WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Захист в цивільному праві - Реферат

Захист в цивільному праві - Реферат

суперечить чинному законодавству.
Крім вищеназваних основних способів захисту цивільних прав можуть застосовуватись й інші заходи впливу на порушника права, що охороняється законом. До таких заходів впливу можна віднести: розірвання договору або зміна його умов; припинення відвантаження продукції покупцеві у випадку, якщо він несвоєчасно оплатив раніше поставлену продукцію; відмова від прийняття продукції, яка не відповідає вимогам стандартів; переведення платника на акредитивну форму розрахунків. Нарівні в з вище переліченими способами важливе значення мають такі способи цивільно-правового захисту, які знаходять своє застосовування в сфері підприємницької діяльності. До таких способів можна віднести: визнання недійсними (частково або повністю) актів державних та інших органів, які не відповідають законодавству та порушують права, що охороняються законом, та інтересів суб'єктів підприємницької діяльності; повернення з бюджету санкцій або на будь-яких інших підставах контролюючими органами в безперечному порядку.
Механізм захисту прав та законних інтересів субєктів підприємницької діяльності становлять об'єктивно наявні можливості для реалізації вищенаведених способів захисту. До них можна віднести: врегулювання спору у позасудовому порядку, розгляд і вирішення заяв, скарг та інших документів органами виконавчої влади у порядку підлеглості, надання захисту правоохоронними органами в межах її компетенції, нотаріальний захист, судовий захист (в тому числі - Конституційним судом України. загальними судами, господарськими і третейськими судами).
Будь-яка зацікавлена особа вправі звернутися до суду за захистом права, що порушено чи оспорюється, або інтересу ,що охороняється законом. Відмова від права на звернення до суду недійсна. Відповідно до Конституції України кожній людині гарантовано право звертання до суду для захисту своїх конституційних прав і свобод.
Спори між організаціями, як правило, розглядаються господарськими судами. Суд є незалежним органом у вирішенні суперечок. Які виникають між юридичними особами та іншими органами, в тому числі і суперечок про визнання недійсними актів державних та інших органів, підприємств і організацій, які не відповідають законодавству і порушують права та інтереси підприємств та організацій, що охороняється законом.
Законом встановлений обов'язків досудовий порядок урегулювання суперечки шляхом пред'явлення претензій по більшості справ, що розглядаються в господарському суді. Підприємства і організації, чиї права та законні інтереси порушені, з метою безпосереднього урегулювання суперечки з порушником цих прав та інтересів звертаються до нього з письмовою претензією. Якщо сторона, що пред'явила позов, порушила дане положення, то він повертається без розгляду. Порядок пред'явлення і розгляду претензій підприємствами, установами і організаціями регулюється Господарським процесуальним кодексом України.
Суперечка про порушення права може бути розглянута також третейським судом. Третейськими судами можуть бути розглянуті будь-які спори, за винятком суперечок між громадянами, які витікають із трудових та сімейних відносин.
1.2. Кримінально-правовий захист
Кримінально-правовий захист у сфері підприємницької діяльності полягає у встановленні відповідальності за порушення прав та загальних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності. Розглядаючи цей вид захисту можна виокремити захист від незаконного втручання державних органів та посадових осіб у підприємницьку діяльність.
Відповідно до ст. 364 Кримінального кодексу України, зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх сторін, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом прав, свободам чи інтересам окремих громадянам або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб карається виправними роботами або арештом із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.
Осіб, які перевищили владу або службові повноваження, тобто умисно вчинили дії, які виходять за межі наданих їм прав чи повноважень, якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам юридичних осіб, а також, якщо це супроводжується насильством, застосуванням зброї, або болісними, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, що спричиняли тяжкі наслідки, несуть відповідальність відповідно до ст. 365 ККУ.
Так5ож сюди можна віднести ст. 206, в якій сказано, що протидія законній господарській діяльності, тобто протиправна вимога припинити займатися господарською діяльністю чи обмежити її, укласти угоду або не виконувати угоду (виконання / невиконання) якої може заподіяти матеріальної шкоди або обмежити законні права чи інтереси того, хто займається господарською діяльністю, поєднатися з погрозою насильства над потерпілими або близькими йому особами, пошкодження чи знищення його майна за відсутності ознак вимагання, - карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років.
Ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров'я, або з пошкодженням чи знищенням майна - від трьох до п'яти років.
Протидія законній господарській діяльності , вчинена організованою групою, або службовою особою з використанням службового становища, або така, що заподіяла велику шкоду - від п'яти до десяти років.
У судовій практиці поширені позови про виключення з опису майна, на яке покладено арешт. Відповідно до КПК України при обшуку або виїмці можуть бути вилучені предмети і документи, які мають значення для справи, а також цінності і майно обвинувачуваного або підозрюваного з метою забезпечення цивільного позову або можливої конфіскації мані, які у встановленому порядку перелічуються у протоколі обшуку або виїмки чи в доданому до нього опису. Позивачами за таким позовом можуть бути особи, які вважають, що описане майно належить їм.
Згідно із ст.. 8 Закону України "Про підприємства в Україні" певними видами діяльності підприємства може займатися тільки на підставі спеціального дозволу (ліцензії). Отримання ліцензії поширюється не тільки на підприємства, а й на інших юридичних осіб, а також на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.
Здійснення ж без державної реєстрації, як суб'єкта підприємницької діяльності, що містять ознаки підприємницької та яка підлягає ліцензуванню або здійснення безодержання ліцензії видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законодавства, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а також здійснення банківської діяльності або банківських операцій, професійної діяльності на ринку цінних паперів, операцій небанківських фінансових установ без державної реєстрації, без спеціального дозволу (ліцензії) або з

 
 

Цікаве

Загрузка...