WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМовознавство, Філологія → Сепсис, патогенез, особливості клініки, перебігу, діагностики і диференційної діагностики локальних та генералізованих форм гнійної інфекції. Сучасні - Реферат

Сепсис, патогенез, особливості клініки, перебігу, діагностики і диференційної діагностики локальних та генералізованих форм гнійної інфекції. Сучасні - Реферат

абдомінальний
посткатетеризаційний
легеневий (ШВЛ-асоційований) Цефалоспорини 3-го покоління цефтазидім, цефоперазон, сульбактам) + аміноглікозиди
Інгібіторзахищені карбоксіциліни + аміноглікозиди
Цефалоспорини 3-го і 4-го поколінь з антисиньогнійним ефектом + аміноглікозиди
Інгібіторзахищені карбоксіциліни + аміноглікозиди
Глікопептиди
Цефалоспорини 3-го покоління (цефтазидим, цефоперазон/сульбактам) або 4-го покоління + аміноглікозиди
Інгібіторзахищені карбоксіциліни + аміноглікозиди Карбапенеми
Карбапенеми
Метронідазол
Лінкозаміни
Ріфампіцин
Карбапенеми
Сепсис на фоні нейтропенії Цефалоспорини 3-го покоління + аміноглікозиди + ванкоміцин Карбапенеми
Глікопептиди
Сепсис на фоні медикаментозної імуносупресії Цефалоспорини 3-го або 4-го покоління + аміноглікозиди + ванкоміцин Карбапенеми
Інгібіторзахищені карбоксіциліни
При наявності двох від'ємних посівів крові і належної санітарно-епідеміологічної обстановки у відділенні антибіотики треба відміняти, особливо у недоношених. Паралельно з антибіотиками у дітей з малим терміном гестації із пятого дня життя і при наявності двох курсів антибіотиків всім новонародженим з інвазивною терапією назначаємо дифлюкан 5 мг/кг м.т. д.д. При доказаному збудникові паралельно з антибіотиками назначаємо фаготерапію. Фаготерапія не більше 7 днів, так як утворюється антибактеріофаг. В основі лікувального ефекту є використання високо вірулентого у відношенні до збудника бактеріофага у титрі не < 107. Кожен фаг діє на певний вид бактерій і на певні їх штами. Існують стафілококовий, протейний, синьогнійний іколі-фаг.
Однак, в даний час немає універсального антибіотика або їх комбінації чи режимів терапії, які можна було б однаково ефективно використовувати у любого пацієнта з сепсисом. Раціональний вибір антибактеріальної терапії в кожному конкретному випадку повинен проводитись з урахуванням непостійних регіональних даних (відносно збудника сепсису), а також їх чутливістю до різних антибіотиків.
Оцінка АБТ поєднує:
- оцінку загальної ефективності АБТ;
- оцінку санації первинного вогнища і контроль появи нових гнійних вогнищ;
- контроль впливу АБТ на біоценоз важливих локусів тіла і його корекція;
- контроль можливих токсичних і небажаних ефектів, їх профілактика і терапія.
Тривалість АБТ при сепсисі у дітей складає 4-8 тижнів. Підставою для відміни антибактеріальних препаратів є наступні критерії:
- санація первинного вогнища і відсутність нових метастатичних вогнищ;
- ліквідація симптомів СЗВ;
- стійка надбавка маси тіла у немовлят;
- нормалізація формули периферійної крові і числа тромбоцитів.
Повне відновлення функції органів і систем, зникнення блідості, спленомегалії і анемії наступають значно пізніше і вимагають комплексу відновної терапії, включаючи АБТ.
Дезінтоксикація: стабілізація ОЦК, зменшення енергетичного дефіциту за рахунок концентрованих розчинів, покращення реологічних властивостей крові.
Співвідношення колоїдів і кристалоїдів визначаєтьс ступенем і видом ексикозу.
