WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМовознавство, Філологія → Чи люблять Українці говорити компліменти? - Реферат

Чи люблять Українці говорити компліменти? - Реферат

3. Засвоюйте вправи поступово і послідовно. Поки добре не засвоїте одну вправу, не переходьте до наступної. 4. Уникайте перевтоми м'язів. Перші 10 днів суворо дотримуй-тесь зазначеної кількості повторень, потім щодня додавайте по одному повторенню, доводячи їх до десяти.
5. Спочатку всі вправи виконуйте перед дзеркалом.
6. Особам літнього віку з ознаками передчасного постаріння обличчя рекомендується займатися гімнастикою З-4 рази на день.
Опис вправ
1. Пучками напівзігнутих пальців рук постукувати по лобі, починаючи з надбрів'я і вгору, до волосяної частини. Потім такі самі рухи виконувати від середини лоба до скронь. Повторити 4-6 разів.
2. Постукувати пучками пальців від середини щік повз вуха вгору. Повторити 4-6 разів.
Ці вправи зміцнюють лобний та скроневий м'язи і поліпшують в них кровообіг.
. 3. В.п.- голову тримати прямо. Подивившись угору (на стелю), заплющити і розплющити очі, потім подивитись праворуч, заплющити і розплющити очі, тоді - вниз,
46
на підлогу, заплющити і розплющити очі, потім - ліворуч, заплющити і розплющити очі. Рухати повіками слід злегка, м'яко, "немов засинаєте". Повторити 4-6 разів.
4. В.п.- вказівні пальці обох рук покласти на повіки біля самих вій і злегка підняти повіки, фіксуючи пальці біля початку кісткової основи очних западин. З цього вихідного положення опускати і піднімати повіки. Вправу треба виконувати так, щоб повіки тягнули за собою пальці, а не навпаки (пальці створюють легкий опір). Повторити 8-10 разів.
5. В.п.-вказівні пальці покласти біля зовнішнього краю очних щілин і злегка (на 0,5 сантиметра) відтягнути їх по горизонталі та вгору, тобто створити косий розріз очних щілин. Очі заплющити. З цього положення розплющув-ати і заплющувати очі, водночас рухаючи очними яблуками до носа і від носа. Повторити 8-10 разів. Шкіра лоба повинна бути зовсім нерухомою. Якщо цього досягти не вдається,необхідно накласти на лоб по-в'язку з бинта.
Завдяки цим трьом вправам зміцнюються і підтягуються відвислі повіки очей, виповнюються очні западини, розгладжуються зморшки навколо очей, зміцнюються слізні м'язи.
6. В.п.- долоні покладіть на щоки так, щоб кінці четвертих пальців були біля ніздрів носа, широко відкрийте рот. Втягуйте верхню губу в ротову порожнину. Повторіть 6-8 разів. ,
Ця вправа зміцнює м'яз верхньої губи та згладжує носогубну складку.
7. В.п.-'вказівний палець лівої руки покласти на підборіддя, а перший і другий пальці правої руки - на куточки рота. Нижню губу тягніть вгору, закладаючи її в ротову порожнину. Повторити 6-8 разів.
Це вправа для м'яза підборіддя з опором, який створює вказівний палець лівої руки.
8. В.п.- Другий і Третій пальці правої руки покласти під виличну дугу правої щоки (це верхня точка прикріплення косого м'яза щоки), а долоню лівої руки покласти на ліву щоку так, як це написано в шостій вправі.
Верхню губу тягнути вниз і ліворуч (скривити рота), повернутись у вихідне положення. Помінявши руки, виконати таку саму вправу для лівого м'яза щоки. Повторити 3-4 рази для кожного м'яза.
47
9. В-.п.- два пальці (другий і третій) правої кисті покласти на нижню щелепу спереду її кута. Ліву долоню - на ліву щоку, як у попередній вправі.
Нижню губу тягнути догори й ліворуч, повернутись у вихідне положення. Таку саму вправу виконати для лівого м'яза нижньої щелепи, помінявши руки. Повторити 3-4 рази. o
10. При відкинутій назад голові, фіксуючи пальцями руки бокові м'язи шиї біля їхньої нижньої основи, робимо нахили голови до правого та лівого плеча, повільно опускаючи голову донизу.
Ця вправа для м'язів шиї сприяє виповненню підключичних западин.
11. Фіксуючи правою рукою передню ділянку шиї біля її основи, а лівою рукою обхопивши задню ділянку шиї, робимо колові рухи підборіддям (праворуч, вгору, ліворуч, вниз) по ходу стрілки годинника і в зворотний бік. Повторити 6-8 разів.
Завдяки цій вправі зміцнюються глибокі м'язи шиї.
12. В.п.- долоню лівої руки покласти на основу шиї, відкрити рот, нижню щелепу трохи висунути вперед.
3 цього положення робити рухи нижньою щелепою вверх і вниз, водночас повертати голову праворуч і ліворуч. Тим, у кого повна шия, повторювати вправу 10 разів, а із кого тонка -^- 5-б разів.
Ця вправа зміцнює поверхневий м'яз шиї.
13. В.п.- долоню лівої руки покласти на основу шиї. Злегка закинувши голову назад, шльопнути язиком по верхній губі, і повернутись у вихідне положення. Одночасно голову повертати праворуч і ліворуч. Повторити
4 рази.
Це вправа для глибоких м'язів шиї. Вона викликає прилив крові до всіх судин шиї, в тому числі і до судин щитовидної залози, завдяки чому в ній поліпшується обмін речовин. Як показує практика, вправи для м'язів шиї мають велике лікувальне значення при захворюванні щитовидної залози.
14. В.п.- те саме. Спокійні кругові рухи головою за годинниковою стрілкою і в зворотному напрямі. Повторити 2-3 рази.
Якщо виконувати наведені вправи щодня, то вже через місяць-півтора ваше обличчя набагато помолодіє.
V
ЗНАЧЕННЯ ФІЗИЧНИХ ВПРАВ ТА РЕЖИМУ В КЛІМАКТЕРИЧНИЙ ПЕРІОД
Клімактеричний період є одним із важливих етапів старіння людини. Але старіння, будучи складним біологічним процесом, починається ще задовго до старості.
Якщо клімакс перебігає нормально, людина в цей період життя може працювати з повною віддачею і добре почуватися. І тут доречно буде пригадати такий афоризм: "Вміння подовжити життя полягає насамперед у тому, щоб не скоротити його". Проте нерідко трапляються випадки так званого патологічного клімаксу. У жінок він проявляється матковими кровотечами, підвищенням артеріального тиску, розладами діяльності шлунково-кишкового тракту, різними порушеннями функції нервово-психічної сфери, обміну речовин тощо. У чоловіків у цей період теж може спостерігатися підвищення артеріального тиску, розлади в обміні речовин, підвищена дратівливість. Трапляються також порушення з боку сечостатевої системи (гіпертрофія передміхурової залози з порушенням функції сечовиділення).
Усі ці порушення перекручують закономірний темп фізіологічного старіння, призводячи до передчасного його настання.
Отже, патологічний клімакс є не стільки наслідком старіння організму, скільки фактором, що сприяє розвиткові передчасних вікових змін. Тому патологічний клімакс потребує певних лікувальних заходів.
У цьому плані фізичну культуру людей похилого віку необхідно розглядати як один із засобів ефективного лікування

 
 

Цікаве

Загрузка...