WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМовознавство, Філологія → Чи люблять Українці говорити компліменти? - Реферат

Чи люблять Українці говорити компліменти? - Реферат

догори. Не згинаючи ніг, робіть нахили тулуба праворуч і ліворуч. Під час нахилу - видих, у вихідне положення - вдих.
5. Візьміть гімнастичну палицю руками на ширині, плечей і тримайте її горизонтально. Зігнувши ноги, переступіть через палицю вперед і назад спочатку однією
2 857 ' 5
2. В.п.- те саме. Витягнути ліву ногу назад, повернутись у вихідне положення. Те саме - другою ногою. Повторити 4 рази кожною ногою.
3. В.п.- те саме. Витягнути ногу назад і вбік. Зробити нею 3-4 кола, повернутись у вихідне положення. Те саме- другою ногою. Повторити 4 рази кожною ногою.
4. В.п.- стоячи на колінах і передпліччях. Сісти на п'яти, потім потягнутись уперед, вгору і назад, насівши на п'яти. Тулуб і голова при цьому виконують коло. Повторити 4-6 разів.
5. В.п.- стоячи на колінах і ліктях, які поставити якомога ширше. Правим коліномдістати лівий лікоть. Коліно ковзає по підлозі. Те саме - лівим коліном, дістаючи правий лікоть. Повторити 3-4 рази кожною ногою.
6. В.п.- стоячи на колінах і передпліччях. Ривками пересувати передпліччя праворуч, потім ліворуч. Коліна на місці. Повторити 3-4 рази.в кожну сторону. Закінчити заняття дихальними вправами.
Кількість повторень вправ можна поступово збільшувати, довівши до 10 разів.
Молоді жінки деякі вправи комплексу можуть виконувати з навантаженням, наприклад, затиснувши ступнями ніг набивний м'яч (медицинбол ) вагою 0,5-1 кілограм. Це прискорює укріплення м'язів черевного преса та тазової діафрагми. o .
ФІЗКУЛЬТУРА
В ПЕРІОД ВАГІТНОСТІ
Заняття фізичною культурою в період вагітності благотворно впливають на всі функції організму жінки. Слід мати на увазі, що у вагітних жінок серце набуває майже горизонтального положення, оскільки плід, розвиваючись, піднімає діафрагму; вени, особливо нижніх кінцівок, розширюються, внаслідок застійних явищ бувають навіть набряки ніг, кишечник здавлений. Активізуються функції залоз внутрішньої секреції (щитовидної, гіпофі-зарної та інших), внаслідок чого змінюється обмін речо-вин. Підвищується збудливість нервової системи.
Спостереження проф. С. А. Ягунова та Л. Н. Старце-вої показали, що вагітні жінки, які займалися фізичною культурою, почувалися набагато краще порівняно з ти-
38
ми, які фізкультурою не займались. У них поліпшувалася функція серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, а завдяки систематичному тренуванню м'язів, що беруть участь у родовій діяльності, пологи у цих жінок проходили нормально, рідше виникали ускладнення в післяпологовий період.
Професор С. А. Ягунов розробив методику лікувальної фізкультури (ЛФК), яка широко застосовується в кабінетах ЛФК поліклінік та пологових відділень лікарень. Методика охоплює всі періоди вагітності.
Цей комплекс вправ, дещо скорочений, можна виконувати і вдома за умови дотримання таких методичних вказівок.
У перші 2,5 місяця вагітності не дозволяється виконувати вправи, які різко підвищують внутрішньочеревний тиск, а саме: різкі нахили тулуба вперед або притиснення колін до живота, стрибки та вправи з обтяженням. Оскільки такі рухи різко підвищують внутрішньочеревний тиск, вони можуть призвести до відслоєння слизової оболонки матки, тобто до самоаборту.
На 4-му місяці вагітності матка вже виходить з малого таза, в якому була стиснена, у великий таз. Тепер вона вже може вільно переміщуватися залежно від того, які рухи ми робимо. Тому від 3-го до 7-го місяця вагітності можна сміливіше виконувати різні вправи. Але це мають бути вправи типу так званих вільних рухів, тобто без додаткового навантаження (набивні м'ячі, гантелі тощо).
Від 7-го місяця і до пологів загальне навантаження фізичних вправ знову треба зменшити, оскільки в цей період у жінки можуть набрякати ноги або й все тіло через затримку солей в організмі; судини нижніх кінцівок нерідко здавлюються великим животом, що також призводить до набряків або навіть до розширення вен на ногах; утруднюється дихання.
У цей період рекомендуються вправи, за своїм змістом схожі на ті, які ми подаємо для хворих на серце. Вихідні положення для виконання вправ - переважно на боці або сидячи. Для полегшення виконання деяких вправ (таких, наприклад, як згинання ніг у суглобах) можна користуватися скакалкою чи тонким рушником, складеним удвоє. їх закидають впоперек підошви і, тримаючи за кінці руками, допомагають рухові ноги,
39
й злегка випинати задній прохід, скорочуючи та розслаблюючи м'язи сідниць. Повторити 5-6 разів.
7. В.п.- лежачи на животі, руки перед грудьми, зігнуті в ліктях. Зігнути і розігнути ноги в колінах. Повторити 10 разів.
8. В.п.- глибоке дихання.
Цей комплекс виконувати протягом трьох тижнів після пологів. Надалі при задовільному самопочутті можна поступово додати вправи з вихідного положення сидячи, а потім і стоячи. Ці вправи подані нами в розділі, де йдеться про ЛФК при опущенні внутрішніх органів,
ГІМНАСТИКА ДЛЯ ВИРОБЛЕННЯ КРАСИВОЇ ПОСТАВИ
Правильна постава тіла має не лише естетичне, а й важливе фізіологічне значення. Вона свідчить, що всі процеси в організмі проходять нормально, Коли ж голова
ЛФКЛІСЛЯ ПОЛОГІВ
У пологових відділеннях лікарень породілля починає займатися фізкультурою вже на другий день після пологів. Завдання ЛФК в цей період такі: 1) поліпшення загального стану здоров'я породіллі; 2) прискорення зво-ротного скорочення матки і нормалізація функцій усіх органів жінки; 3) профілактика опущення внутрішніх органів та матки; 4) боротьба з запорами і профілактика геморою; 5) профілактика післяпологових ускладнень (тромбофлебіти, розширення вен тощо).
У лікарні породілля займається гімнастикою протягом 7-9 днів. Заняття слід продовжувати і після виписки з лікарні, адже черевний прес і матка приходять до норми протягом 5-6 тижнів.
Пропонуємо комплекс вправ, розрахований на 15- 20 хвилин.
1. В.п.-лежачи на спині. Підняти руки догори - вдих; повернутись у вихідне положення - видих. Повторити 4-5 разів.
_ 2. В.п.-те саме. Зігнути і розігнути праву, а потім ліву ногу в колінному та кульшовому суглобах. Повторити кожною ногою 4 рази.
3. В.п.-лежачи на спині, руки підняти перед собою пальці переплетені. Зігнути руки в ліктях, долонями до себе, потім витягнути їх уперед, злегка піднявши голову і плечі. Повторити 5-6 разів.
4. В.п.- лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах з опором на ступні. По черзі відводити то одну, то другу

 
 

Цікаве

Загрузка...