WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Ухилення від сплати податків. Аналіз та оцінка оперативної системи - Курсова робота

Ухилення від сплати податків. Аналіз та оцінка оперативної системи - Курсова робота

використані не за призначенням. Держбюджету було завдано збитків близько 8,5 млн. грн.
Оперативно-розшукові заходи по виявленню даних злочинів:
Оперативно-розшукові заходи при попередженні і розкритті злочинів, пов'язаних з незаконним використанням державних векселів залежать від того на якому стані виявлені порушення.
Але перш за все, це одержання інформації яка представляє оперативний інтерес в ході оперативного обслуговування об'єктів і конкретних галузей. Така інформація у значній мірі залежить від правильної розстановки негласного апарату.
5.Оперативно-розшукові заходи по викриттю
злочинної діяльності, пов'язаної з ухиленням від сплати податків у фінансовій і банківській системах за допомогою посередницьких і фіктивних структур
Висока заборгованість по іноземним кредитам, одержаним під гарантію уряду. На сьогодні вона перевищує 800млн. дол. США. Ситуація потребує діючого контролю у банківській сфері. Всім зрозуміло, що без допомоги банкірів маніпулювати мільйонами неможливо. Перевіркою в Житомирській області банку "Україна" встановлено, що біля 70 % виданих комерційними структурами кредитів на загальну суму 13,3 млн. грн. є або простроченими і безнадійними. Майже два млн. грн. підприємці вкрали через утворені працівниками банку комерційні фірми. Біля мільйона доларів викрадено посадовими особами комерційного "Донвуглбанку". А це з кредиту, виданого Україні Міжнародним банком реконструкції і розвитку.
За даними Генеральної прокуратури комерційними банками надано кредитів майже на 11 млрд. грн. З них прострочені вже 3,5 млрд. грн. Кредиторська заборгованість досягла 133 млрд. грн. Цьому сприяють різні зловживання. Наприклад, по розпорядженню першого замісника Голови Сумської облдержадміністрації товариству "Сумизернопром" і фонду підтримки агропромислового комплексу виявлено 6,4 млрд. грн. для авансування сільгоспробіт. Гроші ж використані на придбання дорогих автомобілів, кредитування комерційних структур і інші потреби не передбачені договором.
У більшості регіонів України сформувались стійкі злочинні групи, які професійно займаються незаконним переводом в готівку грошових коштів, нажитих злочинним шляхом.
За ці та інші злочини у першому півріччі 1999 р.(утворення фіктивних фірм) засуджено лише дві особи, за протидії законному підприємництву - один, за приховування валютної виручки - 15, за незаконне виготовлення і використання акцизних марок - 25, за ухилення від сплати податків засуджено до позбавлення волі - 27 злочинців, а в 12 областях - жодного, а у Києві за такий злочин позбавлений волі з конфіскацією майна всього один чоловік.
6. Практичні рекомендації органам податкової міліції по визнанню недійсними угод, укладених реально існуючими підприємствами з фіктивними фірмами
Головне Управління податкової міліції Державної податкової адміністрації України на основі вивчення та аналізу досвіду роботи Управління податкової міліції Державної податкової адміністрації і прокуратури м. Києва, а також інших областей країни , в часності Чернівецької щодо визнання недійсними угод укладених реально існуючими підприємствами з фіктивними фірмами та скасування їх державної реєстрації у арбітражному суді, розроблено практичні рекомендації про координацію роботи щодо протидії "тіньовому" обігу коштів та їх залученню до бюджету.
Для цього рекомендується провести наступний комплекс заходів:
1. Для порушення кримінальної справи витребувати з органу державної реєстрації установчі документи суб'єкту псевдопідприємницької діяльності, вивчити їх, провести опитування керівників підприємств, які перераховували на його рахунки кошти за нібито виконані роботи, надані послуги чи поставлені товари.
2. Зібрані матеріали перевірок суб'єктів підприємницької діяльності за фактами реєстрації установчих документів на недійсні паспорти та інші фіктивні документи передавати до прокуратури, яка при наявності складу злочину порушує кримінальну справу за ч. 1 ст. 194 Кримінального кодексу України.
3.Порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ст. 194 КК України дає підстави провести необхідні експертизи та зробити висновок, що на відповідних первинних документах наявні підписи невстановлених осіб, а не осіб відповідальних за дозвіл і здійснення господарської операції і складання первинного документу.
4. Зібрані по кримінальній справі документи лягають в основу для наступних позовів до арбітражного суду про визнання недійсними угод, під прикриттям яких здійснювалось незаконне конвертування, зокрема, та визнання що суперечить чинному законодавству діяльність фіктивного підприємства взагалі.
5. Визнання недійсними угод укладених фіктивною фірмою дає підстави податковому органу визначити в актах перевірок суб'єктів підприємництва, що мали з нею стосунки, безпідставність віднесення відповідних проплат до складу валових витрат та зменшення податкових зобов'язань щодо податку на додану вартість, а також нарахувати податки, збори, інші обов'язкові платежі належні до сплати в бюджет та до державних цільових фондів.
В процесі протидії незаконному конвертуванню коштів та притягнення до оподаткування "тіньових" оборотів, податковим органам необхідно керуватися Положенням про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку ( Затверджено наказом Мінфіну України від 24.05.95 року ? 88, зареєстровано Мінюстом України 05.06.95 року ? 168/704).
У відповідності до п.2.4 цього положення не мають юридичної сили і доказовості первинні документи, на яких немає підписів осіб, які відповідальні за дозвіл і здійснення господарської операції, а також складання первинного документу.
В роботі слід керуватись Цивільним кодексом України, Законом України "Про державну податкову службу в Україні", Законом України "Про підприємства в Україні", Законом України "Про об'єднання громадян", Інструкцією про порядок обліку платників податків,
затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.98 року. ? 80, іншими нормативними документами.
Для підготовки позовних заяв про визнання угод недійсними, необхідно провести комплекс заходів по збору наступних документів:
1. Завірені органами податкової служби
o установчий договір;
o протокол засідань засновників підприємства, установи та організації;
o статут;
o свідоцтво про державну реєстрацію.
2. Довідку про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій (оригінал або завірену копію).
3. Довідку податкової інспекції про взяття на облік підприємства.
4. Довідку з дозвільної системи про надання дозволу на виготовлення печатки та штампів.
5. Довідку з паспортного столу про втрату паспортів (якщо цей випадок має місце).
6. Пояснення

 
 

Цікаве

Загрузка...