WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМовознавство, Філологія → Жіночий любовний роман Сандри Браун: особливості жанру і творчого методу - Реферат

Жіночий любовний роман Сандри Браун: особливості жанру і творчого методу - Реферат

Повернувшись із в'язниці в Даллас, вона зайшла в бар Мільтон-Пойні. Від докучливої компанії Малюка Елвіна і Джека Петтерсона її врятував 32-річний техасець Лакі Тайлер. Він захистив її ризикуючи своїм життям. Лакі Тайлер – один із господарів будівельної компанії "Трайлер Дріллін". Він як магніт притягував до себе жінок. Коли ж рудоволоса незнайомка втекла від нього, вирішив наздогнати її і змусити подякувати за захист. Оскільки забагато випив і погано почував себе через ножову рану на тілі, залишився ночувати з нею в мотелі. Він став її першим і єдиним чоловіком. Ночі з незнайомкою, яка назвалася Дові, Лакі не міг забути, хоча вона втекла від нього рано – вранці після шаленого кохання. Зникла красуня не лише нанесла удару його чоловічій самозакоханості, але й позбавила його надійного алібі (Лакі звинуватили в підпалі конюшні з метою отримання страховки). Щоб зняти з себе підозру, він змушений був знайти її, оскільки лише вона могла довести непричетність Лакі до злочину, в якому його підозрювала поліція. Девон не відразу погодилася на зізнання, боялася чоловіка. Грег Шеллі дізнався про все із газет і не дуже переймався цим, бо була йому байдужа. Його хвилювало єдине: щоб її вчинок не зашкодив першій апеляції, на яку він покладався, мріючи вийти із в'язниці.

Роман закінчився щасливо: Девон вийшла заміж за Лакі. Грега Шеллі випустили із в'язниці, покладаючись на його чесне слово. Лакі ж підставив колишнього чоловіка Девон, вчинивши бійку в аеропорту (було встановлено, що той хотів летіти до Швейцарії, де зберігав гроші, здобуті сумнівними шляхами), непомітно втік, що і сприяло другому арешту Грега Шеллі. Девон покохала Лакі. Лагідна, сексуальна, прекрасна, вона щиро і відкрито подарувала йому себе.

У цьому романі теж багато неправдоподібних і суперечливих моментів. Викликає сумнів той факт, що досвідчений чоловік, яким вважався Лакі, навіть у стані легкого сп'яніння не зрозумів, що провів ніч із цнотливою дівчиною, а не з жінкою, за котру вона себе видавала. І лише наступного ранку він усвідомив особливості шаленої ночі. Йому довелося ще чимало страждати і хвилюватися, доки вона залишила свого чоловіка і стала його дружиною. Героїня – зразок шляхетності, самопожертви. Не знаючи свого майбутнього чоловіка, цілком довіряла йому, а не слідству, заради його свободи принесла себе в жертву – одружилася до судового процесу. Виникає думка, що, можливо, вона просто невдаха, що ніхто із чоловіків на неї не звертав уваги, тому погодилася вступити в шлюб з першим зустрічним, який опинився на її життєвому шляху. Ні, це хибна думка. Героїня вродлива, тому відразу привернула до себе увагу у барі, де поводила себе неадекватно: сиділа за столом і пила пиво в оточенні п'яних і підозрілих типів, не подякувала Лакі за надану їй допомогу. Куди ж зникли її вихованість і благородність? Коли ж Лакі наздогнав її в мотелі, без боязкості після незначного кокетування лягла в ліжко з незнайомим чоловіком, хай навіть той і врятував її гідність. Все це, звісно, знижує рівень майстерності Сандри Браун, котра не бачила шляхів уникнення крайнощів в описі розвитку взаємин між героями.

Як бачимо, Сандра Браун знаходить неординарні образи для художнього розкриття любовної теми. Це позначається на характерах героїв, наділених широким емоційним спектром. Вони – журналісти, письменники, телезірки... Героїня завжди дуже горда і сильна в своїй пристрасті, готова пробачити все, пошкодувати і зрозуміти. Прикладом, який доводить цю думку, може стати роман "Дитина, народжена в четвер". Дитя четверга – дитя, якому судилося далеко піти. Народженій у четвертий день тижня дитині треба пройти довгий шлях, перш ніж вона когось зустріне. Життя героїв твору постійно підтверджує цей постулат.

