WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМакроекономіка → Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

маса утримується на незмінному рівні.
Задача №44.
Перелічіть інструменти політики ФРС. Поясніть як кожен з них змінює банківські резерви і пропозицію грошей. Наскільки сильні ці інструменти для контролю: а) резервів; б) М1; в) процентних ставок; г) обсягу виробництва; д) цін ?
Розв'язок.
Найважливіша функція Федеральної Резервної Системи (ФРС) - контролювати пропозицію банківських резервів і таким чином регулювати пропозицію грошей у державі та визначити рівень процентних ставок.
До основних інструментів політики ФРС належать:
1. Операції на відкритому ринку.
2. Політика дисконтної (облікової) ставки.
3. Зміна резервних вимог.
1. Найважливішим інструментом монетарної політики ФРС є операції на відкритому ринку. Продаючи або купуючи урядові цінні папери на відкритому ринку, ФРС може зменшити або збільшити рівень банківських резервів. Продаж ФРС урядових цінних паперів на відкритому ринку зменшує активи і зобов'язання ФРС, зменшуючи таким чином резерви банків. Внаслідок цього зменшується банківська резервна база для депозитів. У людей залишається менше грошей і більше урядових облігацій. Купівлі на відкритому ринку діють протилежним чином, в кінцевому рахунку розширюючи М через збільшення банківських резервів.
2. Якщо ФРС вважає, що пропозиція грошей зростає повільно і це зростання треба прискорити, то все, що вона може зробити. Це знизити "дисконтну ставку". Коли комерційні банки відчувають нестачу резервів, їм дозволяється позичати кошти у федеральних резервних банків. Коли позичені резерви зростають то банки позичають у ФРС, збільшуючи тим самим сукупні банківські резерви (позичені + непозичені). Коли позичені резерви зменшуються, то це допомагає загальні банківські резерви зменшити.
3. ФРС може змінити резервні вимоги, якщо вона хоче швидко змінити пропозицію грошей. Наприклад, якщо ФРС хоче зробити гроші "жорсткішими" протягом однієї ночі, то може піднести норму резервних вимог для великих банків до 14%, тобто до верхньої межі встановленої законом. ФРС може навіть піднімати резервні вимоги по строкових депозитах. З іншого боку, якщо ФРС бажає полегшити кредитні умови, то може вжити протилежних заходів, тобто зменшити норму резервних вимог.
Якщо ФРС бажає уповільнити зростання обсягу виробництва, то послідовно використовуються п'ять кроків:
А) ФРС зменшує банківські резерви за допомогою операцій на відкритому ринку;
Б) кожний долар зменшення банківських резервів приводить до багаторазового скорочення банківських грошей і пропозиції грошей;
В) на ринку грошей зменшення їх пропозиції переміщує незмінну криву попиту на гроші, підвищує %-ні ставки, зменшує суму і строки кредиту, що називається політикою дорогих грошей;
Г) дорогі гроші зменшують інвестиції та інші статті видатків, що чутливі до процента, такі як видатки на споживчі товари тривалого використання і чистий експорт;
Д) зменшення інвестицій та інших видатків знижує сукупний попит через відомий механізм мультиплікатора. Нижчий рівень сукупного попиту призводить до зменшення обсягу виробництва і рівня цін або інфляції.
Задача № 45.
Дослідіть наслідки подвоєння резервних вимог; зменшення їх наполовину. Що більше впливає на банківські прибутки: операції на відкритому ринку чи заходи щодо зміни резервних вимог?
Розв'язок.
Банки повинні тримати мінімальну суму грошей у формі безпроцентних резервів. Основним поняттям тут є норма резервних вимог. Вона коливається від 12% для поточних рахунків до 0% для особистих заощаджувальних рахунків.
Припустимо норма необхідних за законом резервів становить 10% і банки створили резерви, щоб забезпечити цю вимогу. Тепер, припустимо, ФРС вирішила зробити кредит жорсткішим, і Конгрес дозволив їй підняти норму резервних вимог до 20%.
Навіть якщо ФРС нічого не зробить через операції на відкритому ринку або через дисконтну політику, щоб змінити банківські резерви, банки нині все одно будуть змушені значно зменшити свої позики та інвестиції, так як і свої депозити. Чому? Тому, що банківські депозити тепер в 5 разів більші від резервів, а не в 10. Тобто депозити повинні зменшуватись вдвічі.
Це болюче зниження почнеться дуже швидко. Як тільки Рада ФРС ухвалить нове правило, яке підвищує вимоги до 20%, банки побачать, що їх резерви недостатні. Вони змушені будуть продати частину облігацій і вимагати повернення окремих позик. Покупці облігацій і боржники зменшать свої поточні рахунки. Процес закінчиться тоді, коли банки зменшать свої (поточні рахунки) депозити так, що вони були в 5, а не в 10 разів більшими за резерви.
Ця величезна зміна за такий короткий час може призвести до дуже високих %-них ставок, обмеження кредиту, зменшення інвестицій і значне скорочення ВВП та зайнятості.
Зменшення резервних вимог більш сприятливо впливає на такі показники як кредит, інвестиції. Обсяг ВВП, зайнятість. При зменшенні резервних вимог у банків з'являються "вільні" кошти, що дає змогу видавати кредити при менших %-них ставках, заохочувати інвестиції, тим самим збільшувати обсяг ВВП і зменшувати рівень безробіття.
Задача № 46.
Відповідно до статистичних даних життєвий рівень сім'ї у 1990 р. був приблизно у 7 разів вищий, ніж у 1900 р. Що це означає мовою фактичних схем споживання?
Розв'язок.
Споживання - це найпростіший компонент ВНП, що становить 66% сукупний видатків протягом останнього десятиріччя. До основних компонентів споживання належить: житло, транспортні засоби, продовольство та медичні послуги. Ці основні елементи поділені на три групи: товари тривалого користування і поточного споживання і послуги. Ці три групи самі по собі добре відомі, але їх відносне значення особливо зростаюче значення послуг, варте уваги.
Як показує статистика в період 1900-1990 рр. рівень споживання зріз приблизно в 7 разів. Це й не дивно, адже цьому сприяв потужний розвиток науки і техніки, промисловості, вдосконалення грошових фінансово-кредитних систем, зовнішньої і внутрішньої політики держав і ще чимало інших компонентів.
Функція споживання визначає співвідношення величини споживання до величини використовуваного доходу. А це означає, що із зростанням доходу зростає і рівень споживання. Із зростанням наукового прогресу і розвитком фінансово-кредитних систем створюються нові робочі місця на підприємствах, що в свою чергу збільшує доходи громадян, а це збільшує обсяг споживання.
Задача № 47.
Якщо уряд субсидіюватиме науку та винахідництво і контролюватиме стагфляцію і цикли та забезпечить економічне зростання то чи здивує це прихильників класичного підходу? Оцініть критично.
Розв'язок.
За класичним підходом зміни у сукупному попиті впливають на рівень цін, але не справляють впливу на обсяг виробництва і зайнятості. Гнучкі ціни і заробітна плата забезпечують достатній реальний обсяг видатків, щоб підтримувати повну зайнятість.
В основі класичного підходу лежить віра в те, що ціни і заробітна плата гнучкі, і ціни

 
 

Цікаве

Загрузка...