WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Ухилення від сплати податків. Аналіз та оцінка оперативної системи - Курсова робота

Ухилення від сплати податків. Аналіз та оцінка оперативної системи - Курсова робота

відтворення.
Аналіз криміногенної ситуації в податковій сфері дає можливість зробити висновок про стійку тенденцію зростання числа злочинів, скоєних саме шляхом службової фальсифікації, підробки документів, виготовленняфіктивних печаток, використання загублених паспортів, підробки адреси та використання прізвищ інших осіб.
Аналіз практики реєстрації підприємств показує, що кількість сумлінних платників податків, які здають фінансові звіти в податкові органи, з року в рік зменшується, у той час, як кількість зареєстрованих підприємств постійно зростає.
Аналіз використання офшорних зон підприємствами України
Аналіз порушених кримінальних справ, актів документальних перевірок, наявної оперативної інформації свідчить, що на даний час, внаслідок правової неврегульованності та недосконалості чинного законодавства, існуюча банківська система є головним інструментом та каналом приховування податків ділками "тіньової економіки". Ними налагоджена індустрія створення мережі фіктивних підприємств, основною метою яких є обслуговування несумлінних легальних платників податків для укриття об'єктів оподаткування шляхом прийняття на себе їх податкових зобов'язань.
Вибіркова перевірка використання векселів по погашенню заборгованості бюджетній сфері за газ показала, що в ряді випадків мали місце факти проведення взаєморозрахунків на суму, більшу, ніж фактична кредиторська заборгованість, тобто проведено приховане кредитування постачальників газу та інших задіяних структур.
Україна володіє потужним агропромисловим комплексом. На її території розташовано і працює 143 підприємства з виготовлення спирту та лікеро-горілчаних виробів державної форми власності та 99 - колективної (приватної). Основна частина спиртових підприємств розташована у таких областях: Вінницькій - 22, Харківській - 19, Тернопільській - 17 та Львівській - 17.
Але у зв'язку з відсутністю належного контролю за виробництвом і реалізацією алкогольної продукції останнім часом виникли негативні тенденції на алкогольному ринку України. Це призвело до значного зменшення обсягів виробництва алкогольних напоїв на державних підприємствах, неконтрольованого надходження в країну імпортної продукції, необлікованого виробництва фальсифікованої продукції, чисельних порушень законодавства, ухилення від сплати податків суб'єктами підприємницької діяльності та суттєвого зменшення надходження коштів до бюджету.
За даними аналізу звітності виробництво спирту етилового за 10 місяців 1997 року становить 19,2 млн. дол., з них реалізовано на експорт без сплати акцизного збору 4,4 млн. дол.
За повідомленням митних органів за цей період встановлено 511 випадків, коли спирт та алкогольні напої, відвантажені на експорт у кількості 1305,5 тис.дол., не перетнули митний кордон України.
Державними податковими адміністраціями за цей час виявлено 60 випадків порушень у реалізації спирту підприємствами-виробниками, пов'язаних з заниженням (приховуванням) акцизного збору на суму 37,1 млн. грн. За порушення вимог законодавства щодо сплати акцизного збору до суб'єктів підприємницької діяльності застосовано фінансових санкцій на суму 12,9 млн. грн.
Аналіз результатів роботи, проведеної Державною податковою адміністрацією України з виявлення шляхів надходження в Україну немаркованих алкогольних напоїв, дозволяє зробити висновок, що наявність пільги при відвантаженні спирту на експорт без сплати акцизного збору дає можливість окремим суб'єктам підприємницької діяльності отримувати невраховані обсяги спирту етилового для виробництва алкогольних напоїв на незареєстрованих виробничих потужностях та уникати сплати належних податків і платежів.
Аналіз реалізації спирту етилового, який використовується вітчизняними підприємствами для виробництва підакцизних товарів, свідчить про непоодинокі випадки його використання не за призначенням.
Як свідчить проведений аналіз досвіду країн Західної Європи і Росії, видеопіратство за своїми прибутками досягає доходів, що прирівнюються до доходів від продажу зброї і розповсюдження наркотиків. З однієї відеокасети, що записана і продана, отримується 100 % прибутку. Але піратський відеобізнес залишається практично непокараним.
Внаслідок великої прибутковості "піратського" бізнесу сформувалися стійкі злочинні угруповання, які поділили сфери впливу. Разом з тим, зазначена галузь не існує відокремлено, вона супроводжується скоєнням інших тяжких злочинів. У зв'язку з цим організовану частину "піратства" Економічна і Соціальна Рада ООН віднесла до одного з видів організованої злочинності.
За даними Міністерства культури України правами на прокат і розповсюдження кіновідеофільмів у кількості біля 2 млн. примірників на території України володіють 29 суб'єктів. Одночасно, за даними органів податкових адміністрацій права на тиражування, продаж і прокат касет мають біля 194 підприємств різних форм власності, які, у свою чергу, через пункти обміну і продажу, кіоски, палатки, магазини реалізують відеопродукцію населенню.
Зрозуміло, що комерційні структури звітують органам податкової адміністрації про мінімальні обсяги виробленої і реалізованої продукції з метою несплати податків, у першу чергу акцизного збору.
Про значні обсяги "тіньового" ринку відеопродукції свідчать результати операції "Відео", яка проводилася УІШ ДПА м. Києва з перевірки сплати податку на додану вартість, а також акцизного збору при реалізації відеокасет. Під час проведення операції було перевірено 175 суб'єктів підприємницкої діяльності, що займаються тиражуванням, прокатом та розповсюдженням відеофільмів. У ході перевірки було виявлено 138 порушень чинного законодавства щодо розповсюдження та прокату фільмів. Знайдено 6 складів, де зберігалися відео та аудіо касети без сплати акцизного збору на загальну суму 343 650 грн. Враховуючи, що середня ціна відеокасети 4,5 грн. - обіг з реалізації вказаної продукції складає 2,7 млн. грн. на місяць (за рік - 32,4 млн. грн.). Разом з тим, через офіційну звітність підприємств-розповсюджувачів проходить загальна сума біля 150 тис.грн., що складає 5-6 % від фактичної суми обігу.
Відеокасети збираються у "підпільних" цехах та реалізуються за готівку фірмам, що тиражують і продають відеофільми. Таким чином, підприємство (цех) має можливість ухилятися від сплати ПДВ і акцизного збору. За оперативними даними, щомісячний обсяг випуску контрафактних касет по Києву становить понад 225 тис. шт. на загальну суму 562 тис. грн., яка ніяк не оподатковується.
Проведений аналіз дає можливість стверджувати, що в Україні обсяги реалізації тільки відеокасет "піратського" походження нараховують більше 50 млн. доларів США і складають 90-95% від загальних обсягів вироблення і реалізації відеопродукції.
У галузі музичного

 
 

Цікаве

Загрузка...