WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМовознавство, Філологія → Виправлення помилок в початкових класах - Курсова робота

Виправлення помилок в початкових класах - Курсова робота

заніміли, застигли) в непорушній тиші. Здавалося, що й вітер вирішив (передихнути, відпочити, вгомонитись, перевести подих) від праці. (Здоровенні, гігантські, велетенські, титанічні, колосальні) сосни ніби заснули на мить. І над усім цим розкинулось (безхмарне, прозоре, ясне, чисте) небо без жодної хмаринки.
Взаємоперевірка, усне рецензування кількох робіт представниками різних груп: суперниками, уболівальниками. Оцінювання, оголошення результатів.
Конкурс капітанів.
"Скажи без затримки". (учитель чітко називає заздалегідь дібрані слова, що мають антоніми. Капітани, чергуючись, швидко називають відповідні антоніми. У разі затримки - відповідає суперник. Перемагає той, у кого було найменше пауз.)
Сміятися (плакати), активний (пасивний), корисний (шкідливий), хворіти (видужувати), щедрість (скупість), хвалити (лаяти), енергійний (млявий), захід (схід), дружба (ворожнеча), цікаво (нудно), ганьба (слава), минуле (сучасне), згадати (забути), штучний (справжній), тимчасово (постійно), свобода (рабство), працьовитий (лінивий), забороняти (дозволяти), заперечувати (стверджувати), прокинутися (заснути), чемний (невихований), вітатися (прощатися), туди (сюди), тут (там), світанок (присмерк), ніжний (грубий).
Рольова гра "Ти - оратор" (інтонаційна вправа)
Капітани одержують завдання прочитати речення з певними інтонаціями:
Спочатку із захопленням, потім з осудом (Ну і вірші!);
Із захватом, із розчаруванням (Оце так сюрприз!);
Зачудовано, із зневагою (Яка красуня!)
Підсумки конкурсу.
Творча робота.
Пропонуємо гравцям першої команди намалювати (колективно) словесну картину-фантазію "Подорож у вимисел". Суперники працюють над створенням колективного гумористичного оповідання за сюжетними малюнками-піктограмами (піктограма - малюнкове спрощене зображення предметів, що замінює слово).
Сюжетні піктограми з історіями веселих чоловічків спеціально малюють до уроку класні художники. За обсягом - це твори-мініатюри, зміст яких колективно обговорюється і фіксується одним із гравців (зачитується). Під час оцінювання творів зважуємо на зміст, мовне оформлення, додержання літературних норм і, звичайно ж, володіння невербальними засобами спілкування.
Між предметні зв'язки виявляються у відповідях на запитання:
1. Кого ви знаєте із письменників-фантастів? Назвіть їх твори.
2. А хто з авторів вас найдужче розсмішив? Чим сподобався вам його гумор? (До обговорення залучаються уболівальники).
Підведення підсумків уроку. Учитель підводить загальні підсумки, надає слово членам журі, переможцям вручаються призи, виготовлені учнями, звучить музичний супровід. Домашнє завдання пропонується диференційованого характеру (на вибір): розв'язати лексичний кросворд або ж створити свій словничок улюблених синонімів (30 слів).
Урок-гра мобілізує емоційну пам'ять дітей, які властива особлива міцність, мобільність і швидкість формування.
Урок-конференція проводиться у старшій ланці середньої школи і є типовою моделлю організації роботи наукових зібрань; існує як варіант повторювально-узагальнюючого уроку. Можна використати методичні рекомендації щодо проведення цієї форми заняття з теми "Мова в нашому житті" (10-11-ті класи).
Підготовка до уроку-конференції: оголошується тема майбутнього заняття, з'ясовується лексичне значення слів конференція - збори, нарада представників держав, наукових організацій для обговорення певних питань; опонент-противник у полеміці, суперечці, той, хто заперечує; рецензент - людина, яка дає критичний відгук.
