WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМовознавство, Філологія → Історико-соціальні аспекти поширення англійської мови у країнах світу - Реферат

Історико-соціальні аспекти поширення англійської мови у країнах світу - Реферат

відпустка
Line Queue Черга
Luggage Baggage Багаж
Maize Corn Кукурудза
Milliard Billion Мільярд
Mum Mom Мама
Petrol Gasoline Бензин
Post Mail Пошта
Shop Store Магазин
Surname Last name Прізвище
The cinema The movies Кінотеатр
to be ill to be sick Бути хворим
Trainers/Gymshoes Sneakers Кросівки
Trousers Pants Штани, брюки
Tube/Underground Subway/Metro Метро
Граматичні відмінності:
Британська англійська Американська англійська
Have you got a brother? Do you have a brother?
He is in hospital He is in the hospital
at the weekend on/over the weekend
in the street on the street
I shall (will) go I will go
to get (got, got) to get (got, gotten) [1,3,8,10]
В американській англійській існує дуже багато запозичень: індійських, голландських, французьких, німецьких, іспанських та ін.
Багато географічних назв досі зберегли своє індійське походження: Massachusetts (інд.гірські люди), Connecticut (інд. довга річка), Idaho (індійське привітання ee-dah-haw-o), Michigan (інд.велике озеро), Oklahoma (інд. червоношкірий).
Із голландської мови були запозичені: boss - хазяїн, dollar - доллар;із німецької: hamburger - січений шніцель; із французької: prairie - лука; із іспанської: cafeteria - кафетерій, coyote - койот (степовий вовк), ranch - ранчо, tornado - смерч, а також деякі географічні назви - Montana - гірський, Colorado - червоний; San Fransisco, San Diego та багато ін.
До Канади англійська мова потрапила у XVII ст. разом з англійськими колоністами. Тут вони зустрілися не тільки з місцевими жителями - індійцями та ескімосами, а й з французькими колоністами. [1]. З другої половини ХVIII ст. почалася інтенсивна імміграція до Канади жителів Англії та США. Нині її населення складається з англійців, французів, італійців, німців, індійців та ін. Національних офіційних мов дві - французька й англійська.
Незважаючи на всі зусилля уряду зробити Канаду двомовною країною, французькою мовою користуються переважно у провінції Квебек, у той час як англійська, тобто її канадський варіант, стає все поширенішою національною мовою на решті території Канади.
Лексика канадської англійської має спільні риси як із американською, так і з англійською. Деякі предмети та явища мають у Канаді такі самі назви, як і в Англії (tin - консерви; sweets - десерт; summer holidays - літні канікули; meat-pie - пиріг з м'ясом; tram - трамвай), деякі - як в Америці (to locate; car, sidewalk, store, rooster). Є багато запозичень з індійських мов, наприклад, barboka - пристрій для смаження м'яса (до англійської мови США це слово увійшло у формі barbecue ). Багато слів було запозичено із індійських мов американцями. Вони, як правило, означали географічні назви, назви рослин, тварин, риб та ін. (hickory - гікорі; wigwam - вігвам; savannah - саванна; moccasin - мокасин; squaw - індіанка; tomahawk - томагавк та ін.). Існують також канадізми (Canadianisms). Цей термін виник так само як слова Americanism, Britticism, наприклад, канадізм coal oil - керосин (в Англії paraffin та kerosene у США ) [1,3,8].
Першою країною в Азії, куди потрапили англійці, була Індія. Шлях до неї був прокладений Ост-індською компанією, яка була заснована у 1600 р. Завдяки своєму флоту Англія витіснила з Азії інші країни - Португалію, Францію, Голландію. У 1877 р. вона повністю підкоряє Індію. Наприкінці XIX та у першій половині XX ст. Англія встановлює владу над Цейлоном, Непалом, Оманом, частиною Бірми, Аденом, Гонконгом. У 1925 р. вона оголосила Кіпр своєю колонією. Під її протекторатом на початку XX ст. були Палестина, Південна та Східна Аравія. Вплив Англії був сильним у Турції, Ірані та Саудівській Аравії.
Після другої світової війни почався розпад колоніальної системи. У 1947р. Індія отримала статус домініона. Панування англійської мови в Індії тривало майже 200 років. Нині там дві офіційні мови: хінді та англійська. Кожен штат має свою власну національну мову.
Англія змушена була піти з Палестини, Судану, Іраку, Бірми, Йорданії, Цейлону та інших країн, але англійська мова і досі має там великий вплив. Вона є однією з офіційних також у колишніх колоніях Великобританії: Гонконзі або Сянгані (офіційні мови - китайська та англійська); Філіппінах (тагальська та англійська мови); Пакистані (урду та англійська мови); ПАР (африкаанс або бурська та англійська мови); Мальті (мальтійська та англійська мови) та ін. [7].
В Африці англійська мова найбільш широко розповсюджена, що пояснюється тривалим пануванням тут Англії.
Населення сучасної Африки складається з великої кількості етнічних груп. Всього в Африці нараховують близько 2000 живих мов і діалектів [9]. Більшість з них не має писемності.
Проникнення європейських колонізаторів на територію Африки почалось в XV ст. Загарбання країн супроводжувалось насильницьким насадженням мови колонізаторів. Після другої світової війни в результаті національно-визвольної боротьби народи багатьох країн Африки отримали незалежність, але мови колишніх завойовників залишились. Найбільш поширені в сучасній Африці англійська, французька та португальська мови.
Англійська мова є державною майже у всіх колишніх британських колоніях і протекторатах. Наприклад, Свазіленд, Кенія, Уганда, Гамбія, Сьєрра-Леоне, ПАР, Ботсвана, Ліберія та інші мають дві офіційні мови. Так, ПАР - англійську та африкаанс, Кенія -англійську та суахілі.
Австралія (Australia), Австралійський Союз (Commonwealth of Australia) - держава у Південній півкулі, на материку Австралія, острові Тасманія та дрібних островах [8].
Першим англійським мореплавцем, який відвідав Австралію, був Дамньєр (1699 р.) [8]. Через 70 років Лондонське Королівське Географічне Товариство спорядило нову експедицію до Австралії на чолі з Д.Куком. Австралію визнали придатною до заселення.
У 1788 р. до нового континенту прибули перші кораблі з переселенцями, основна маса яких була злочинцями, відправленими на заслання, та чиновниками - на місці їх першого поселення нині місто Сідней. До середини ХIХ ст. Австралія залишалась місцем заслання політичних та кримінальних злочинців. Заселення Австралії супроводжувалось безжалісним і масовим знищенням аборигенів [7].
У другій половині XIX ст. зароджується австралійська література. Засновником і класиком її був Г.Лоусон [7]. Друкуються словники, книги та інші видання. У мові австралійців є

 
 

Цікаве

Загрузка...