WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Звернення до виконання вироків, рішень, ухвал, постанов - Реферат

Звернення до виконання вироків, рішень, ухвал, постанов - Реферат

справи, до якої додається виконавчий лист. У виконавчому листі вказуються номери квитанцій про сплату стягнених грошей в банк. Ці дані засвічуються суддею та скріплюються печаткою суду. Інші закінчені провадженням виконавчі листи повертаються судам, що їх видали.
На кожному виконавчому провадженні, що закінчене і передане на зберігання до архіву, повинна бути резолюція судді про передачу справи до архіву, яку він вчиняє після ретельної перевірки всіх документів у виконавчому провадженні.
Без такої резолюції секретар не може прийняти виконавче провадження від судового виконавця.
Закінчені виконавчі провадження зберігаються в архіві суду відповідно до хронології у пачках по сотнях, при цьому обов'язково має бути зроблений опис переданих до архіву проваджень (форма № 47).
Як правило, звернення до виконання ухвал та рішень по цивільних справах проводиться шляхом видачі копії судового рішення заявникові, органу або службовій особі, зокрема, по справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, справах окремого провадження, оскарження нотаріальних дій або відмови в їх вчиненні, скарги на рішення, прийняті щодо релігійних організацій тощо.
Цивільна справа, що вирішена з задоволенням позову, вважається закінченою і підлягає передачі до архіву після вручення виконавчих листів позивачам або передачі їхсудовому виконавцеві.
У справах, вирішених із задоволенням позову про стягнення грошових сум на корисгь фізичних чи юридичних осіб, закінченою може вважатися та справа, по якій є запис про сплату зазначеної суми.
У справі повинно бути зазначено про надходження такої суми стягувачеві, запис судового виконавця повинен бути скріплений підписом судді і печаткою суду на виконавчому документі, а також підписами керівника і бухгалтера та печаткою підприємства, установи, організації.
Цивільна справа, у якій в позові було відмовлено, вважається закінченою після набрання рішенням законної сили.
2. Копії постанов суддів про заходи адміністративного стягнення надсилаються для виконання до відповідних органів, а також за місцем роботи, навчання або проживання порушника для відома.
Виконавчий лист по цих справах не виписується.
Справа про адміністративне правопорушення вважається закінченою за наявності даних про отримання відповідним органом копії постанови для виконання та надходження документа про виконання постанови, що додається до справи.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення. Постанова передається до виконання органом, який виніс постанову, він же здійснює контроль за правильним, своєчасним її виконанням.
Не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було передано до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
У разі відстрочки виконання постанови перебіг строку давності може бути зупинено на строк до 1 місяця.
Звернення до виконання постанови, що передбачає застосування адміністративного арешту, полягає в надісланні копії постанови органу внутрішніх справ за місцем скоєння правопорушення для виконання, друга копія постанови надсилається колективу за місцем роботи, навчання, проживання особи для відома (останнє може мати місце при застосуванні інших видів адміністративного стягнення).
У випадку застосування виправних робіт копія постанови над-силається інспекції виправних робіт за місцем роботи чи проживання правопорушника.
Звернення до виконання постанови про накладення штрафу передбачає пропозицію правопорушникові сплатити штраф добровільно в 15-денний строк, у випадку несплати копія постанови надсилається за місцем його роботи або судовому виконавцеві за місцем проживання.
Попередження як адміністративне стягнення вважається виконаним, якщо порушнику вручено копію постанови або проголошено її зміст.
Конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом правопорушення може бути як основним, так і додатковим адміністративним стягненням.
Конфісковуватися можуть лише предмети, які є особистою власністю порушника (ст. 313 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Конфіскація - це стягнення, яке не пов'язане з відшкодуванням матеріальних збитків, це примусове, безоплатне звернення конфіскованого предмета у власність держави.
Дві копії постанови надсилаються на виконання судовому виконавцеві або органу, на те уповноваженому.
Оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, також може бути застосовано як основне, так і як додаткове адміністративне стягнення. Це специфічний вид матеріального стягнення, це примусове позбавлення правопорушника володіння предметом, забороненим до використання, або такого, що використовується з порушенням загальнообов'язкових правил, встановлених уповноваженими на те органами.
Копія постанови надсилається на виконання судовому виконавцеві.
Позбавлення спеціального права, наданого даному громадянинові, як адміністративне стягнення, не може застосовуватись відносно всіх категорій осіб.
У порядку виконання постанови дві її копії надсилаються на виконання органові, якому було надано спеціальне право.
Вилучення речей та документів, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, здійснюється службовими особами органів, зазначених у статтях 262, 264 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Залежно від результатів розгляду справи, речі і документи у встановленому порядку конфіскують, повертають володільцеві, знищують, при оплатному вилученні - реалізують.

 
 

Цікаве

Загрузка...