WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Звернення до виконання вироків, рішень, ухвал, постанов - Реферат

Звернення до виконання вироків, рішень, ухвал, постанов - Реферат

знаход-ження майна документів: виконавчого листа, копії вироку, копії протоколу опису майна (витяг) або довідки про відсутність майна, повідомлення про направлення виконавчого листа державній податковій адміністрації (ст. 356 ЦПК України).
У випадку відсутності в справі відомостей щодо опису майна, виконавчий лист надсилається для виконання суду за останнім місцем проживання засудженого, а також довідка про те, що опис майна не проводився.
Якщо судом касаційної чи наглядної інстанцій з вироку виключено міру покарання у вигляді конфіскації майна, копія ухвали (постанови) надсилається суду, що постановив вирок, для передачі його судовому виконавцеві для припинення виконання та повідомлення органові, в розпорядження якого надійшло конфісковане майно для реалізації.
У разі набрання вироком, яким засуджено призовника, законної сили, секретар у семиденний строк повинен повідомити про це районний військовий комісаріат за місцем проживання засудженого.
У тих випадках, коли особа зобов'язана до відшкодування збитків, заподіяних злочином державному, кооперативному, громадському, приватному майну, ceкретар суду виписує виконавчі листи не пізніше другого дня після набрання вироком чи рішенням законної сили або після повернення справи з обласного (Верховного) суду.
У виконавчому листі обов'язково має бути вказаний залишок невідшкодованої суми, розмір відшкодувань у відсотках до заробітку боржника, банківські реквізити стягувача.
У супровідному листі до виконавчого листа прозвернення стягнення на заробіток боржника має бути зазначений розмір стягнення в відсотках, або ж вказано, що стягнення збитків відбувається за рахунок майна боржника.
У випадках, коли провадиться відшкодування збитків, заподіяних злочином, незалежно від того, як вирішувалось питання стягнення - вироком суду чи в порядку цивільного судочинства, у виконавчому листі обов'язково зазначається стаття кримінального кодексу, за якою кваліфіковано злочин засудженого, або за якою особа притягувалась до кримінальної відповідальності, коли справу закрито з підстав, передбачених ст. 7-10 КПК України.
У тих випадках, коли відшкодування збитків покладено солідарно на декількох осіб, виконавчі листи виписуються за кількістю боржників з обов'язковим зазначенням у кожному виконавчому листі загальної суми, що підлягає стягненню, та всіх осіб, які зобов'язані відшкодувати збитки. Виконавчі листи нумеруються (№ 1, № 2).
Суд, що виніс вирок чи рішення про солідарне відшкодування збитків, повинен вести виконавче провадження в справі, що зберігається в канцелярії суду до повного стягнення присудженої суми. Аналогічно ведеться контрольне виконавче провадження.
У зведеному та контрольному виконавчих провадженнях повинні бути:
1) копія вироку чи рішення суду або їх резолютивна частина про майнові стягнення; у випадках, коли розмір збитків змінено ухвалою обласного (Верховного) суду,- копія або резолютивна частина ухвали цього суду;
2) дані про те, куди надіслано виконавчі листи;
3) дані про суму, яку стягнуто з усіх солідарних боржників разом і з кожного окремо;
4) інші документи по виконанню.
У цьому провадженні секретар зазначає про одержання повідомлень, що надходять з канцелярії тa від судових виконавців про стягнені суми в рахунок відшкодування збитків.
Виконавче провадження реєструється в обліковій картці (форма № 43).
У разі позбавлення засудженого військового або спеціального звання, рангу, чину, кваліфікаційного класу суд направляє органу, який присвоїв звання або який особу нагородив: копію вироку, подання, нагороди та документи про нагороди або присвоєння звання.
Звернення дo виконання такого виду покарання, як громадська догана, полягає в направленні копії вироку адміністрації, громадським організаціям за місцем роботи, навчання, проживання засудженого або органу преси, залежно від того, хто має бути поінформований про зазначене покарання.
Вирок, яким визначена міра покарання у вигляді позбавлення батьківських прав, звертається до виконання направленням копії вироку та виконавчого листа органам опіки та піклування за місцем знаходження дитини та копії вироку органу реєстрації актів громадянського стану за місцем народження дитини, в разі примусового виконання виконавчий лист передається судовому виконавцеві.
Кримінальна справа вважається закінченою після звернення до виконання вироку, ухвали, постанови, зокрема постанови про звільнення від покарання або пом'якшення покарання внаслідок акта амністії чи помилування і одержання повідомлення про виконання зазначених рішень.
Секретар, у разі неодержання повідомлення про виконання вироку, ухвали чи постанови, повинен своєчасно доповісти про це судді, який головував по справі.
Якщо за вироком чи ухвалою суду належить взяти під варту засудженого, який знаходиться на підписці про невиїзд, справа вважається закінченою після одержання від відповідного органу внутрішніх справ повідомлення про те, що засудженого взято під варту.
Якщо засуджений після постановлення вироку переховується, справа вважається закінченою і здається до архіву тільки після одержання повідомлення про його розшук та виконання вироку.
Після набрання вироком законної сили секретар судового засідання, колегії заповнює довідку для органів слідства за формою № 6 про результати судового розгляду; за підписом головуючого довідка повертається органові слідства, що закінчував справу.

 
 

Цікаве

Загрузка...