WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМовознавство, Філологія → Данченко О. «Малий помічник» - Урок

Данченко О. «Малий помічник» - Урок


Данченко О. "Малий помічник" (урок читання)
Мета: Ознайомити дітей із творчістю О.Донченка, зокрема опрацювати оповідання "Малий помічник"; вчити дітей читати в особах, дотримувати інтонацію у реченні; формувати навички переказу, збагатити словниковий запас.
Розвивати зв'язне монологічне мовлення, мислення. Увагу, пам'ять.
Виховувати повагу до батьків, до старших, любов до праці.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання:
Хід уроку: План уроку
І. Організація класу до уроку.
1.1. Привітання з учнями.
1.2. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.3. Перевірка психології готовності учнів до уроку.
ІІ. Мовна розминка.
Вч.: Діти, чи любите ви чистомовки?
Так!
Ось їжачок, приніс нам одну з них. Давайте зачитаємо її всі хором. (читаємо чистомовку).
Ди-ди-ди - дай напитися води.
Жа-жа-жа - ми знайшли вужа.
Жи-жи-жи - ти мені допоможи.
За-за-за - гарна в діла коза.
Лі-лі-лі - літом живу в селі.
Лю-лю-лю - я тварин люблю.
Вч.: Діти, а тепер, ви повинні самі підібрати останнє слово за змістом і римою.
Ма-ма-ма - наближається… (зима)
Ня-ня-ня - ось кудлате… (каченя)
Ни-ни-ни - в зоопарку є… (слони)
Ра-ра-ра - у лисиці… (пора)
Ру-ру-ру - розпочнемо разом… (гру)
Та-та-та - відчиняйте…. (ворота)
Ти-ти-ти - висока… (лети).
Вч.: Молодці, діти, ви були активними і кмітливими, їжачок вами задоволений. Отримайте від нього яблучка. (нагородження найактивніших).
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
3.1. Перевірка д/з.
Вч. Діти, їжачок хотів би дізнатися, що вам було задано на д/з. Хто скаже?
Уч.: На д/з нам було задано читати і переказувати оповідання М.Стеценка "Чого вода солодка".
Вч.: Молодець. Сідай будь-ласка. А давайте зачитаємо його по-порядку парта за партою(діти читають оповідання), щоб і їжачок дізнався. Про що у ньому розповідається.
- Діти, то про кого йде мова у оповіданні?
(відповіді дітей)
- А яких дійових осіб ви запам'ятали?
(відповіді)
- Чому дідусь взявся корчувати пеньки?
(відповіді)
- А що робив Митько, коли дідусь пішов по тачку?
(відповіді)
- Що сказав Митько, коли після нелегкої праці напився води. І чому саме він так сказав?
(відповіді)
3.2. Підсумок.
Вч. Молодці діти: А хто перекаже нам коротко зміст оповідання?
(учні переказують)
Вч. Діти, а давайте послухаємо, що каже їжачок. Ой дітки, він каже, що ви дуже гарний клас, що ви дуже чемні.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
4.1. Повідомлення теми і мети уроку.
Вч.: Діти, а чим ви займаєтеся дома?
(відповіді)
- Молодці. Отже і тема нашого сьогоднішнього уроку звучить так: О.Донченко: "Малий помічник". Але їжачок хотів би в кінці уроку дізнатись відповідь на таке запитання:
4.2. Робота над оповіданням "Малий помічник".
4.2.1. Ознайомлення дітей із творчістю О.Донченка.
Вч.: Діти, О.Донченко видатний український письменник, який написав багато оповідань. І сьогодні ми познайомимося з одним із них, якеназивається "Малий помічник".
4.2.2. Словникова робота.
Вчт.: Але перш, ніж ми прочитаємо його, давайте розберемо важкі та незрозумілі слова. Перше слово - моторошну - страшну.
- Молодці, а тепер прочитаймо всі вголос. (читаємо слово і всі решта слова). Горобина піч - грозова ніч
Пасажирський - той, що містить пасажирів
Несамовитою -
Миготливий -
Вигулькнув -
Пам'ятний -
- Молодці діти.
4.2.3. Первинне ознайомлення з оповіданням О.Донченка "Малий помічник".
Вч.: Дітки, а тепер усі рівненько сядьте, відкрийте підручники на ст. 97 і я зачитаю вам оповідання, а ви уважно прослідкуєте за мною і потім будете відповідати мені на запитання.
(читаю оповідання. А діти слідкують).
4.2.4. Перевірка сприйняття.
Вч. Діти, чим була занепокоєна Василькова мати?
(відповіді учнів)
Вч.: Прочитайте опис ночі перед бурею, знадність слова, які передають силу грози, що насувалася.
(учень читає).
4.2.5. Повторне читання тексту.
Вч.: А давайте, тепер почитаєте оповідання всі самостійно (учні читають). Тепер будемо читати ланцюжком. Кожен читає по реченню, по-порядку.
(учні читають)
- Досить, а тепер почитаємо в парах.
(читають попарно)
- А тепер, почитаємо "дощиком". Послухайте правила, як треба читати: читати мають усі разом. Коли я скажу дощик іде маленький - ви читаєте тихенько, дощик більшає - голосніше, а коли я скажу, що іде злива - ви всі читаєте дуже голосно. І коли скажу, що злива перестала іти ви затихаєте. Домовились?
Уч. Так?
Вч.: Зрозуміли правила?
Уч. Так.
Вч.: Тоді почали!
(Учні читають)
4.2.6. Робота над змістом тексту.
Вч.: Знайдіть і прочитайте речення. В яких розповідається про стійкість і мужність Василька під час зливи.
(відповіді)
- Завдяки чому Василько знайшов у собі сили вистояти на пустельному березі серед горобйоної печі?
(відповіді)
- Як ви розумієте вислів "Буря реве й стогне, на різні голоси"?
(відповідь)
-А тепер, придумайте заголовки до обох частин оповідання.
(слухаю версії дітей)
4.2.7. Виховна бесіда.
Вч.: Молодці, діти. Отож, ви бачили, як Василько допомагав матері і напевно всі зрозуміли, чому автор назвав його у оповіданні "малим помічником". Ви, повинні також допомагати і поважати старших, любити працю, допомогти у біді і виконувати завдання, які вам задають ваші рідні, тоді і вас можна буде назвати, а кого в же називають "малим помічником".
V. Закріплення вивченого.
Вч.: А тепер, давайте ще раз зачитаємо це оповідання самостійно.
(учні читають)
- Молодці. А хто коротко перекаже це оповідання?
(учні переказують)
- Молодці, діти. Зайчик вами задоволений.
VІ. Підсумок уроку, та повідомлення домашнього завдання.
Вч.: То яка тема нашого уроку?
(відповідь учня)
- А що ми робили сьогодні на уроці?
(відповідь)
- Які дійові особи ви зустрічали в оповіданні?
(відповіді)
- Як ви думаєте, чому автор назвав Василька "малим помічником"? І чи є у нас у класітакі?
(відповіді)
- Молодці, діти, їжачок та я, дуже задоволені вами. Запишіть будь-ласка домашнє завдання. ст.. 97. "Малий помічник". Читати і переказувати. На цьому наш урок закінчено. До побачення:
Уч.: До побачення.
Loading...

 
 

Цікаве