WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Звернення до виконання вироків, рішень, ухвал, постанов - Реферат

Звернення до виконання вироків, рішень, ухвал, постанов - Реферат


Реферат
на тему:
ЗВЕРНЕННЯ ДО ВИКОНАННЯ ВИРОКІВ, РІШЕНЬ, УХВАЛ, ПОСТАНОВ.
План
1. Загальні правила зверненя до виконання вироків, рішень, ухвал, постанов.
2. Звернення до виконання вироку.
1. Звернення до виконання зазначених документів покладається на суд, який їх виніс. Вироки, рішення, ухвали і постанови звертаються до виконання після того, як вони набрали законної сили, крім випадків негайного їх виконання (ст. 217, 218 ЦПК України).
Все листування по зверненню до виконання вироків, рішень, ухвал і постанов покладається на канцелярію суду (секретарів відповідних колегій).
Про дії, пов'язані із зверненням до виконання вироків, рішень, ухвал, постанов, зазначається в довідковому листі справи.
Звернення до виконання і контроль за виконанням вироків, рішень, ухвал, постанов покладається на суддів, під головуванням яких розглядалися справи, та на секретарів.
Копії вироків, рішень, ухвал і постанов, що надсилаються на виконання, а також виконавчі листи, що видаються судом, завіряються підписами голови суду або судді, головуючого по справі, і секретаря суду з проставленням гербової печатки суду, супровідні листи, що надсилаються разом із копіями зазначених документів, підписуються тими ж особами.
Якщо вирок, рішення, ухвала, постанова були залишені без змін судом касаційної, наглядної інстанцій, секретар робить про це відповідний запис на копіях зазначених документів, засвідчує своїм підписом і гербовою печаткою.
У тих випадках, коли вирок, рішення, ухвала, постанова були змінені обласним (Верховним) судом, про це зазначається на копії, що видається. До копії вироків, рішень, ухвал, постанов, змінених у касаційному порядку і порядком нагляду, приєднуються копії ухвал, постанов касаційної чи наглядної інстанцій.
Копії окремих ухвал надсилаються відповідним установам, організаціям, підприємствам, службовим особам, зазначеним в ухвалах.
2. Щодо особи, яка засуджена до позбавлення волі і не перебуває під вартою, секретар не пізніше трьох діб після закінчення строку на оскарження або одержання справи з касаційної інстанції надсилає органу внутрішніх справ за місцем проживання засудженого дві копії вироку, копію касаційної ухвали та розпорядження про виконання вироку (форма № 21). Розпорядження підписується головуючим по першій інстанції і секретарем.
Вирок, яким особу, що не перебуває під вартою, засуджено до позбавлення волі, повинен бути звернений до виконання не пізніше ніж через три доби з дня набрання ним законної сили.
Відповідно до ст. 404 КПК України у разі звернення до виконання вироку щодо особи, засудженої до позбавлення волі, яка перебуває під вартою, секретар не пізніше трьох діб з дня набрання вироком законної сили надсилає розпорядження про виконання вироку адміністрації місця попереднього ув'язнення (форма № 20).
Якщо по справі декілька засуджених і відносно деяких з них подано касаційні скарги чи подання, вирок суду звертається до виконання не пізніше ніж через три доби після повернення справи з касаційної інстанції відносно всіх засуджених.
Якщо судом касаційної інстанції засуджений підлягає звільненню з-під варти, звернення до виконання такої ухвали на підставі ст. 381 КПК України покладається на суд касаційної інстанції.
Адміністрація місця попереднього ув'язнення зобов'язана протягом доби повідомити суд, який виніс вирок, прo виконання такої касаційної ухвали.
Якщо суд закриває кримінальну справу з передачею винного на поруки або покладенням обов'язку по перевихованню і виправленню умовно засудженого на громадську організацію або трудовий колектив, копія ухвали чи вироку надсилається відповідній організації чи колективу, ще одна копія надсилається органу внутрішніх справ за місцем проживання засудженого.
Матеріали по контролю за виконанням таких ухвал і вироків зна-ходяться в спостережному провадженні на кожну особу в канцелярії суду, також ведеться журнал (форма № 25). У випадку здачі кримінальної справи до архіву, зазначені матеріали приєднуються до справи.
Щодо особи, засудженої до виправних робіт, секретар надсилає інспекції виправних робіт дві копії вироку та підписку засудженого про явку до інспекції виправних робіт за відповідними формами, якщо особу засуджено до виправних робіт за місцем роботи або за місцем відбуття покарання, що визначається органами, які відають застосуванням цього покарання (форми № 22, 23).
У випадку умовного незастосування покарання у вигляді позбавлення волі або виправних робіт (ст. 45 КК України) копія вироку надсилається органу внутрішніх справ за місцем проживання засудженого, аналогічні дії і у випадку застосування відстрочки виконання вироку (сг. 46' КК України).
Засудженому до штрафу надсилається повістка про добровільну сплату штрафу в місячний строк в установу банку. Після спливу місячною строку судовим виконавцем вживаються заходи примусового стягнення штрафу.
У разі засудження особи до позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю копії вироку надсилаються:
а) адміністрації за місцем роботи засудженого;
б) органу внутрішніх справ за місцем проживання засудженого для контролю.
Канцелярією суду здійснюється контроль за надходженням документів про виконання вироку, підтвердженням чому буде копія наказу про звільнення засудженого.
Звернення до виконання вироку в частині конфіскації майна засудженого полягає в передачі судовому виконавцеві за місцем

 
 

Цікаве

Загрузка...