WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМовознавство, Філологія → Ознайомлення з найуживанішими вставними словами. Відокремлення встанвхи слів - Урок

Ознайомлення з найуживанішими вставними словами. Відокремлення встанвхи слів - Урок


УРОК
Ознайомлення з найуживанішими вставними словами. Відокремлення встанвхи слів
Тема. Ознайомлення з найуживанішими вставними словами. Відокремлення встанвхи слів.
Мета:
навчальна: Навчити учнів розрізхняти вставні слова в контектсті; аналізувати їх стилістичну роль, правильно інтонвати речення із вставними словами, виділяти комами вставні слова на письмі.
виховна: Виховувати любов до рідного слова.
розвиваюча: Розвивати творчі вміння розширювати речення шляхом самостійного введенн в них вставних слів, редагувати синтаксичні конструкції.
Тип уроку. Комбінований.
Правопис: виділення вставних слів на письмі комами.
Хід уроку
І. Організаційни момент.
Встаньте всі скоріше, діти!
Посміжніться всім миліше.
Привітайтесь: "Добрий день!"
Продзвенів дзвінок: "дзелень".
ІІ. Первірка домашнього завдання.
1. Опитування.
- Що ми називаємо зертанням?
- Пригадайте, як на псьмі та в сній мові відокермлюються звертання.
- Яку форму має звертання в українській мові.
- У якій позиції в реченні мож знаходитись звертання? Наведіть приклади.
2. Запишіть.
3. Прочитайте речення, підкресліть звертання, надпишіть над ними відмінок (кілька робіт перевіряю).
Калинонька луговая, де ж ти зиму зимувала,
Скажи мені, чорнобрива, куди цей шлях-дорога,
Не тут тобі, дівчинонько, водиченьку брати!
Ой іди ж ти, доню, скоріше додому.
Ой чого ж ти зажурився, молодий козаче?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Основначастина уроку.
1. Пояснення нового матеріалу.
Зверністься до рубрики "Запам'ятаймо" (с.69, § 22).
2. Робота з підручником.
Виконайте впр. 144(1)
Прочитайте. Випишіть речення з і вставними словами.
Національний прапор України - це жовтоблакитний стяг. Він, як відомо, має досить давнє походження. Ці два кольори на гербах і прапорах нашого славного народу використовували, безперечно, не лише за часів козацької вольності, а й за княжої доби.
3. Пояснення нового матеріалу.
Зверніться до таблиці на ст. 69.
4. Творчий диктант на розширення тексту шляхом уведення в нього вставних слів.
- Прочитати текст. Визначити тему й основну думку висловлювання. Дібрати заголовок. Списати, замість пропусків увести вставні слова з довідки. Розставити потрібні розділові знаки.
... обід в українській традиції - священний ритуал з давніх часів. До столу .. сідали в один і той же час усією родиною. Розпорядником ... був батько - господар. Він першим сідав за стіл на покутті, під образами.
Обід ... проходив поважно. Спокійно, без галасу, сміху і крику. Ритуал ... розпочинав господар, беручи першу ложку страви. Потім починали їсти всі.
Довідка: безумовно. Вважалося, як відомо, за традицією, уявіть собі, за повір'ям, звичайно.
5. Доповніть речення вставними словами, поставте розділові знаки, поясніть. (робота на карточках).
V. Підсумок уроку. Оцінювання учнів.
VІ. Домашнє завдання Впр. 146.
Loading...

 
 

Цікаве