WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМакроекономіка → Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

ціни зростають.
K S
K2 B
A
K1
B1 B2 B, продаж хліба
Д) пшеницю вразила згубна для неї іржа, споживання і продаж її зменшиться, але продавці будуть продавати товари-замінники (соєві боби) і продаж і споживання їх зросте. Попит і ціни зростатимуть
пшениця D
А
соєві боби
Е)
Задача № 18.
Поясніть, чому ціна на конкурентних ринках встановлюється в точці перетину кривих попиту і пропозиції. Поясніть, що станеться, якщо ринкова ціна початково буде надто високою або надто низькою?
Розв'язок.
Ринкову рівновагу визначаємо через пошуки такої ціни, за якої величина попиту дорівнює величині пропозиції. Рівноважна ціна досягається на перетині кривих пропозиції і попиту в т.С. В т.С. (за ціни 3 дол. за бушель і кількості 12 одиниць) величина попиту дорівнює величині пропозиції; тут не має ні надлишку, ні нестачі; відсутня тенденція зміни ціни; відсутня тенденція зміни ціни - до зростання чи падіння. В точці С і лише в ній сили попиту і пропозиції збалансовані, а ціна усталена.
Рівноважні ціни та кількість мають місце на тому рівні, де кількість товару, яку хочуть поставляти, дорівнює кількості, яку хочуть продавати. На конкурентному ринку ця рівновага досягається на перетині кривих попиту і пропозиції. За ціни рівноваги не має ні надлишку, ані нестачі.
P
Ціна (дол. за бушель) D S
надлишок
C - точка рівноваги
нестача
5 10 15 20 Q
кількість (млн.бушелів за рік)
На графіку зображено ринкову рівновагу яка настає в точці перетину кривих пропозиції і попиту. Ринкові рівноважні ціна та кількість мають місце на перетині кривих пропозиції та попиту. За ціни 3 дол. в т.С фірми бажають постачати стільки, скільки споживачі потребують. Коли ціна надто низька (наприклад, 2 дол.) величина попиту перевищує величину пропозиції, спостерігаються нестачі які повертають ціну через її зростання до рівноваги.
За ціни рівноваги 3 дол. відсутня тенденція як до зростання, так і до падіння ціни, а амбари не переповнюються і не порожніють. Можна також сказати, що ціна 3 дол. є ринкоочисною. Це означає, що всі замовлення з боку попиту і пропозиції задовольняються.
Лише за ціни рівноваги 3 дол. за бушель величина пропозиції дійсно дорівнює величині попиту. За надто низької ціни спостерігається нестача і ціна починає зростати. Надто висока ціна породжує надлишок, який тисне на ціну вниз.
Отже, рівновага попиту і пропозиції на конкурентному ринку досягається за ціни, за якої сили попиту і пропозиції зрівноважені. Рівноважна ціна - це така ціна, за якої величина попиту саме дорівнює величині пропозиції, - в точці перетину кривих попиту і пропозиції. За ціни, що вища за рівноважну, виробники хочуть поставляти більше ніж покупці купувати, що призводить до надлишку товарів і спричиняє надання ціни. Так само занадто низька ціна породжує нестачу і ціна підвищується у напрямі рівноваги. Конкурентно встановлені ціни розподіляють обмежену пропозицію товарів між тими, хто має потребу і відповідну суму грошей.
Задача № 19.
Дайте точне визначеня, що розуміють під схемою попиту і кривою попиту. Сформулюйте закон спадного попиту. Проілюструйте закон спадного попиту двома випадками з вашого власного досвіду.
Розв'язок.
Існує чіткий взаємозв"язок між ринковою ціною товару і величиною попиту на нього за інших однакових умов. Цей взаємозв"язок між ціною та кількістю купленого товару називають схемою попиту, або кривою попиту.
Закон спадного попиту: коли ціна на товар зростає (а решта факторів залишається без змін), покупці починають купувати менше цього товару. Аналогічно, коли ціна зменшується, то за інших однакових умов величина попиту зростає.
Ціна кукурудзи Р D
(дол. за бушель) A
3
C
2
D
1
D
5 10 15 Q
кількість кукурудзи
(млн. бушелів за рік)
Графік: спадна крива попиту відображає залежність величини попиту від ціни. Ціни на кукурудзу відкладені по вертикальній, а величина попиту - по горизонтальній осі. Кожна пара чисел (P, Q) зображається як точка на площині. З'єднавши ці точки отримаємо криву попиту DD. Негативний нахил кривої попиту відображає закон спадного попиту.
Закон спадного попиту може проілюструвати на прикладі персональних конденсаторів. На початку 80-х років ціна на конденсатори була астрономічною і тільки найбагатші могли купувати їх. Люди використовували вентилятори. Ціни на конденсатори за останнє десятиліття різко впали. Все більше і більше людей змогли їх придбати. Конденсатори почали широко використовуватись. Ця історія проливає світло на одну з важливих причин дії закону спадного попиту: нижчі ціни сприяють появі нових покупців. Крім цього, зменшення ціни породжує додаткові покупки тими самими покупцями. Наприклад, коли вода дуже дорога, ми купуємо її стільки необхідно лише для життя. Коли ціна на неї зменшується, то купуємо більше води - щоб помитися. За ще нижчої ціни поливаємо квіти і використовуємо воду практично в усіх можливих випадках. І навпаки, підвищення ціни на товар призведе до того, що купуватимуть його менше.
Закон спадного попиту можна проілюструвати також на прикладі холодильників. Спочатку купувати холодильник мав змогу тільки найбагатший споживач, і попиту на цей товар не було в порівнянні на даний час. Зараз попит на холодильники зріз, а ціна зменшилась. Таких прикладів навести можна чимало.
Задача № 20.
Чотири закони попиту і пропозиції:
А) збільшення в попиті загалом підносить ціни і розширює величину попиту;
Б) зменшення в попиті загалом … ціну і … величину попиту;
В) збільшення в пропозиції загалом зменшує ціну і розширює величину попиту;
Г) зменшення в пропозиції загалом … ціну і … величину попиту.
Заповніть пропуски. Покажіть кожний закон на графік попиту і пропозиції.
Розв'язок.
Б) зменшення в попиті загалом знижує ціни і звужує величину попиту;
Г) зменшення в пропозиції загалом збільшує ціну і звужує величину попиту.
P D1 S P S
D2
P2 P2
P1

 
 

Цікаве

Загрузка...