WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Служба безпеки України - Реферат

Служба безпеки України - Реферат

відмиванню "брудних" грошей. Тобто спецслужба діє у напрямку не тільки захисту, але й оздоровлення економіки.
Служба безпеки з перших днів створення надавала також одного з першочергових значень боротьбі з тероризмом. У багатьох країнах світу ця проблема вже потіснила інші й вийшла на перший план. Саме завдяки вжитим запобіжним та профілактичним заходам в Україні не було масштабних та серйозних проявів тероризму. Останнім часом у взаємодії з іншими правоохоронними органами розкрито ряд проявів терористичного характеру.
Зокрема відвернуто протизаконні екстремістські акції стосовно деяких дипломатичних представництв, що їх збиралися здійснити на території України іноземні громадяни. Всілякі спроби використати перебування в нашій країні для приготування до терористичних актів або з метою переховування від покарання за таку діяльність рішуче припиняються і будуть припинятися.
Сьогодні в Україні проявів тероризму у класичному розумінні цього поняття немає. Однак іноді доводиться мати справу з різноманітними погрозами вчинення насильницьких дій стосовно державних діячів України, представників органів влади усіх рівнів, лідерів партій та громадсько-політичних об'єднань, з випадками кіднепінгу, захоплення заручників.
Зважаючи на серйозність цієї проблеми, в Україні ухвалено низку законів, спрямованих на підвищення ефективності боротьби з тероризмом. Крім цього, законодавчо закріплено новий напрям у діяльності українських правоохоронців - забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві. У Службі безпеки України цими питаннями займається управління боротьби з тероризмом та захисту учасників кримінального судочинства. Його співробітники здійснили понад 300 оперативно-бойових операцій захоплення особливо небезпечних злочинців і звільнення заручників. Жодна особа, яку охороняли бійці управління, не постраждала.
Скоординовані керівництвом країни заходи правоохоронних органів, у тому числі Служби безпеки, у боротьбі зі злочинністю дали змогу на деяких пріоритетних напрямах припинити або локалізувати протиправну діяльність кримінальних угруповань. Перед спецпідрозділами по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю стоїть завдання діяти ефективніше, особливо проти стійких груп, які чинять злочини на міжрегіональному і міжнародному рівнях.
У межах розв'язання цього завдання Служба безпеки розгорнула і здійснює значну роботу по лінії боротьби з наркобізнесом, яка, зокрема, спрямована на виявлення і знешкодження міжрегіональних і транснаціональних наркоформувань, каналів доставки в Україну і транзиту через її територію наркотиків і наркосировини. У 1997-1998 роках співробітники Служби безпеки України спільно з митниками і прикордонниками припинили ряд спроб транснаціональних наркокартелів, зокрема колумбійського та африканського, організувати своєрідний "транзитний міст" з переміщення великих партій "важких" наркотиків (кокаїну, гашишу, героїну) через Україну в Західну Європу. У результаті здійснення лише трьох операцій вилучено 624 кг кокаїну, 250 кг кокаїнової пасти і понад шість тонн гашишу на сотні мільйонів доларів за цінами "чорного ринку".
Для успішного проведення таких операцій налагоджено міцні контакти з Інтерполом, зарубіжними правоохоронними органами. Виходячи з глобальності цих проблем, сьогодні ті чи інші питання вирішуються у тісному контакті зі спеціальними службами іноземних держав. Зараз СБУ має домовленість про взаємодію і співробітництво із спецслужбами майже п'ятдесяти країн, вони вже працюють і дають конкретні результати.
У рамках підписаних угод регулярно відбуваються зустрічі, спільні засідання, на яких обговорюються питання боротьби з організованою злочинністю, тероризмом, наркобізнесом та інші, відбувається обмін думками та інформацією. Регулярним стало проведення засідань Ради керівників органів безпеки і спеціальних служб держав-учасниць СНД. У результаті на практиці успішно здійснюються операції з вилучення великих партій наркотиків, зброї, контрабандних товарів, затримання членів злочинних угруповань. Однією з перших таких резонансних справ було затримання в Одесі співробітниками спецпідрозділів СБ України жителя Єревана А. Мнджояна на прохання керівництва Державного Управління національної безпеки Республіки Вірменії. Він розшукувався за скоєння п'яти вбивств на замовлення та двох замахів на вбивство, зокрема серед його жертв були колишній Голова Комітету державної безпеки Вірменії та мер Єревана.
Сьогодні не можна не враховувати радикальних змін розуміння безпеки, що відбулися останнім часом. Це поняття охоплює досить широке коло питань для кожної держави. Окрім захисту територіальної цілісності, недоторканості кордонів, військових, економічних і політичних чинників, йдеться про колективну безпеку всього регіону, здатність держав спільно протистояти новим викликам і загрозам: розповсюдженню зброї масового знищення, наркотиків, міжнародному тероризму, організованій злочинності, нелегальній міграції, екологічним лихам. Тому, діючи в умовах сьогоднішньої обстановки у світі, яка постійно змінюється, характеризується більшою відкритістю суспільств, розширенням співробітництва на всіх рівнях, активним входженням України у світове співтовариство, Служба безпеки докладає всіх зусиль, щоб держава впевнено почувала себе у європейському і світовому домі.
Таким чином, концепцiя діяльності нової української спецслужби полягає у тому, що основним орiєнтиром для СБУ є захист інтересів українського народу, нацiональних i загальнолюдських цiнностей.
Про цi та iншi аспекти своєї дiяльностi СБУ постiйно iнформує громадськiсть, широко висвiтлює результати роботи через засоби масової iнформацiї. Гласнiсть стала обов'язковою умовою функцiонування Служби безпеки. Люди пишуть до СБУ, приходять, несуть свiй бiль i стурбованiсть з приводу подiй, що вiдбуваються. Прийом вiдвiдувачiв здiйснюється у громадськiй приймальнi за адресою: вул. Володимирська, 35. У цьому двоповерховому будинку у 1927-1930 роках працював видатний український вчений, iсторик, державний дiяч Михайло Грушевський, про що свiдчить барельєф, встановлений на фасадi.
З урахуванням поставлених завданнь Служба робить все, щоб забезпечити громадянський мир i злагоду в Українi i щоб результати її роботи вiдповiдали сподiванням спiввiтчизникiв.
Cистему Служби безпеки України складають Центральне управління СБ України, підпорядковані йому регіональні органи, Головне управління СБ України в Автономнiй республіці Крим, органи військової контррозвідки, а також навчальні, науково-дослідні та інші заклади.
Організаційна структура СБ України визначається Президентом України. Центральне управління Служби безпеки України відповідає за стан державної безпеки, координує і контролює діяльність інших органів СБ України.
КЕРІВНИЦТВО СЛУЖБИ БЕЗПЕКИУКРАЇНИ
Керівництво оперативно-службовою діяльністю Служби безпеки України, її Центральним управлінням здійснює Голова Служби безпеки України. Він несе персональну відповідальність за виконання завдань, покладених на Службу безпеки України.
Голова Служби безпеки України призначається Верховною Радою України за поданням Президента України. Голова Служби

 
 

Цікаве

Загрузка...