WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМовознавство, Філологія → Особливості фірмонімії міста Коломиї - Курсова робота

Особливості фірмонімії міста Коломиї - Курсова робота

життя.
Українці вірять. Що барків нок захищає від усього злого. Тому колись вивішували його над дверима; прикріпляли до колиски новонародженої дитини; ніколи не викидали на смітник, а лише в річку чи ставок, щоб не загинув від спраги.
Милозвучну назву красивої рослини взяли на назви магазину, тому що вірять, що барвінок захистить від злих намірів чужих людей.
2. Магазин "Іринка"
Іринка - зменшено-пестлива назва до Ірина. В перекладі воно означає мир, спокій. Тому давши таку назву магазину, його члени вірять, що там пануватиме мир і спокій, що він буде популярний, і дівчата, які носять це ім'я будуть гордитися тим, що на їх честь названо магазин.
3. Магазин "Берізка"
Берізка - це зменшено-пестлива назва до береза.
Береза - це одне з найдавніших дерев, з яких починалося створення світу. Колись її вважали оберегом від злих духів, тому часто садили біля хати, об милувала око і захищала садибу. Наші предки припускали, що береза - улюблене дерево русалок, які любили на ній гойдатися. Тому на русальний тиждень березу прикрашали шматочками полотна, вінками, різними дарами.
Вважалось, що від слова "береза" утворилася назва місяці - "березень". Це час, коли з берези тече сік - лікувальний весняний напій.
Для назви магазину взяли таку назву тому, щоб береза оберігала від злих заздрісних людей.
4. Фірма "Калина"
Калина пов'язана з Україною. ЇЇ шанували здавна, вважаючи священною.
Калина - це прадавній символ вогню, сонця. Цю рослину можна побачити в кожному обійсті. Коли копали криницю, поряд з нею часто садили кущ калини, щоб вода була чистішою. Червоними кетягами оздоблюють хату, їх кладуть у вікна між рамами на зиму. Ними прикрашають коровай, весільне гільце, заквітчують коси дівчата.
У сучасній культурі калина є символом рідної хати, неперервності життя, роду, України, батьківщини. Вона також стала символом нескореності та стійкості українського козацтва, війська, світлої пам'яті.
Фірма носить таку назву тому, щоб ми не забували про свою батьківщину. В якій живемо. Про символи, традиції та звичаї. Бо, як говорить народне прислів'я: "Без верби і калини нема України".
6. Кафе "Мальва"
У народі мальвою іноді називають рожу. Вона росте у квітниках біля українських хат як декоративна прикраса. З Ією квіткою пов'язана легенда.
Мальва - це символ добрих родинних стосунків, краси. У дівочому вінку вона означає віру, надію, любов. Крім того. у сучасній культурі вона стала символічним знаком рідної хати, села, України.
Для назви кафе взяли таку чудову назву тому, щоб вона завжди їм нагадувала про Україну, про рідну хату.
6.Магазин "Явір"
Явір -одне із світових дерев у наших предків. Вирощують його як декоративне дерево. В українській культурі явір вважається символом смутку. Печалі, нещастя. Його колись садили на могилі загиблого козака. Розлучених закоханих. У народній поезії явір над водою - знак майбутньої діти.
Назва магазину носить таку назву тому, що є одним із символів українського народу, хоча є ним пов'язаний сум.
7.Міні-маркет "Їжачок"
В Україні живе два види їжаків: їжак звичайний та їжак вухатий, останнього як рідкісний вид включено до Червоної книги України. Живе їжак на узліссях, у садах, полях і степу; вдень спить, а вночі ловить комах, жаб, інколи мишей, зрідка їсть плоди.
За народними переказами, їжаки створені Богом, щоб знищувати всяку нечисть: мишей, гадюк, тхорів, яких колись випустив з торби один чоловік і був перетворений за цю провину на лелеку.