Учитель ознайомлює школярів із вимогами стосовно підготовки і проведення цього уроку, наголошує на письмовому оформленні доповідей з наступним їх вільним викладом в усній формі, що має ілюструватися виготовленими таблицями, цікавими мовним зразками. Визначаються основні доповідачі, співдоповідачі (розглядають аспектно проблему, з порівняно вузького, але цікавого мовного питання), рецензенти (переконливо оцінюються виступи, мотивують свій погляд на оцінку, заздалегідь ознайомлюються з доповідями), опоненти (глибоко студіюють проблему, уважно слухають виступи, знаходять неточності у них, загострюють увагу слухачів на недостньо висвітлених проблемах, попередньо продумують свого роду "провокаційні" питання з метою визначення рівня зорієнтованості доповідача у проблемі). На підготовчому й основному етапах учні працюють у малих групах (5-6 осіб) - це доцільно як в організаційному, так і в контролюючому плані. Кількість основних питань, що виноситиметься на конференцію, повинна відповідати кількості учнівських груп, у межах яких один учень виголошуватиме доповідь, другий - співдоповідь, третій і четвертий писатимуть рецензії, п'ятий виступатиме опонентом.
Деякий учасником конференції пропонуємо здійснити експериментальну програму: проаналізувати культуру мовлення своїх однокласників, знайомих, місцевих періодичних видань, дикторів радіо і телебачення, підготувати своєрідний "збірник праць", де були б представлені цікаві твори-роздуми старшокласників, їх наукові дослідження (реферати). Було б зовсім непогано допомогти одному із учнів підготувати оригінальний дидактичний матеріал, який би містив елемент новизни проблеми, що повторюється та узагальнюється.
Обов'язково передбачаю інформацію "Для кмітливих і допитливих" (матеріал підлітки д обирають з науково-популярних видань про мову), призначаємо відповідального за оформлення конференц-залу, підготовку стенду "Готуємося до конференції", що містив би цінну практичну інформацію, розподілену за рубриками: "Що читати з теми", "Запам'ятай!", "Длядопитливих", "Зразок рецензії на наукову доповідь", "Виправ помилки", "Тренувальні вправи", "Пам'ятка для аналізу усної відповіді товариша".
(1. Чи відповідає зміст виступу учня поставленому запитанню? 2. Чи послідовно відповідає товариш? 3. Чи можна вважати його відповідь повною, переконливою? Чи достатньо було наведено прикладів, фактів для підтвердження викладених положень? 5. Чи були помилки, недоліки по суті і по формі викладу?).
Проведення уроку-конференції. Після оголошення теми, мети заняття представляємо зібранню керівника наукової секції (ним може бути хтось із колег або учнів). Керівник відкриває наукову конференцію і надає (почергово) слово представникам різних груп. Чітко спланувати роботу допоможе така схема проведення цієї форми уроку: виступ доповідача, питання до нього, виступ співдоповідача, питання, виступи рецензентів стосовно доповіді і співдоповіді, виступ опонента, виступ другого доповідача і т.д. Але слід не допускати заакадемізованості цього заняття. Це, насамперед, урок мови, а тому в його основі - цікавий текст і робота з ним, яскраві приклади, які пропонують для запису в зошити доповідачі, окремі учні, що отримали спеціальне завдання дібрати із джерел оригінальні та ефективні вправи. Емоційно сприймається учнями інформація про рівень культури мовлення однолітків і дорослих, проведення сучасних форм диктантів з метою вироблення умінь і навичок (бліц-диктанту, програмованого, буквеного, диктанту-диспуту та ін.). Члени комісії, яких ми призначаємо до початку уроку, оголошують попередні результати. Остаточні підсумки будуть мати місце після перевірки учителем письмових робіт (вправ) і рефератів.
Ось можлива тематика доповідей і співдоповідей до конференції

 
 

Цікаве

Загрузка...