Еллісон і Енн – сестри – двійнята. Дитя четверга – Еллісон, тому їй все дається непросто. Енн – легковажна і сексуальна, Еллісон – серйозна і скромна. Обидві розумні, але кожна з них "керує здібностями, виходячи зі своїх інтересів". Еллісон цілком зосередилась на роботі – вела дослідження в галузі генетики. Її цікавили лише лабораторія, електронні прилади, горілка Бунзена і чаша Петрі. Вона змирилася з долею старої діви і була цілком задоволена життям. На прохання сестри (Енн лягла в клініку, щоб позбавити себе плоскогруддя, але не хотіла про це говорити своєму нареченому Девісу (хай буде сюрприз), неочікувано для себе вона втрутилася в фантастичну любовну інтригу: їй довелося видавати себе за Енн. Почалася цікава і захоплююча гра: сестри помінялися ролями. Еллісон порушила правила, закохавшись у друга Енн Девіса Спенсера Рафта. Його приємний, хвилюючий голос, чуттєві вуста, очі, обрамлені довгими чорними віями, не могли бути нею не поміченими. Спенсер теж відчув до неї симпатію й захоплення. Ситуація виникла катастрофічна: розпадалися взаємини Енн з Девісом, бо Спенсер переконав друга, що його наречена зраджує йому з ним. У Рафта не було ніколи ніяких проблем з жінками. "Якщо дама йому подобалась, він брав її. Якщо виникали якісь труднощі, він відступав без будь-якого жалю". Еллісон змушена була повести друзів у клініку, сподіваючись, що на цьому її взаємини зі Спенсером закінчаться, оскільки він покохав Енн, а не її. Проте вона помилилася. Він і не збирався відмовлятися від неї. Дізнавшись, що вона проводить науковий експеримент, який підтверджує взаємозв'язок спадковості і розумового розвитку і що заради теорії готова народити дитину, запропонував себе в якості ідеального зразка. Після деяких вагань Еллісон прийняла його пропозицію, і вони на тиждень поїхали на яхті до нього в Хітон-Хед. Спенсер зумів пробудити в ній жінку, змусив повірити в себе, змінитися не лише внутрішньо, але і зовнішньо. "Еллісон ніколи не думала, що потребує такого кохання. В її житті для цього не залишалося місця. Кохання здавалося чимось вигаданим і неіснуючим". І ось вона більше не прагматик – вчений, а просто жінка.

За тиждень вони тимчасово розлучилися, оскільки у Спенсера були справи. Еллісон лише тоді відчула, як його їй не вистачає, вона сумувала за його пестощами, але "головне: їй хотілося стати знову тією жінкою, якою вона була з ним, – веселою, кмітливою, красномовною, красивою". Єдиний зв'язок з ним – це народження її майбутньої дитини – славного, розумного і гарненького немовляти. Проте доля внесла свої корективи. На весіллі Енн і Девіса Еллісон знову зустріла Спенсера. Він, дізнавшись, що вона чекає від нього дитину, запропонував стати його дружиною. Для Сандри Браун еротична любов – одна із хибних форм кохання, але вона описує її в тому значенні, що шлюб може поєднати людей цілком і міцно.

Стосовно жанру романів Сандри Браун, хочеться підкреслити, що вона пише не лише про любов. У творчому доробку авторки є історичний роман "Потаємне полум'я" (до речі, перший її роман, який вона підписала псевдонімом Лори Джордано), а також романи типу трилера: "Головний свідок", "Французький шовк", "Шарада" та інші.