Якщо їжаки живуть біля обійстя - це добрий знак для господарів. Тварини не можна вбивати.
Милозвучну назву красивої тваринки взяли для назви міні-маркету, тому щоб він відганяв всяку нечисту силу.
8.Універсам "Підкова"
Підкова символізує щастя. Вона є одним з матеріалів, які є в оберегах. Головне, щоб була підвішена ріжками вгору, таким чиною ніби утворюють ячачу, в якій і концентруватиметься щастя. Вважається, що з підкови, підвішеної ріжками донизу, щастя витикатиме.
Назва магазину носить таку назву тому, щоб тут панувало і розквітало завжди щастя. Щоб люди завжди, виходячи з магазину, залишалися щасливими і задоволеними.
9.Кафе "Роксолана"
Доля України, її історія, економічний, політичний і духовний розвиток пов'язані з життям і діяльністю багатьох достойних українок. Серед них чільне місце посідає Настя Лісовська, більш відома як Роксолана. Саме про неї, як символ українського жіноцтва. У Прикарпатті так вдячно бережуть пам'ять нащадки.
Ім'я Роксолани ввійшло в історію як символ розуму, стійкості духу, величі, нездоланності жіноцтва та українства. Кафе носить таку назву тому, що вона пов'язане з найдостойнішою з усіх українок і цим пишається. Приваблюючи до себе відвідувачів та госте міста.
10. Піцерія "Любава"
Дане слово походить від люб (любов). Тому, даючи такі назаву, зважали на те, щоб там панувала любов і всім було цікаво проводити час.
11. Магазин "Софія"
В перекладі воно означає "мудрість". З споконвіків жінки відрізнялися своєю мудрістю від чоловіків і тому вони більш вибагливіше ставилися до себе, до свого іміджу та до тих, хто їх оточував.
На мою думку, це магазин буде приносити радість і задоволення всім тим, хто буде його відвідувати, а покупці залишаться задоволеними.
12.Магазин "Каштан"
На планеті є два види дерев, які називаються каштанами, проте назва назвою, а належать вони до різних рослин.
З давніх-давен плоди - горішки каштану їстівного заміняли людям хліб, тому й назвали його хлібним деревом. Листки застосовують у народній медицині.
Давши таку назву, продавці вважають, що каштан своїми цілющими властивостями буде приваблювати покупців, адже знаходиться магазин в центрі міста.
13. Магазин "Леся"
Леся скорочений варіант від ряду імен "Лариса, Олександра та ін.), який все частіше фіксують як документальне ім'я на честь української поетеси ЛесіУкраїнки.
Світ не знав такої поетеси. Іскра Прометея вогнем, і в цьому промінні - творчість поетеси, сповнена незборимої сили заперечення зла і ствердження добра. Її життя до кінця було віддане боротьбі за кращу долю свого народу.
Отже, ми повинні гордитися цією прекрасною майстринею слова. Тож хіба могли збутися її геніальні пророчі слова:
"Як я умру, на світі запалає
Покинутий вогонь моїх пісень,
І стримуваний промінь засіяє,
Вночі запалений, горітиме удень"
14.Кафе "Казка"
Казка - оповідання з усталеною побудовою про вигадані та фантастичні події.
Давши таку назву кафе, всі відвідувачі будуть задоволені тим, що для них створено казкову атмосферу, в якій можна розслабитися, відпочити і відчути себе дитиною, полинувши в мріях в дитинство.
15.Магазин "Мрія"
Мрія - створення людиною образу майбутнього, при чому в основному бажаного майбутнього.
Давши таку прекрасну назву магазину, продавців віритимуть, що всі з любов'ю і мрією будуть приходити до них, щоб купити все, що їм необхідне. І якщо мріяти - то мрії збуваються.
16.Магазин "Сонечко"
Сонечко - зменшено-пестлива назва до Сонце.
Сонце - цар неба, око або обличчя Бога. Здавна високо сприймалося як вогняна куля, велике коло або колесо. Повсюдно, лише за деякими

 
 

Цікаве

Загрузка...