WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМакроекономіка → Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

долар;
б) вищіпроцентні ставки у Нью-Йорку знижують попит на ієну;
в) різко зростає попит американців на "Тойоти" і "Хонди";
г) Японія платить США доларами за американську військову присутність на Далекому Сході.
Розв"язок.
D S
дол./ієна
0.0066
Обмінний курс
S D
0 Кількість іноземної валюти ієна
а) нехай японський уряд вирішив продати ієну по меншому курсу ніж початкова рівновага. Пропозиція ієни різко зростає, отже крива пропозиції зсувається вверх утворюючи нову рівновагу, де вартість ієни вище тієї вартості, яку пропонував уряд, отже в загальному настане початкова рівновага, що існувала до продажі значної кількості ієн;
б) внаслідок зниження попиту на ієну, іноземці менше купують японських товарів, послуг, капіталів тощо. Усе це свідчить про те, що вартість на ієну зменшується і її курс зменшується;
в) зростає попит на японські автомобілі, що в свою чергу призводить до збільшення попиту на ієну з боку американців та збільшення пропозиції з боку японців. Це призведе до збільшення іі вартості;
г) якщо Японія платить США доларами, то пропозиція ієни щодо Японії зменшується, курс падає.
Задача № 6.
$/?
AD AS
Обмінний курс 1.80
(дол. за 1 фунт) Е
0 Кількість іноземної валюти ?
На графіку показано попит і пропозицію британських фунтів у випадку, коли Великобританія і Сполучені Штати торгують лише між собою:
а) опишіть відповідну схему попиту і пропозицію на долари США;
б) поясніть, чому пропозиція фунтів еквівалентна попиту на долари;
в) поясніть також схему зміни попиту на фунти;
г) знайдіть рівноважну ціну долара на цій новій діаграмі та порівняйте її зі станом рівноваги на графіку.
Розв'язок.
а) за попитом на долари США стоїть бажання імпортувати американські товари та послуги, купувати американські цінні папери. За пропозицією доларів, які мають бути обмінені на фунти, стоїть бажання американців мати британські товари, послуги, капітал;
б) якщо курс знаходиться в точці Е, то попит і пропозиція на іноземну валюту перебувають в ринковій рівновазі. А якщо курс зміниться, наприклад, буде вищим, то існує надлишкова пропозиція іноземної валюти: ринкові сили штовхають курс обміну знов до точки рівноваги;
в) повернемось до графіку. Попит на британські фунти виникає, коли американці потребують фунтів для задоволення будь-яких духовних і фізіологічних потреб. Крива попиту зображена спадною лінією AD. По вертикалі відкладено ціну британського фунта. Крива попиту спускається вниз, показуючи, що коли ціна британського фунта падає, іноземці виявляють схильність купувати більше британських товарів. Отже й попит на валюту збільшується. І навпаки, коли ціна британського фунта зростає, попит зменшується;
г) побудуємо графік, де показано попит і пропозицію американських доларів, коли Великобританія і США торгують лише між собою. Також знайдем рівноважну ціну долара на цій новій діаграмі.
?/$
AD AS
Обмінний курс 0.56
(фунт за 1 дол.) Е
0 Кількість іноземної валюти $
Задача № 7.
Припустимо, що в певній країні розвідано поклади нафти, але потрібно ще десятиліття на розробку нового родовища.
а) Що станеться з торговельним балансом країни після того як нафта почне надходити на світовий ринок?
б) Що може статися з вільно плаваючою валютою даної країни, коли люди усвідомлять, що торговельний баланс країни незабаром матиме активне сальдо?
в) Чому торговельний баланс країни може стати дефіцитним у той період, коли нафта ще не видобувається?
Розв"язок.
а) по-перше, після того, як нафта почне надходити на світовий ринок, країна матиме "сприятливий торговельний баланс", тобто баланс має мати активне сальдо (коли експорт перевищує імпорт).
б) справді, у період, коли нафта ще не видобувається, ведеться розробка нового родовища, залучається іноземний капітал, устаткування для швидкої розробки, що становить імпорт. Отже імпорт перевищує експорт, а це і є дефіцитом торговельного балансу. Проте економіка вчить, що дефіцит торговельного балансу часом економічно вигідний для країни, яка потребує вливання іноземного капіталу.
в) оскільки ця країна, що видобуває нафту буде експортувати її за кордон, де розрахунок буде в тій валюті, що належить даній державі. Отже попит на цю валюту буде зростати, підвищуючи її ціну.
Задача № 8.
Чому найбільші вигоди у торгівлі мають малі країни, в яких доторговельні ціни істотно відрізняються від переважаючих світових цін?
Розв"язок.
Справді, дослідження видатних економістів розкриває парадокс: найбільше виграють від міжнародної торгівлі малі країни. Тому, що вони впливають на світові ціни найменше, тому можуть торгувати по світових цінах, які дуже відрізняються від їхніх внутрішніх цін.
Задача № 9.
Чому нововідкритий континент має порівняльну вигоду у виробництві продовольства і сировини?
Розв"язок.
Якщо континент нововідкритий, то там існують ресурси, які ще не використовуються. Отже багата на ресурси країна може дозволити собі торгувати сировиною по нижчим цінам і якіснішою сировиною, що призведе до більшого попиту ніж в інших країнах.
Задача № 10.
Розгляньте наступні системи валютних курсів. Золотий стандарт, вільно плаваючі валютні курси, Бреттон-Вудська система. Їхні подібності і відмінності щодо:
А) роль уряду й ринку у визначенні валютного курсу;
Б) метод пристосування відносних цін між країнами;
В) метод пристосування відносних цін між країнами;
Г) потреба в міжнародному співробітництві та консультаціях при визначенні валютних курсів.
Д) можливість для встановлення і різних невідповідностей у курсах валют.
Розв"язок.
А) Золотий стандарт: фіксовані курси валют встановлюються на основі золотого стандарту. Визначались вмістом золота в їх грошових одиницях. Вільно плаваючі валютні курси: визначаються ринковими силами попиту і пропозиції. Бретон-Вудська система: встановлює паритет для кожної валюти як до долара, так і до золота, співвідношення закріплене міжнародною угодою.
Б) Золотий стандарт: курси фіксовані. У системі вільно плаваючих валютних курсів мінливість залежить від попиту й пропозиції валюти, а також впливу держави. У Бреттон-Вудській системі можливі мінливості курсів, але коли одна з валют опинялась за межею її "стрижньової" вартості, співвідношення можна підрегулювати.
В) Давид Юм казав, щодо золотого стандарту, якщо країна втратить половину чи дев'ять десятих золота не має нічого страшного, якщо країна збалансовано зменшує усі ціни й витрати. Система вільно плаваючих курсів із дорожчанням валюти - менше імпорту і навпаки. У Брестон-Вудській системі відносні ціни між країнами можуть регулюватися шляхом зміни

 
 

Цікаве

Загрузка...