При декомпенсованому кровообігу інфузію починаємо з переливання препаратів волемічної дії (плазма 10 мл/кг), - для відновлення ОЦК. Решту об'єму рідини вводять у вигляді 10% розчину глюкози.
Корекцію кислотно-лужної рівноваги проводимо після введення основних розчинів, так як в першу чергу має значення відновлення ОЦК, введення гангліоблокаторів.
У випадку інфекційно-токсичного шоку (ІТШ) поряд із інфузійного терапію, в/в введення антибіотиків, в/в вводимо гідрокортизон до 35-50 мг/кг маси тіла (блокує адренергічную дію ендотоксину), сприяє збільшенню запасів глікогену і участі жирних кислот і амінокислот в ліполізі і глюконеогенезі, забезпечуючи додатковий синтез АТФ. Гідрокортизон має захисну дію на лізосоми, обмежує утворення кінінів, кініногенів.
На фоні гідрокортизону показано введення дофаміну для утримання АТ вище критичного рівня. При утриманні артеріальної гіпотензії вводимо поляризуючу суміш: глюкоза + інсулін + хлорид калію. АТ 4-5, вміст "середніх" молекул > 500 од., сіалових кислот > 30 од., CRP ++++, зниження вмісту Ig на 20-30% від вихідного рівня.
Важливим моментом у лікуванні сепсису є екстракорпоральні методи детоксикації: плазмофорез з відмиванням форменних елементів крові від токсинів, внутрішньопорожнинна лазеротерапія, ультрафіолетове опромінення крові, гіпербарична оксигенація крові, а також використання ентеросорбентів.
Скорочення
АБТ - антибактеріальна терапія
АТ - артеріальний тиск
ГНН - гостра ниркова недостатність
ГДН - гостра дихальна недостатність
ЗОД - захворювання органів дихання
ДВЗ - дисеміноване внутрішньосудинне згортання крові
ІТШ - інфекційно-токсичний шок
ІТ - інтенсивна терапія
ІL - інтерлейкіни
Ig - імуноглобулін
ІNF - інтерферон
МКК - мале коло кровообігу
МФ - мононуклеарні фагоцити
НПн - нозокоміальна пневмонія
ОЦК - об'єм циркулюючої крові
ПОН - поліорганна недостатність
RS - респіраторно-синтиціальний вірус
CMV - цитомегаловірус
CRP - С- реактивний протеїн
CСЗВ - синдром системної запальної відповіді
TNF-? -тумор-некротичний фактор
TGF-? - трансформуючий фактор росту
Th- Т-хелпери
ШВЛ - штучна вентиляція легень
ЛІТЕРАТУРА:
1. Белоусов Ю.Б., Моисеев В.С., Лепахин В.К. Клиническая фармакология и фармакотерапия. - М.: Универсум Паблишинг, 1997.
2. Дисбаланс цитокинов как фактор патогенеза гнойно-септических заболеваний и иммунокоррегирующие эфекты лейкинферона. В.Кузнецов, В.П.Маркелова, В.А.лазанович и др. // Медицинская иммунология - 2002. - Т.4.- №1- С.11-20.
3. Зубарева И.А., Черешнев В.А., Горовиц Э.С. роль бактериальной транслокации в развитии хирургического сепсиса.
4. Исаков Ю.Ф., Белобородова Н.В. Сепсис у детей. - М.: Издатель Мокив, 2001.
5. Ласкутов О.А., Сибиряков М.Ю., Мазоришинец В.В., Максименко В.Б. Тактика антибактериальной терапии и профилактики инфекций септических состояний у детей раннего возраста и новонародженных високого риска: МР.- Київ, 2002.
6. Новые технологии в лечении осложнных форм гнойно-септических заболеваний у детей./ В.Г.Чуман, А.Е.Машков, В.И.Щербина и др. //Детская хирургия. - 2001. -№1- С.7-12.
7. Рокицкий М.Р. Хирургические заболевания легких у детей. -Л.: Медицина, 1988.
8. Савельев В., Гельфанд Б., Гологорский В. Сепсис в хирургии: современное состояние проблемы //Инфекц. контроль. - 2001. - №1 - С.19-22.
9. Самсыгина Г.А. Антибактериальная терапия сепсиса у детей. Пособие для врачей. - Москва, 2003. - 12с.

 
 

Цікаве

Загрузка...