WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Ухилення від сплати податків. Аналіз та оцінка оперативної системи - Курсова робота

Ухилення від сплати податків. Аналіз та оцінка оперативної системи - Курсова робота

бізнесу в Україні діють 30 великих фірм і біля 100 малих, які займаються, в основному, тиражуванням і розповсюдженням "піратських" аудіокасет.
За рік розповсюджується близько 60 млн. штук аудіокасет за середньою ціною дві гривні. "Піратство" складає в Україні за українським репертуаром - 30%, російським - 95%, музичними записами інших країн - 98%. У середньому воно складає 80%.
Таким чином, тільки по аудіокасетах, від виробництва іреалізації яких не отримуються податки, прибутки "тіньової" економіки складають в Україні 51,1 млн. дол. США.
Крім цього, на музичному ринку України за рік реалізується біля 8 млн. шт. компакт-дисків. Середня ціна "піратського" компакт-диска складає 7,5 грн. У цій сфері діяльності прибутки нараховують близько 54 млн. доларів США.
На основі проведеного аналізу можна зробити висновок, що на музичному ринку України існує "тіньовий" оборот, який дорівнює 105 млн. доларів США.
Що стосується реалізації і розповсюдження програм для ПЕОМ, за даними корпорації "Майкрософт", яка виробляє біля 80 % світового програмного забезпечення, 35 % "Майкрософт" - продукту, який використовується у США, - викрадені копії. В Росії доля "піратських" копій досягає 97 %, в Україні - 96 % (приблизні збитки корпорації за минулий рік -15 млн. доларів США).
На підставі проведеного аналізу з великою вірогідністю можна стверджувати, що в Україні реалізується "піратських" програм для ПЕОМ на суму 50 млн. дол. США, відеопродукції - 50 млн. дол. США, книжкової продукції - біля 15 млн. дол. США.
Таким чином обсяг, "тіньового" ринку аудіо-відеопродукції, програмного забезпечення для ПЕОМ та книжкової продукції за мінімальними підзрахунками складає 220 млн. доларів США.
Великі платники податків і оподаткування фізичних осіб
У даний час в Україні зареєстровано та працює понад 630 тис. юридичних осіб, що здійснюють різного роду підприємницьку діяльність, отримують прибутки, з яких сплачують податки та обов'язкові платежі до державного та місцевих бюджетів. Як свідчить аналіз формування Зведеного бюджету України, значна питома вага надходжень податків припадає на великих платників податків, яких в Україні понад 700, що у відсотковому відношенні складає біля 60% загального обсягу податкових надходжень.
Вивчення та аналіз актів документальних перевірок, порушених кримінальних справ, наявної оперативної інформації показує, що поруч зі значними перераховуваннями грошових коштів у вигляді належних податків та обов'язкових платежів підприємства з метою ухилення від сплати податків у повному обсязі шляхом фінансових махінацій приховують об'єкти оподаткування. Внаслідок цього державний бюджет не отримує значні надходження, що негативно впливає на економіку країни.
2. Ухилення від сплати податків за допомогою посередницьких структур в атомній енергетиці.
Я пропоную розглянути дане питання на реальних суб'єктів, що ухилялися від сплати до бюджету податків та інших обов'язкових платежів.
Перш за все треба зупинитись на системі "Енергоатом". Тут тільки нецільове використання коштів, неоправдані фінансові витрати скали 2 млн. грн. Тільки на утримання дирекції "Енергоатома" за 1998-1999 роки сума витрат перевершила оціночну вартість в 190 разів і склала 1,4 млрд. грн.
Посадові особи компанії при розрахунках за поставлене ядерне паливо нараховували за "послуги" комерційні структури - посередникам винагороду і комісійні на 110,2 млн. грн., або більше 30 % вартості поставленого на платній основі палива. За послуги по вивозу відпрацьованого ядерного палива з атомних станцій України комерційним структурам посередникам, виплачено винагороду на загальну суму 36,1 млн. доларів США - 23,4 % загальної вартості послуг по вивозу палива. Але в той же час, "Енергоатом" не погасив заборгованості одержане компенсаційне паливо на суму 20 млн. грн. На протязі 1998-1999 року підприємству зі 100 %-вим іноземним капіталом "Бринкфорд конс. Україна Лімітед" при відсутності кредитної заборгованості передані прості та переводні внески на загальну суму 480 млн. грн.
В контролюючих органах працюють 120 тис. осіб : 8,5 тис. прокурорів і слідчих.
У даному контексті слід, хоч би коротко розглянути справи, пов'язані з використанням фіктивних і посередницьких фірм на ринку нафтопродуктів. Так на приватну фірму "Отіс" (м. Херсон) оформлена 761 операція на купівлю-продаж нафтопродуктів на загальну суму 76 млн. грн. Фірма виявилась фіктивною, податки не платила. Такі ж операції у Херсоні провели фіктивні фірми "Жако", "Бел", "Нел", "Атоменергопостач" і інші.
Тільки по одній господарчій операції Луганського ТОО "Контур" з фіктивним ТОО "Комплекс" м. Києва держава недоодержала більше 300 тис. грн. податку на добавлену вартість.
Для викорінення даних злочинів потрібно викориистовувати слідуючі заходи оперативно-розшукового : слідчого характеру треба проводити для боротьби із зловживанням посадових і інших осіб у цих напрямках економіки.
Перш за все - це грунтовно поставлена робота по оперативному обслуговуванню об'єктів.
Основними її складовими частинами є:
" правильне орієнтування негласних співробітників на виявлення фактів протизаконної діяльності;
" використання таких методів ОРД як особистий пошук, оперативна установка;
" проведення заходів по вивченню документів бухгалтерського характеру;
" аналіз документів, угод, накладних, рахунків про проведені господарчі операції
" налагодження взаємодії з органами внутрішніх справ, наприклад, з представниками дозвільної системи, служби по боротьбі з економічною злочинністю.
При заведенні справ оперативного обліку, проводити різні оперативно-розшукові заходи відповідно до Закону по ОРД.
Ефективними заходами будуть зустрічні перевірки, негласне спостереження, виявлення рахунків в банках, одержання інформації від інших контролюючих органів.
Питання законодавчого характеру
" Врегулювати у достатньо повній мірі питання про відповідальність посадових осіб, які своїми діями, пов'язаними з використанням фіктивних і посередницьких структур наносять державі і суспільству шкоду у вигляді як несплати податків так і розкраданні державного майна.
3.Ухилення від сплати податків за допомогою
благодійних фондів.
Розглядаючи це питання особливо треба зробити наголос на ролі різних благодійних фондів, які контролюються міцними політичними силами: впливовими політиками. Наприклад, Фонд підтримки культури і мистецтва, який очолює Леонід Кравчук. Він був утворений напередодні президентських виборів - як "запасний аеродром" на випадок програшу. Фонд був звільнений від податків Президентом. З тих пір основною діяльністю Фонду Кравчука було розміщення підакцизних товарів. Для цього, Фонд акредитувався на митниці, після чого

 
 

Цікаве

Загрузка...