WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМакроекономіка → Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

Задачі і їх розвязки з макроекономіки (50 задач) - Реферат

лежать в основі AD, - таких як,пропозиція грошей, податкова політика, оборонні видатки, - ведуть до змін у сукупних видатках за даного рівня цін. Проте на сукупний попит впливають й інші численні змінні - політичні змінні, а також зовнішні фактори, що ведуть до збільшення сукупного попиту і переміщують криву AD праворуч. Коли відбувається рух по кривій AD, на обсяг виробництва впливає пропозиція грошей. Наприклад, навіть коли індекс споживчих цін зростав би із 100 до 150, пропозиція грошей залишалася б 600 млрд.дол. Якщо пропозиція грошей не змінюється, а рівень цін зростає, то реальна пропозиція грошей має падати. Зменшення реальної пропозиції грошей впливатиме на сукупний попит через монетарний механізм. Коли реальна пропозиція грошей падає, гроші стають менш доступними і настає період дорогих грошей: процентні ставки і платежі по закладних зростають, курси цінних паперів падають, валютний курс зростає, а доступ до кредиту ускладнюється. Дорогі гроші ведуть до зменшення інвестицій, чистого експорту і навіть споживання. Тому зростання цін за фіксованої пропозиції грошей спричиняє падіння величини реальних видатків. Крива AD нахилена до низу і показує, що реальний обсяг виробництва, якого потребують, падає, коли рівень цін зростає.
Коли відбувається переміщення кривої AD, на обсяг виробництва впливають політичні і зовнішні змінні.
Наприклад, уряд збільшив купівлю танків, протигазів та літаків для проведення воєнних дій у Перській затоці. Цей крок призвів до зростання видатків на Y. Якщо інші компоненти видатків не нейтралізують збільшення Y, то крива сукупного попиту переміститься, праворуч, бо урядові видатки зросли. Збільшення пропозиції грошей так само сприяє розширенню сукупного попиту.
Задача № 37.
Який вплив на криву AS в короткостроковому і довгостроковому періодах буде мати обставина коли потенційний обсяг виробництва залишається без змін.?
Розв'язок.
Короткострокова крива AS є кейнсіанською і піднімається вгору. Вона означає, фірми готові збільшити свої обсяги виробництва відповідно до великих цін. Інакше кажучи, коли величина сукупного попиту зростає, то фірми готові підвищити ціни за збільшення обсягів їх випуску. Зауважте, що розширення обсягу виробництва не може відбуватися нескінченно у короткостроковому періоді. Коли обсяг виробництва збільшуватиметься, не вистачає робочої сили, а підприємства працюють на межі своїх виробничих потужностей. Окрім того, фірми не можуть підвищувати ціни без втрати споживачів, які переходять до конкурентів. Отже, коли виробництво зростає понад потенційний рівень, значна частина збільшення сукупного попиту припадає на зростання цін, менша - на збільшення обсягу виробництва. Це означає, що короткострокова крива AS буде відносно горизонтальною ліворуч від лінії потенційного обсягу виробництва. Проте вона стає все крутішою, коли обсяг виробництва зростає - тобто все далі і далі переміщується праворуч від лінії потенційного обсягу виробництва.
Довгострокова крива є вертикальною, або класичною, з обсягом виробництва, що відповідає потенційному. У класичному випадку обсяг сукупної пропозиції не залежить від рівня цін. У довгостроковому періоді всі ціни і заробітна плата так пристосовується, що на обсяг випуску фірми не впливає загальний рівень цін.
Задача № 38.
Дайте визначення автоматичних ідискранійних стабілізаторів. Який дискренійний стабілізатор ви можете запропонувати для роботи з інфляцією? Для роботи зі сподом? Які дискреційні стабілізатори виглядають найменш корисними? Чому?
Основні з автоматичних стабілізаторів такі:
- Автоматичні зміни у податкових надходженнях. Федеральна система США залежить від прогресивного подоходного податку з осіб та корпорацій. Прогресивні - це такі податки, за яких середня податкова ставка зростає у разі збільшення доходів. Такі податки є корисними тим ,що якщо обсяг виробництва падає, то податкові надходження автоматично зменшуються так що падінню особливих доходів і видатків послаблюється у такому випадку випуск продукції зменшується не так відчутно у такому випадку випуск продукції зменшується не так відчутно.
- Допомога по безробіттю, соціальна допомога та інші трансферти. Сучасна держава загального добробуту має детально розроблену систему трансфертних платежів, які призначені доповнювати доходи і полегшувати економічні труднощі населення.
Основними дискреційними стабілізаторами є:
- Громадські роботи. Коли уряди початково шукали способи нейтралізувати депресію, то вони часто покладалися на державні інвестиції проекти по створенню робочих місць для безробітних.
- Проект громадського залучення. Ці проекти передбачають залучення працівників на строк близького року, після того люди можуть шукати постійну роботу в приватному секторі.
- Зміна ставок оподаткування. Яку застосовують при стимулюванні економіки і її стримування, так і при її стрімкому падінні.
На нашу думку тільки зміна ставок оподаткування може утримати чи запобігти спаду виробництва. Бо із зменшенням доходів фірми податок також зменшується і навпаки.
Найменш корисним виглядають громадські роботи і проект громадського залучення. Тому що вини не приносять ефекту такого на який ми надіємося і характерні для країн з різним рівнем розвитку. Крім того ці проекти розраховані на короткий час. Тобто в довгому періоді вони не діють і результатів не приносять.
Задача № 39.
Дж.М.Кейнс писав: "Якби Міністерство фінансів заповнило старі пляшки банкнотами, закопувало їх у використані вугільні шахти і залишало приватним підприємствам їх використовувати, то безробіття не було б таким значним, а реальні доходи були більшими, ніж вони є зараз". Поясніть, чому кейнсіанський аналіз корисності дискреційних програм громадських робіт може бути придатним під час депресії. Яким чином добре продумана фіскальна та монетарна політика може мати такі самі макроекономічні наслідки, забезпечуючи водночас виробництво більшої кількості корисних товарів і послуг?
Розв'язок.
Кейнсіанський аналіз корисності дискреційних програм громадських робіт може бути придатним під час інфляції тому, що збільшується кількість робочих місць для безробітних призводить до збільшення виробництва.
До фіскальної політики можемо віднести зміни ставок оподаткування, щоб утримати від зменшення використовуваний доход та запобігти стрімкому падінню у глибоку рецесію. Фіскальна політика має на меті швидке економічне зростання з високою зайнятістю та стабільними цінами.
Інструментами монетарної політики, що можуть стимулювати економічну активність є збільшення пропозиції грошей Центральним банком, то урізаною, процентних ставок. Змінюючи грошову пропозицію Центральний банк може впливати на багато економічних і фінансових змін.
Задача № 40.
Чи можливо, щоб обіцянки уряду мали ефект витіснення разом з державним боргом? Тобто, якби уряд пообіцяв великі майбутні виплати робітникам по соціальному забезпеченню, чи відчували б себе

 
 

Цікаве

Загрузка...