WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Служба безпеки України - Реферат

Служба безпеки України - Реферат

складом розроблені й запроваджені в навчальний процес робочі програми дисциплін та інші методичні матеріали, в основу яких покладено предметно-цільовий підхід, що передбачає проблемне викладання, використання методів активного навчання, зокрема оперативно-тактичні, ділові та рольові ігри, експрес-опитування, тестування тощо. Особлива увага приділяється науково-методичному забезпеченню викладання фундаментальних і професійно орієнтованих дисциплін та формам контролю за якістю їх засвоєння слухачами та курсантами.
Спираючись на власний досвід науково-освітянської діяльності, педагогічний колектив Академії взяв також на "озброєння" і активно використовує у навчально-виховному процесі надбання провідних вищих навчальних закладів України.
Академією встановлені й підтримуються творчі стосунки й ділове співробітництво із зацікавленими міністерствами та відомствами України, зміцнюються міжнародні зв`язки. На договірних засадах Академія готує фахівців для Управління державної охорони України, Державного комітету у справах охорони Державного кордону України. У рамках угод про співробітництво країн СНД розширюються ділові контакти з проблем підготовки кадрів для органів безпеки. Невід'ємною складовою підготовки висококваліфікованих оперативних співробітників є виховна робота, яка здійснюється за спеціально розробленою системою як у навчальний, так і позанавчальний час у колективах та в індивідуальному порядку.
З перших днів існування навчального закладу була розгорнута і постійно вдосконалюється науково-дослідна робота, яка здійснюється відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", Державної національної програми "Освіта" ("Україна ХХІ століття"), наказу Голови СБ України "Про організацію і проведення наукових досліджень в Службі безпеки України" та директивних вказівок СБ України, на основі річних та п'ятирічних планів.
В Академії Служби безпеки під науковим керівництвом ректора - доктора історичних наук професора, генерал-лейтенанта Сідака Володимира Степановича вперше в країні було почато розробку історії спецслужб України. За останні п'ять років підготовлено та видано понад 20 наукових праць. Це монографії, навчальні та науково-практичні посібники, збірки нарисів, збірники документів. Крім цього, опублікована значна кількість наукових статей, повідомлень, рецензій, рефератів тощо. Науковий пошук у цьому напрямку, ініційований в навчальному закладі, був підтриманий науковцями інших установ та закладів освіти.
Науковці Академії брали активну участь у розробці Концепції (основ державної політики) національної безпеки України, законів України "Про Службу безпеки України", "Про оперативну-розшукову діяльність", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю", інших нормативно-правових актів. Фахівці Академії також беруть участь у роботі комісій та робочих груп Верховної Ради та Уряду України з підготовки проектів законів, Кримінального, Кримінально-процесуального та Адміністративного кодексів.
Серед основних напрямів підвищення ефективності наукової роботи чільне місце відводиться залученню до неї слухачів і курсантів. У наукових гуртках при кафедрах слухачі та курсанти готують доповіді, реферати, які колективно обговорюються, рецензуються та направляються на конкурси. Автори кращих з них рекомендуються до вступу в аспірантуру Академії.
Протягом травня-червня 1998 року Державна акредитаційна комісія Міносвіти України, здійснивши експертну оцінку якості освітньої діяльності Академії, визнала рівень підготовки спеціалістів-юристів таким, що відповідає третьому рівню акредитації, а також надала ліцензію на підготовку фахівців четвертого освітньо-кваліфікаційного рівня - магістрів за спеціальністю "правознавство".
Підбір, вивчення та направлення кандидатів на навчання до спеціального вищого закладу освіти здійснюються згідно з Правилами прийому на перший курс Академії, узгодженими з Міністерством освіти України. Ураховуючи значний внесок Академії СБУ у реалізацію покладених на Службу безпеки України завдань та успіхи в підготовці висококваліфікованих кадрів, Указом Президента України від 2 серпня 1999 року Академії Служби безпеки надано статус Національної.
ФАКУЛЬТЕТ ПІДГОТОВКИ СЛІДЧИХ ДЛЯ СБУ
при національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого
Факультет підготовки слідчих для Служби безпеки України при Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого створено у липні 1994 року відповідно до рішення керівництва СБУ та за погодженням з Міністерством освіти України спочатку як окремий факультет Інституту підготовки кадрів СБУ (зараз Національна академія СБУ) та Української юридичної академії. 1 січня 1997 року факультету було надано статус самостійного навчального закладу СБ України при НЮАУ.
Прийом на перший курс факультету здійснюється на базі повної загальної освіти на потік очної п'ятирічної підготовки слідчих для СБУ за спеціальністю "правознавство" та за оперативно-розшуковою спеціалізацією. Абітурієнти, які успішно склали вступні іспити, зараховуються за конкурсом на навчання до Національної юридичної академії ім. Я. Мудрого і водночас на військову службу в СБ України .
За підсумками навчання та відповідно до Закону України "Про освіту" випускникам видається диплом встановленого зразка за освітньо-кваліфікаційним рівнем "спеціаліст". Водночас наказом Голови СБУ їм присвоюється перше офіцерське звання "лейтенант", і вони розподіляються у відповідні органи та підрозділи Служби безпеки України.
Голова служби безпеки
СМЕШКО ІГОР ПЕТРОВИЧ,
генерал-лейтенант, Голова Служби безпеки України з вересня 2003 року.
Народився 17 серпня 1955 року в м. Христинівці Черкаської області.
Має вищі освіти: технічну (Київське вище зенітно-ракетне інженерне училище імені С.М.Кірова, 1977), воєнну (Національна академія оборони України, 2000, магістр державного військового управління), юридичну (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2002, юрист-правознавець). До 1991 року займався викладацькою і науковою діяльністю. Доктор технічних наук, професор. Захистив дисертацію за науковою спеціальністю "Військова кібернетика". Почесний магістр Об'єднаного інституту розвідки при Національній академії оборони України за спеціальністю "Військове управління у міжнародних відносинах". Вільно володіє німецькою та англійською мовами.
Працював відповідальнимсекретарем Експертної наукової Ради Міністерства оборони України (1992), військовим, військово-морським, військово-повітряним та аташе з питань оборони України у США (1992-1995), начальником Головного управління розвідки Міністерства оборони України (1997-2000), аташе з питань оборони, військовим аташе при Посольстві України в Швейцарській Конфедерації - постійним представником МО України при міжнародних організаціях у Женеві (2000-2002), заступником, першим заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України (2003).
Голова Комітету з питань розвідки при Президентові України (1995-1998), Голова Комітету з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при Президентові України (2002-2003).

 
 

Цікаве

Загрузка...