WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМакроекономіка → Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

валютнихкурсів.
Г) Золотий стандарт: для всіх країн на основі золотого стандарту. Для валютних (вільноплаваючих) не має потреби. За Бреттон-Вудської системи створювались: Світовий банк, МВФ тощо.
Д) Золотий стандарт: цієї проблеми не існує. Для вільноплаваючих валютних курсів: лише ринковими силами попиту і пропозиції. У Бреттон-Вудській системі встановлювався паритет для кожної валюти, як до долара, так і до золота, співвідношення закріплювалося міжнародною угодою.
Задача № 11.
Джеймс Мобін писав: "Мій великий учитель Джозеф Шумптер звичайно вбачав загадку у тому, що ліберальні прихильники вільного ринку не хотіли дозволити ринку визначити ціни на іноземну валюту". Через які причини економісти за загального прихильного ставлення до системи вільних ринків виводять з цієї системи вільних ринків?
Розв"язок.
Ліберальні прихильники вільного ринку не хотіли дозволити ринку визначати ціну на іноземну валюту та виводити валютні ринки з системи вільних ринків лише тому, що не хотіли аби в їх країні валюта обмінювалась на іноземні валюти. Існування єдиної стабільної валюти вони (ліберальні прихильники вільного ринку) вважали передумовою стабільності власної валюти та стабільного розвитку економіки взагалі.
Задача № 12.
Визначте, чи кожне з наведених далі тверджень правильне чи неправильне і поясніть чому. Якщо неправильне, то дайте правильне твердження.
А) "Ми, мексиканці, ніколи не можемо успішно конкурувати з північним колосом. Його фабрики надто ефективні, він має надто багато комп'ютерів і устаткування, а технічний рівень надто високий. Нам потрібні мита, або ми не можемо нічого експортувати".
Б) "Унаслідок міжнародної торгівлі споживання країни може вийти за криву її виробничих можливостей".
В) "Якщо американські робітники стануть об'єктом неприборканої конкуренції з боку дешевої іноземної робочої сили, то наша реальна зарплата обов'язково впаде".
Г) "Платіжний баланс по поточних операціях країни не потребує зрівноваженості з кожною країною, але він мусить бути зрівноваженим багатосторонньо, тобто з усіма країнами в цілому".
Д) "Принцип порівняльної переваги можна застосувати однаково добре і до домогосподарств, і до міст, і до штатів, як його застосовують до країн та континентів".
Розв"язок.
А) Мито або квота не допомагають споживачам країни, а навіть зменшують їх реальні доходи, надто здорожують імпортні товари, а світ в цілому стає менш продуктивним. Виробництво товарів фабрик північного колосу відносно продуктивніше за інші країни. Мексиканцям потрібно імпортувати товари цих фабрик взамін експортувати товари, у виробництві яких вони відносно продуктивніші за інші країни, товарів які вони можуть виробляти з відносно нижчими затратами.
Б) якщо будь-яка торгівля заборонена, то країна має задовольнятися власним виробництвом тому воно обмежене межею виробничих можливостей. Після того, як відкриються кордони і конкуренція вирівняє відносні ціни на товари, лінія відносної ціни перебуватиме десь між лінією цін до торгівлі і лінією європейських цін до торгівлі. Отже за меншими цінами споживання стає більшим і не обмежується лише виробничими можливостями.
В) внаслідок припливу неприборканої дешевої робочої сили (іноземної) з'являється конкуренція на ринку праці, що автоматично знижує реальну заробітну плату.
Г) платіжний баланс по поточних операціях не потребує зрівноваженості з усіма країнами в цілому. Товарний торгівельний баланс складається з імпорту та експорту. Невидимі статті це послуги й доходи по інвестиціях. В загальному платіжний баланс по поточних операціях це різниця між усім експортом та імпортом товарів і послуг.
Д) принцип порівняльної переваги можна навіть застосовувати на індивідуальному рівні, щодо домогосподарств, штатів тощо, тому, що, наприклад, в одному з штатів товари виробляються з відносно малими затратами, а в іншому з більшими. Перший буде продавати в іншому штаті за більш вищою ціною, але меншою, ніж було в другому штаті.
Задача № 13.
Поясніть, чому кожне із наведених тверджень неправильне:
А) заморозки в Бразилії зменшують ціни на каву;
Б) зростання цін на нафту внаслідок посилення політичної нестабільності на Середньому Сході зменшує попит на нафту;
В) турбота щодо негативного впливу м"яса на організм людини зменшує ціну "м'ясних продуктів" і підвищує ціну шкіряних курток;
Г) боротьба проти наркотиків разом із зростаючою забороною імпортного кокаїну зменшує ціну виробленої вдома марихуани.
Розв'язок.
А) заморозки в Бразилії навпаки збільшують ціну на каву. Адже в період заморозків люди будуть купувати каву, щоб можна сказати "зігрітися" і попит на каву буде високий. Орієнтуючись на активний попит продавці почнуть піднімати ціни і відповідно збільшиться об'єм пропозиції;
Б) зростання цін на нафту внаслідок посилення політичної нестабільності на Середньому Сході не зможе зменшити попит на нафту, адже регіон Близького і Середнього Сходу відіграє роль головного "нафтового крана". На цей регіон припадає більш як 2/3 всіх вірогідних запасів і близько 1/3 видобутку нафти в капіталістичному світі. Незважаючи на деяке зростання цін, попит на нафту може зменшитись в незначній мірі.
В) є такі країни, в яких люди не їдять м'ясо, в результаті ціни на нього підвищуються. Якщо не м'ясо їдять, то воно винищується, а шкіра іде на куртки. Отримаємо більшу вартість і ціни на шкіряні куртки зростають.
Г) боротьба проти наркотиків разом із зростаючою забороною імпортного кокаїну не може зменшувати ціну виробленої вдома марихуани. Якщо буде заборона продавати наркотики і імпортувати кокаїн, то "деякі люди" будуть виготовляти вдома маріхуану, попит безперечно зросте, що й призведе до збільшення цін; виробники будуть зацікавлені в розширенні об'ємів виробництва, коли буде активний попит на товар, і (об"єм пропозиції відповідно збільшиться) почнуть піднімати ціни.
Задача № 14.
Що може збільшити попит на шніцелі (гамбургери)? Що пропозицію? Як недорога морожена піцца може вплинути на ринкову рівновагу для гамбургерів? На заробітну плату для підлітків, що працюють у "Макдональд"?
Розв"язок.
Збільшити попит на гамбургери може:
1) середній доход споживача - ключовий детермінант попиту. Коли зростають доходи людей, збільшується попит майже на все - яблука, гамбургери, човни, легкові автомобілі і т. ін.;
2) місткість ринку, що вимірюється кількістю населення, помітно впливає на криву ринкового попиту за кожної ціни;
3) ціни і доступність споріднених товарів також впливають на попит на певний товар - в нашому випадку на недорогу морожену піццу. Зокрема, важлива залежність між взаємозамінними товарами, що виконують ті самі функції. Попит на товар (гамбургери) зменшується із зниженням ціни на взаємозамінний товар (морожена піцца). Для того, щоб збільшити попит на гамбургери треба перш за все, прийти до середини на місце споживача, а також на деякий час зменшити ціну.
Збільшити

 
 

Цікаве

Загрузка...