WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМакроекономіка → Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

пропозицію нагамбургери можуть витрати виробництва - ключовий елемент, що лежить в основі прийняття рішень з пропозиції. Якщо затрати на виготовлення окремого товару нижчі ринкових цін, то виробникові буде вигідно поставляти на ринок такий товар у великих кількостях. Коли ж витрати виробництва високі порівняно з ціною, то виробники вироблятимуть незначну кількість цього товару або просто припинять його виробництво.
До сил, що впливають на витрати виробництва, належать технологія та ціни факторів виробництва. Технічний прогрес звичайно впливає на витрати. Якщо технологія не змінилась, ціни на фактори виробництва, то витрати виробництва можуть змінитися, так само і пропозиція. Коли зросли ціни на гамбургери, то збільшилися витрати і зменшилася пропозиція мороженої піцци.
Інший важливий фактор, що впливає на пропозицію, - це ціни споріднених товарів, зокрема товарів, які можуть легко замінювати один одного у виробничому і споживчому процесі. Коли підвищується ціна на один товар-замінник (піцца), то пропозиція іншого замінника (гамбургери) зменшується.
Задача № 15.
Розгляньте такі випадки державного втручання в економіку: обмеження забруднення повітря, наукові пошуки вакцини проти СНІДу, виплати для перестарілих, регулювання цін місцевої водної монополії, заходи монетарної політики щодо приборкання інфляції. Яка роль держави розкривається в кожному прикладі.
Розв'язок.
Економічна система - це сукупність усіх видів економічної діяльності людей у процесі їх взаємодії, спрямованих на виробництво, розподіл, обмін і споживання товарів і послуг, а також на регулювання цієї діяльності у відповідності з метою суспільства. В економічній системі держава замикає в собі всі функції економічного регулювання, повністю контролює і спрямовує через плановий механізм (держава є регулятором планової економіки) потоки продукту, ресурсів і доходу в економічному кругообігу. В системі змішаної економіки держава повністю інтегрована в кругообіг матеріальних і грошових засобів, вона утворює економічний організм суспільства. Соціальна сутність держави відображається в основних напрямках її діяльності, тобто у функціях внутрішніх чи зовнішніх. Внутрішні функції держав соціально-демократичної орієнтації: у гуманітарній сфері. Держава втручається в економіку, в результаті здійснення нею екологічної функції - обмеження забруднення повітря, тобто охорона навколишнього середовища ; соціальної - виплати для престарілих, тобто соціальне забезпечення. В економічній сфері, держава здійснюючи науково-організаторську функцію (організація та стимулювання наукових досліджень) - наукові пошуки вакцини проти СНІДу; господарсько-організаторську функцію - регулювання цін місцевої водної монополії. Роль держави в заходах монетарної політики щодо приборкання інфляції досить значна. Адже коли державний бюджет зводиться з дефіцитом, казначейство випускає облігації, щоб отримати гроші для сплати державних боргів. Купівля Центральним банком державних боргових зобов'язань - монетизація державного дефіциту, яка проводить до інфляції. Таким чином для покриття бюджетного дефіциту держава може друкувати гроші, робити позики або витрачати свої валютні резерви.
У країнах з високою інфляцією населення купує нових державних боргових зобов"язань, валютні резерви Центрального банку вичерпані, тому держава фінансує дефіцит бюджету шляхом емісії - шляхом збільшення кількості грошей високої ефективності ((Mh - Mh) > 0).
Задача № 16.
В якому розумінні ринковий механізм "раціоналізує обмежені ресурси і послуги?"
Розв'язок.
Ринковий механізм "раціоналізує" обмежені ресурси і послуги в такому розумінні: ціни координують рішення виробників і споживачів на ринку. Вищі ціни призводять до зменшення споживання і стимулюють виробництво. Нижчі ціни стимулюють споживання і знеохочують виробництво. Ціни є балансовим колесом у ринковому механізмі.
Ціни є сигналом для виробників і споживачів. Якщо споживачі бажають більше якогось товару, скажімо, бензину для своїх автомобілів, - попит на бензин зростає. Якщо нафтові компанії вважають, що їхні запаси бензину зменшуються, то підвищують ціни на бензин, щоб розподілити обмежену пропозицію. А вища ціна стимулює більший видобуток нафти. З іншого боку, продавці зменшать ціну на автомобілі, аби продати неходові моделі. За меншої ціни більшість споживачів захоче купити автомобілі, а виробники вироблятимуть менше машин. У результаті баланс, аьо рівновага між покупцями і продавцями поновиться.
Те, що справедливо для ринку споживних товарів, справедливо також для ринків таких факторів виробництва, як праця. Якщо програмісти потрібні більше, ніж друкарки, можливість отримання роботи буде вищою для програмістів. Ціни праці програмістів (їх погодинна зарплата) підвищуватиметься, а ціна праці друкарок зменшуватиметься. Зміна у відносних рівнях зарплати спричиняє переміщення працівників у сфері економіки, що швидко розвиваються.
Задача № 17.
Для кожного з наведених тверджень визначте та поясніть, чи зміниться величина попиту внаслідок зміни попиту чи зміни ціни. Зобразіть графік, який проілюструє вашу відповідь:
А) внаслідок зростання воєнних видатків ціна на армійське взуття зростає;
Б) ціни на рибу впали після того, як Папа дозволив католикам їсти м"ясо в п"ятницю;
В) податок на бензин зменшує споживання бензину;
Г) після того, як пшеницю вразила згубна для неї іржа, продаж хліба зменшився;
Д) після того, як пшеницю вразила згубна для неї іржа, продаж соєвих бобів (зменшився) зріс;
Е) після того, як чума прокотилася Європою у XIV ст., ціни зросли.
Розв'язок.
А) якщо зростають воєнні видатки, то ціни на них (в нашому випадку взуття) зростають. Внаслідок зміни попиту змінюється ціна, якщо попит на армійське взуття зростає, то й зростають ціни.
P S
P2 B
A
P1
C1 C2 видатки, С
Б) якщо католики будуть їсти в п"ятницю м"ясо, то попит на рибу зменшиться. Продавці будуть змушені знизити ціни. Отже, зменшення попиту проводить до зменшення ціни.
P S
P2 B
A
P1
C1 C2 видатки, С
В) якщо податок буде встановлюватись на бензин то споживачі будуть купувати той товар, який зможе замінити бензин (наприклад, дизельне паливо) і буде обходитись ім в меншу ціну. В результаті цього зменшення споживання призводить до зменшення попиту (високі ціни).
податки, Т
Т2 А
Т1
С1 С2 С, споживання
Г) пшеницю вразила згубна для неї іржа, її кількість зменшилася і зменшилося виробництво хліба, а відповідно і продаж. Якщо обсяг продукції падає, то попит також зменшується, а

 
 

Цікаве

Загрузка...