WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Ухилення від сплати податків. Аналіз та оцінка оперативної системи - Курсова робота

Ухилення від сплати податків. Аналіз та оцінка оперативної системи - Курсова робота

власників паспортів, по яких зареєстровано підприємство.
7. Картки з банківських установ із зразками підписів, відбитком печатки та інформацію про рух коштів.
8. Довідку про отримання ліцензій, оригінал або завірену копію ліцензії.
9. Скласти акт про знаходження чи не знаходження за юридичною та фактичною адресами.
Крім того, по легальному підприємству, яке має стосунки з фіктивними фірмами, необхідно зібрати крім вищезазначених документів, завірені особисто керівниками підприємства та скріплені печаткою платіжні та розрахункові документи, зокрема:
o розрахунки - фактури;
o платіжні доручення;
o накладні на отримання та відвантаження товару;
o акти виконаних робіт;
o контракти, угоди, додатки до них.
При необхідності, у залежності від обставин, можуть бути зібрані інші документи (акти зустрічних перевірок, пояснення тощо)
Законом України "Про державну податкову службу в Україні " від 04.12.90 року. ? 509-ХІІ зі змінами та доповненнями передбачено, що органи державної податкової служби подають до судів та арбітражних судів позови провизнання угод недійсними і стягнення на користь держави коштів, одержаних підприємствами, установами, організаціями та громадянами за такими угодами. В зв'язку з цим позовні заяви подаються до арбітражного суду з питань:
1. Про визнання угоди недійсною, як такої, що не відповідає вимогам ст. 48. Цивільного кодексу України.
У даному випадку кожна з сторін зобов'язана повернути другій стороні все одержане за угодою. Органи державної податкової служби у свою чергу керуються п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" і при визнанні угод недійсними стягують на користь держави кошти в частині заборгованості фіктивним фірмам за такими угодами.
2. Про визнання угоди недійсною, укладеною з метою, яка суперечить інтересам держави і суспільства (відповідно до ст. 49 Цивільного кодексу України).
При наявності умислу з обох сторін на користь держави стягується все одержане ними за угодою.
На практиці головним доказом умислу обох сторін є наступне:
угоди, акти прийому-здачі робіт, послуг, накладні, розрахунки-фактури та інші первинні документи, оформлені до державної реєстрації фіктивного підприємства. Крім того, у реально існуючого суб'єкта господарювання фінансові операції проведені по бухгалтерському обліку також до реєстрації фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності, отримані по виконанні зазначених угод доходи не відображені в податкових деклараціях і розрахунках та по них не сплачені податки.
Коли за укладеними угодами фактично товари не отримувались, роботи та послуги не виконувались, хоча документи про нібито отримані товари та нібито виконані роботи і послуги складались, фактично гроші (матеріальні цінності) за ці товари (роботи, послуги) отримані по нібито виконаних зазначених угодах, доходи не відображені в податкових деклараціях і розрахунках, та по них не сплачені податки тощо.
При поданні позовної заяви до арбітражного суду про визнання угоди недійсною з двостороннім умислом необхідно зазначити матеріальні збитки, завдані державі діяльністю обох сторін.
При наявності умислу лише з однієї сторони, все одержане нею за угодою повинно бути повернуте другій стороні, а одержане останньою стягується на користь держави. Головним доказом, що підтверджує умисел однієї з сторін, є відсутність спеціальних дозволів чи ліцензій, обов'язковість яких передбачена вимогами чинного законодавства, а також відсутність реєстрації як платника податку на додану вартість в органах податкової служби.
3. Про визнання установчих документів недійсними та провадження діяльності, яка суперечить установчим документам та законодавству.
Головна мета - визнати дії суб'єкта підприємницької діяльності відповідно до статей Цивільного кодексу України такими, що суперечать цілям юридичної особи. До таких угод застосовуються заходи, передбачені ст. 48 або ст. 49 Цивільного кодексу України.
В тексті позовної заяви крім загальних положень слід особливу увагу звернути на аналіз руху коштів з оборотної відомості по рахунках підприємства, включаючи і валютні рахунки, на наявність ліцензій, спеціальних дозволів, порядок державної реєстрації, а також у обов'язковому порядку вказати нанесені державі збитки, які виразились в несплаті податків і обов'язкових платежів, безготівковому перерахуванню грошових коштів за кордон та перерахуванню грошових коштів суб'єктами підприємницької діяльності, які перераховували їх за нібито поставлені товари та виконані роботи.
Податкова служба таким чином спроможна визнати дії та діяльність фіктивної фірми такими, що суперечать чинному законодавству.
Згідно цивільним законодавством України угоди - це дії громадян і організацій, спрямовані на встановлення, зміну або припинення цивільних прав або обов'язків . Тобто, якщо арбітражним судом дії будуть визнані, як не відповідаючими чинному законодавству, то угоди автоматично піДержавної податкової адміністрації дають під визначення "протизаконні угоди", що надає можливість з усіх партнерів фіктивної фірми стягнути в дохід держави суми податку на прибуток, які були нестягнуті в результаті збільшення валових витрат, а також податку на додану вартість.
Практика свідчить, що не слід одразу звертатися до арбітражного суду для визнання статутних документів недійсними та скасування державної реєстрації фіктивної фірми у зв'язку з тим, що після ліквідації підприємства та звернення до арбітражного суду з подальшим визнанням недійсними угод між фіктивною та реально існуючою фірмами юридичне зникає один з відповідачів (ліквідована фіктивна фірма). В свою чергу відсутність одного з відповідачів (скасована державна реєстрація фіктивної фірми) робить неможливим розгляд такої справи арбітражним судом.
В практичній діяльності необхідно розглядати кожний випадок окремо, ретельно аналізувати наявні документи, з метою підвищення ефективності роботи по притягненню "тіньових" оборотів до оподаткування.
Однією з необхідних умов отримання позитивних результатів при виявленні та документуванні злочинних дій посадових осіб підприємств, що ухиляються від оподаткування та тих, яки їм сприяють, є своєчасно отримана інформація про осіб, час, місце, способи та механізм злочину з метою ухилення від оподаткування. Зазначене необхідно застосувати у повсякденній діяльності.
Приклади:
Про викриття "конвертаційного" центру в АКБ " Інтерконтинентбанк"
30 червня 2000 року Управлінням податкової міліції Державної податкової адміністрації у м. Києві спільно з співробітниками спецпідрозділу УСБУ по м. Києву та Київській області припинено діяльність злочинного угрупування, яке займалося конвертацією грошових коштів через розрахункові

 
 

Цікаве

Загрузка...