WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМовознавство, Філологія → Казка М. Трублаїні "Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку" - Урок

Казка М. Трублаїні "Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку" - Урок


Реферат на тему:
Казка М. Трублаїні "Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку" (урок-читання)
Тема: Друзі пізнаються в біді
Матеріал уроку. М. Трублаїні "Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку".
Мета. Вчити орієнтуватися у структурі тексту, формувати уміння визна-чати головну думку, добирати заголовки; розвивати спостережливість; уміння переказувати за малюнковим планом.
Обладнання. Таблиця складів Зайцева М.О. і таблиця №3 (додаток 2 і 3), картки для індивідуального читання, малюнки і маски лебедя, рибки, жабки, горобця, слова на картках.
Хід уроку
І. Мовна розминка.
1. Фонетична зарядка.
Тигреня мале ричить,
Яку букву воно вчить? (Р-р-р-р).
(/. Січовик)
2. Мовна загадка.
Чого нема у воді, а є в морі, річці, озері? (Звук [р]).
3. Скоромовка.
Рибка плаває, гуляє. Рак на неї поглядає. Учні тренуються вимовляти скоромовку з різною інтонацією (здивовано, радісно, запитально, сумно, спокійно).
4. Розчитування
а) За таблицею складів Зайцева М.О. рядок з "ер", і таблицею №3 (до-даток 3) 8 рядок з голосними [і, є, у] утворюють відкриті і закриті склади.
б) Вправа на розширення поля читання.
Робота на картках в парах. Діти читають слова, дивлячись на крапку, намагаючись побачити букви, які поруч з нею.
II. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці ми прочитаємо казку відомого українського письменника Миколи Трублаші. Цей письменник, хоч прожив недовго (всъого 34- роки, загинув на Великій Вітчизняній війні), але залишив багато чудових творів.
У своїх численних оповіданнях він розмовляв з читачами відверто, як з рівними. Він знайомив дітей з життям народів Сибіру, Якутії, Камчатки, Помор'я, Карелії, Кавказу і Криму. "Моя мета, - писав письменник, - запалити юних читачів бажанням стати дослідниками, моряками, авіаторами, інженерами, вченими, що перемагають усі стихії".
- Прочитайте назву казки. Як ви думаєте, про кого у ній йдеться? НІ. Опрацювання казки.
1. Слухання казки.
- Чи правильне припущення ви зробили? Які є ще дійові особи, крім уже названих?
2. Словникова робота.
Читання колонок слів з дошки.
білий в озері одного разу
великий з шиєю не їж
срібляста уводі чого ти
глибокому на дно мене тут
довгою на берег а сама
3. Повторне читання казки вголос.
- Чому рибка не знайшла черевички в озері? Кому розповіла про свою біду? До кого звернулася по допомогу жабка? А куди полетів горобчик?
4. Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.
- Прочитайте опис озера, де жила рибка.
- Який був лебідь? Прочитайте.
- Для чого лебедю черевички? Прочитайте, де їх шукала рибка.
- Що на березі казала жабка? Як їй відповів горобчик?
- Що наказала дівчинка горобчику?
- Як віддячила рибка жабці? Чи відмовив їй хоч хтось у просьбі? То якими ж були ці герої?
- На кого з героїв ви сердиті? Кого було жаль? А кому - вдячні?
- Доведіть, що цей твір - казка.
5. Читання казки в особах. і
6. Мовно-логічне завдання.
На дошці учитель прикріплює малюнки рибки, жабки і дівчинки.
На картках-блискавках показує слова, що означають дії. Учні повинні швидко прочитати слово і сказати, кому відповідає ця дія. Учитель прикріплює це слово під малюнком.
Слова на картках: жила, виплигнула, просилася, заквакали, заплакала, гуляла, попросила, розповіла, наказала, зраділа, довідалась. (Слово "роз-повіла" спільне для рибки і жабки, а слово "попросила" - для жабки і дівчинки. Тому вони прикріплюються посередині, між малюнками).
- Доберіть слова-дії, які відносяться до горобця і лебедя. Учитель прикріплює малюнки лебедя і горобця, а дібрані слова діти
записують внизу. Таке ж завдання можна дати для роботи в парах, а тоді тільки перевіряється виконана робота. (Лебідь: плавав, зустрів, хотів з'їсти, сказав; Горобчик: почув, зацвірінчав, полетів, віддав).
7. Робота в зошитах (с. 51, завдання 1).
8. Переказ казки за малюнками у підручнику, спираючись на слова, що означають дії, дібрані до кожної дійової особи.
9. Визначення головної думки казки.
- Що автор хотів нам сказати цією казкою?
Чи просили ви колись у когось допомоги? Чи траплялося, що вам відмовляли? Що ви відчували? Що зрозуміли, прочитавши казку?
IV. Підсумок уроку.
- Складіть прислів'я. Яке з них виражає головну думку казки?
Лихий доброго в біді.
Друзі пізнаються не переважать.
Два хитрих мудрого псує.
Loading...

 
 

Цікаве