WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМовознавство, Філологія → Молодь і державна мова - Реферат

Молодь і державна мова - Реферат

незалежності думки, розвиненості людських почуттів, у вихованні діяльного. справжнього патріотизму. Свідоме ставлення до слова, шліфування мовного стилю пов'язане насамперед із проникненням у лексичні скарби мови. І дбати про культуру мови сьогодні означає не тільки володіти нормами літературної мови, а й розширювати сфери застосування української мови. Мовне виховання невіддільне від виховання національної самосвідомості. Тут багато важить художньо-поетичний образ рідного слова, втілений у конкретних мовних знаках української культури.
Культура мови починається з самоусвідомлення мовної особистості. Вона зароджується і: розвивається там, де носіям національної літературної мови не байдуже, як вони говорять і пишуть, як сприймається їхня мова в різних суспільних середовищах:, а також у контексті інших мов. Але є певні "відхилення" в розвитку літературної мови, позитивні і негативні водночас. Одним із таких відхилень є молодіжний сленг- такімолодіжні, жаргонні слова та вирази, яких нема в жодному словнику і які характерні для людей певних професій. Але зараз сленг став типовим явищем, його використовують майже всі люди планети.
З одного боку, це, негативне явище, бо воно "засмічує" літературну мову. Мова стає грубою, погано сприймається, робиться чужою і не дуже зрозумілою для оточення но сприймається. Але й без сленгу неможливо: його використовує; в розмовах майже вся молодь. Ми вважаємо, що цими словами нам яскравіше вдається висловити свої думки, емоції, почуття.
Досить часто доводиться бачити в транспорті групу молодих людей, які, жваво спілкуючись вживають у розмові хитромудрі, незрозумілі, а буває, й жахливі слова. Молоде покоління стає дедалі не зрозумілішим, як, власне, і комп'ютери, за якими воно так полюбляє просиджувати. Поняття. Що їх використовують комп'ютерні маніяки" у спілкуванні, важкі для; розуміння І логічного пояснення, І не дивно. Це особливий комп'ютерний сленг (усталена мова комп'ютерного світу), так само різноманітний, як і заплутаний. Комп'ютерами і "комп'ютерною мовою" користуються на( сьогодні 52 мільйони людей. Наведений нижче словничок пропонує вашій увазі лише ключові слова і, сподіваюся, допоможе Вам зберегти рівновагу і віру в себе й просто зрозуміти, про що ж усе-таки розмовляють ці "ненормальні".
Комп, тазок, пісок, путер - святая святих кожного маніяка, який себе поважає, - його комп'ютер.
Монік - те, що неосвічені аборигени сприймають замість комп'ютера, його найвидніша частина, а саме - монітор.
Системник - системний блок, те, що звичайно стоїть на столі, ква-дратне і з лампочками.
Мамка, мазер, мать - материнська плата, велика залізяка всередині системника, куди вставляють решту внутрішніх деталей.
Видяха - відеокарта, плата, яка керує виведенням зображення на монітор.
Сидюк - CD-ROM, пристрій для читання інформації з компакт-дисків. Іноді використовується як підставка для кави.
Венік, вінт - жорсткий диск. Місце, де зберігаються всі програми, ігри та інше сміття, іноді геть непотрібне. А витерти шкода.
Бластер, соунд - звукова карта. Плата, яка керує виведенням звуку.
Скрипер, бзючок - жалюгідна подоба колонок, вмонтованих у системний динамік. Звукові сигнали, що за його допомогою видає материнська плата, можуть розчулити навіть декана.
Дрюкер - принтер, корисний пристрій, який виводить інформацію на папір.
Клава - клавіатура.
Операціоика - операційна система, велика й розумна програма, яка керує вашим комп'ютером і полегшує ваше з ним спілкування.
Дрова - драйвери пристроїв, програми, які допомагають операційній системі правильно працювати з вашими девайсами.
Юніх, лінух, фря - операційна система UNIX та її різновиди.
Віндуза, віл, віндауз - операційна система Windows 90-х років.
Маздай - комп'ютерна брутальність (від англ. Must die - мусить Застосовують практично до чого завгодно.
Чайник - цілковита "нуль" у комп'ютерах
Ламер - еквівалент чайника, і коли хочеться Міцно висловитися. |Якщо вас обізвали ламером, слід образитися.
Юзер - людина, яка почала щось петрати в складному мистецтві володіння комп'ютером, проте Недалеко просунулася.
Хакер - програмер, який займається; програм ним зламуванням.
Глюк, бах, буг - помилка у програмі, яка спричиняє "зависання" комп'ютера.
Фіча, плюшка - щось приємне і на дурничку.
Три пальці - комбінація клавіш Ctrl t-AH+Dеl, після якої відбувається перезавантаження комп'ютера. якщо не допомагає, використовують кнопку Reset на системному блоці.
Ну ось і все. Вивчивши ці терміни, ви зможете досить успішно спілкуватися з програмістами та хакерами, а може, навіть зійти за свого.
Часто ми стаємо свідками поширеного мовного нігілізму, вираженого в такій формі: "Яка різниця, як говоримо!" Виявляється, що люди, які недбало ставляться до своєї мови, позбавлені й почуття власної гідності. Виховані в атмосфері стереотипів, бездумної масової культури, вони не можуть (5ути творцями оригінальних, непересічних ідей. Ставлення індивідуума до культури своєї мови, а також суспільства в цілому, віддзеркалює загальний рівень культури - або її пасивний, споживацький, або творчий характер.
Кожна мова має Свою специфіку, несе свою енергію. Мова нації формує менталітет нації. І тому, коли нам нав'язали чужу мову, через неї частина російськомовних українців увібрала й властиве російському менталітету ставлення до Батьківщини, родини, моральних цінностей. Погляньмо, як, наприклад, російська мова вплинула на наше ставлення до праці. Адже в Росії "работать" (від. слова "раб") - зовсім не те, що в Україні "працювати" Російське "руководить" "водить рукой") значно відрізняється від нашого "керувати". Ось і виходить, що ми зараз відстаємо від інших народів, наприклад литовців, естонців, латишів, естонців, латишів, які звільнилися від "русскоязычия" і від російського ставлення до праці.

 
 

Цікаве

Загрузка...