Розглянувши і проаналізувавши ряд романів Сандри Браун, ми прийшли до висновку, що письменниця звернулася до однієї з важливих проблем – проблеми людського серця, любові та її впливу на долю людини. Слід зазначити, що вона описала кохання шалене і романтичне, бурхливе і неприборкане, про яке мріє кожна жінка, – ніжність і відданість, підступність і шляхетність, піднесені почуття і повні земної пристрасті сцени любові. Усі форми органічного союзу характеризуються трьома рисами: сильні і навіть бурхливі почуття, які поглинають людину цілком – і розум , і тіло, проте вони скороминучі і періодичні.

Романи про кохання написані за структурою давньогрецького роману, вони однотипні – в центрі оповіді він і вона, зустріч відбувається за неочікуваних обставин, які і стають поворотною миттю в долі героїв, твори завжди завершуються щасливо без відкритого фіналу. Герої активні, належать до представників богемних професій – телезірки, журналісти, письменники тощо. Героїня, як правило, самостійна в своїх думках і вчинках, впевнено стоїть на ногах, майже всього досягає в житті сама, окрім особистого щастя, яке за різних обставин не склалося. Чесна, незалежна, вихована в суворих правилах, вона залишається цнотливою. Завжди готова прийти на зустріч тому, в кому вбачає свого потенційного партнера. Сексапільна, рішуча, ніжна, жінка очікує не лише задоволення, але й кохання, продовження взаємин в їх подальшому подружньому житті. Якщо це їй здається неможливим, то народжує дитину навіть без офіційного батька. Пристрасть охоплює її повністю, вона вміє кохати і давати радість партнеру, передбачати його бажання, пробуджувати в нього відповідне почуття такої сили, що він, незважаючи на свій сексуальний досвід, забуває про все, зосереджує увагу на ній одній, єдиній. Герой пробуджує в ній жінку, а вона в ньому – незрозумілі навіть для нього самого почуття. Із зверхнього, самовпевненого, хамовитого, в деякій мірі грубого, він під впливом жінки перетворюється на лагідного, доброго, чуйного і шляхетного. Кохання допомагає йому виплеснути назовні все те найкраще, чим його обдарувала природа.

Герої завжди вродливі. У неї обов'язково гарне волосся рудого кольору з різними відтінками , у нього – чуттєві вуста, чарівний голос. При описі інтимних сцен велике місце відводиться техніці поцілунку, пестощам тіла і навіть детальному опису любовних поз. Всі події відбуваються в Техасі й подаються крізь призму сприймання автора.

Романи Сандри Браун можна назвати книгами "для душі". Їх заслуга полягає в тому, що вони вчать мистецтву кохання, вселяють у жінку впевненість у можливості щасливого і красивого кохання, переконують у тому, що таке щастя залежить, перш за все, від її самої: зовнішнього вигляду, манери одягатися, вміння спілкуватися, поводити себе під час інтимної близькості. Книги американської письменниці вчать жінку бути самостійною, сильною, досягати своєї мети в житті. Все зазначене вище, а також любовно – романтична спрямованість, психологічний аналіз почуття дозволяє віднести книги автора до вагомих творів жіночого любовного роману кінця ХХ – початку ХХІ століття. Кращі твори Сандри Браун стали досягненням усієї світової культури. Плакати, сміятися, кохати, страждати і досягати довгоочікуваного щастя – ось що полонить серця читачів Сандри Браун і в той же час сприяє духовному збагаченню людства.

Література

  1. Desing&Content @ 2002 by Irina Touretskikh. Все книги Сандры Браун.

  2. Сандра Браун. Дитя четверга. Ночь с незнакомкой. Пламя сердца. –М., 1996.

  3. Пенни Джордано. Лестница на седьмое небо. – М.,1997.

  4. Кэтрин Джордж. Однажды в грозу. – М.,1997.

  5. Сюзаннна Кэрри. В ореоле невинности. – М.,1997.

  6. Ева Ратленд. Роман с иностранцем. – М.,1997.

  7. Беатрис Смолл. Обрести любимого. – М.,1996.

  8. Даниэла Стил. Безмолвная честь. – М.,1999.

  9. Кей Торп. Неодолимое влечение. – М.,1997.


 
 

Цікаве

Загрузка...