WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Звернення до виконання вироків, рішень, ухвал, постанов - Реферат

Звернення до виконання вироків, рішень, ухвал, постанов - Реферат


Реферат на тему:
ЗВЕРНЕННЯ ДО ВИКОНАННЯ ВИРОКІВ, РІШЕНЬ, УХВАЛ, ПОСТАНОВ.
План
1. Звернення до виконання рішень в цивільних справах.
2. Виконання постанови про адміністративне стягнення.
1. Для виконання рішення суду в цивільній справі, що набрало законної сили, як правило, стягувачеві на його вимогу видається вико-навчий лист.
По справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, справах окремого провадження, замість виконавчого листа видається копія рішення суду.
По справах про розірвання шлюбу видається копія судового рішення або резолютивна частина рішення суду.
Виконавчі листи виписуються не пізніше другого дня після набрання рішенням суду законної сили, а по справах, по яких рішення підлягає негайному виконанню - в день винесення рішення.
Виконавчі листи повинні заповнюватись чітко і грамотно. Ніякі помарки і виправлення у виконавчих листах не допускаються.
При заповненні виконавчих листів про стягнення грошових сум на користь організацій, вказуються відомості про їх поточний рахунок на підставі даних, що є в матеріалах судової справи.
Виконавчі листи надсилаються рекомендованим відправленням стягувачеві з супровідним листом.
У разі особистої явки стягувача виконавчий лист видається йому на руки під розписку.
На прохання стягувача виконавчий лист надсилається безпосередньо судом для виконання.
Відповідно до cт. 403 ЦПК України виконавчі документи про стягнення з громадян на користь державних установ, підприємств, кооперативних і громадських організацій грошових сум, що не перевищують тієї частини місячної заробітної плати або іншого заробітку, пенсії чи стипендії боржника, на яку за законом може бути звернено стягнення, надсилаються стягувачами на виконання безпосередньо до установи, підприємства, організації за місцем роботи боржника або за місцем одержання ним пенсії чи стипендії.
По справах про стягнення аліментів, про відшкодування збитків, завданих злочином, про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров'я або втратою годувальника, про стягнення грошових сум з службових осіб, винних у незаконному звільненні чи переведенні працівників або в невиконанні рішення суду про поновлення на роботі, про конфіскацію майна, а також про стягнення сум до державного бюджету, виконавчий лист передається судом безпосередньо судовому виконавцеві для виконання, про що повідомляється відповідно фінансовий орган чи стягувач.
Якщо стягнення аліментів здійснюється не тільки з заробітної плати, а й з інших доходів - пенсії, майна боржника, виписується кілька виконавчих листів з точним зазначенням місця виконання.
У випадку виплати грошової допомоги на дітей на період розшуку їх батьків, з боржника стягується ця сума з нарахуванням 10% на суму допомоги за виконавчим листом.
Про передачу чи надіслання виконавчого листа повідомляється стягувач з точним зазначенням часу передачі чи надіслання листа, найменування і адреси суду або місця роботи боржника, куди надіслано виконавчий лист.
Судовому виконавцеві передаються лише ті виконавчі документи, за якими повинно бути проведено примусове виконання на території району (міста), що обслуговується даним судом.
Виконавчі документи, за якими виконання повинно бути проведено на території суду іншого району (міста), направляються канцелярією до відповідного суду.
Всі виконавчі документи, за якими повинно бути проведено стягнення судовим виконавцем даного суду, реєструються секретарем суду в книзі обліку виконавчих документів, переданих судовому виконавцеві (форма № 42).
У цій книзі реєструються всі перераховані в cт. 349 ЦПК України виконавчі документи, передані для виконання безпосередньо даним судом, пред'явлені особисто стагувачами, одержані поштою, а також повернуті установами, підприємствами і організаціями, адміністрацією місць позбавлення волі для подальшого виконання.
Якщо в суді є декілька судових виконавців, то книги обліку вико-навчих документів заводяться на кожного з них.
На кожному виконавчому провадженні, на обліково-статистичній картці і в книзі, крім порядкового номера, проставляється відповідний індекс, встановлений для кожного судового виконавця.
Книга зберігається у завідувача канцелярією суду. Книга повинна бути прошнурована, пронумерована, засвідчена підписом голови суду та скріплена печаткою суду.
Секретар проставляє на кожному виконавчому документі дату його надходження до суду і порядковий номер по книзі обліку і передає судовому виконавцеві під розписку в книзі.
На кожний переданий судовому виконавцеві виконавчий документ секретарем заводиться виконавче провадження та заповнюється обліково-статистична картка на виконавче провадження за формами, встановленими інструкцією про виконавче провадження.
Крім того, всі виконавчі документи заносяться до алфавітного покажчика, що зберігається в канцелярії суду (форма № 44).
Виконавчі документи для надіслання за призначенням передаються судовим виконавцем секретарю під розписку у виконавчому провадженні і з обов'язковим записом про передачу в книзі обліку виконавчих документів (форма № 42).
Секретар, який одержав від судового виконавця виконавчий документ для надіслання адресату, зазначає в книзі обліку виконавчих документів дату одержання документа від судового виконавця і місце знаходження адресата, якому він надсилається.
Після виконання рішення виконавчий лист, виданий судом, при якому знаходиться судовий виконавець, додається до відповідної справи, про що зазначається у виконавчому провадженні і в книзі обліку виконавчих документів із зазначенням номера

 
 

Цікаве

Загрузка...