищення ціни зменшує величину попиту - підвищення ціни зменшує величину попиту на автомобілі, то на кривій пропозиції - вища ціна товару збільшує обсяг виробництва товару і величина пропозиції зростає.
Задача № 22.
За наступними даними зобразіть криві попиту і пропозиції та визначте рівноважні ціну та кількість.
Попит і пропозиція на піццу
Ціна (дол. за піццу) Величина попиту (піцца за семестр) Величина пропозиції (піцца на семестр)
10
8
6
4
2
0 0
10
20
30
40
125 40
30
20
10
0
0
Що станеться, якщо попит на піццу потроїться? Якщо ціна початково становить 4 дол. за піццу?
Розв"язок.
P
10 D S
8 E
6 Pe
4
2 Qe
Q
10 20 30 40 50
На графіку: крива попиту - D, крива пропозиції - S, точка рівноваги - Е, рівноважна ціна - Ре, рівноважна кількість - Qe.
Стан ринку при якому попит і пропозиція врівноважені на певному рівні ціни називаються врівноваженими або оптимальними. Рівноважна ціна - ціна, що врівноважує попит і пропозицію внаслідок взаємодії конкурентних сил. Врівноважена ціна в цьому випадку: Ре = 6 (дол. за піццу), а врівноважена кількість: Qe = 20.
При зниженні ціни споживач бажає придбати більше товару. Товар, при зниженні ціни на нього, дешевіє відносно інших товарів і купити його стає вигідніше. Це означає, що попит на цей товар збільшується, і кількість бажаючих купити дешевий товар збільшиться. Зате кількість продавців продати товар по низьким цінам скоротиться. Орієнтуючись на активний попит, (внашому

 
 

Цікаве

Загрузка...