WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правова охорона природно-заповідного фонду України - Реферат

Правова охорона природно-заповідного фонду України - Реферат

режиму;
б) організації систематичних спостережень за станом заповідних природних комплексів та об'єктів;
в) проведення комплексних досліджень з метою розроблення наукових основ її збереження та ефективного використання;
г) додержання вимог щодо охорони територій та об'єктів природно-заповідного фонду підчас здійснення господарської, управлінської та іншої діяльності, розробки проектної і проектно-планової документації, земле- та лісовпорядкування, проведення екологічних експертиз;
д) запровадження екологічних важелів стимулювання їх охорони;
е) здійснення державного та громадського контролю за додержанням режиму їх охорони та використання;
є) встановлення підвищеної відповідальності за порушення режиму охорони та використання, а також за знищення та пошкодження заповідних природних комплексів та об'єктів;
ж) проведення широкого міжнародного співробітництва в цій сфері;
з) проведення інших заходів.
В природно-заповідних зонах заборонено будівництво промислових та інших об'єктів, розвиток господарської діяльності, які можуть призвести до негативного впливу на території та об'єкти природно-заповідного фонду.
Відповідну охорону природних та біосферних заповідників національних природних та регіональних ландшафтних парків, а також ботанічних садів, дендрологічних, зоологічних, зоологічних парків загально державного значення здійснюють служби які створюються в складі адміністрації заповідних територій зазначених територій.
Працівники служби охорони територій та об'єктів природно-заповідного фонду мають право:
- вимагати від громадян і службових осіб пояснення у зв'язку з порушенням ними режиму відповідних територій та об'єктів, перевіряти посвідчення на право перебування, використання природних ресурсів та здійснення іншої діяльності в межах в межах відповідних територій та об'єктів природно-заповідного фонду;
- доставляти порушників для з'ясування їх особи;
- складати протоколи про порушення вимог законодавства, надсилати їх відповідним органам для притягнення винних до відповідальності;
- вилучати в порушників предмети та знаряддя незаконного використання природних ресурсів, транспортні засоби, відповідні документи;
- особисто проводити огляд осіб, речей, транспортних засобів та перевірку знарядь і продукції природокористування;
- безперешкодно відвідувати підприємства, установи, організації та інші транспортні засоби в межах території та об'єктів природо-заповідного фонду, їх охоронних зон для перевірки додержання законодавства про охорону навколишнього середовища;
- вносити пропозиції до відповідних державних органів про припинення, зупинення чи обмеження будь-якої діяльності, що порушує вимоги законодавства про природно-заповідний фонд, давати обов'язкові для виконання приписи з метою усунення цих порушень.
Законодавством України забезпечується їхній правовий та соціальний захист.
Місцеві органи не тільки сприяють охороні природного фонду, а й виконують зобов'язання які накладені на них.
Важливу роль відіграє державний кадастр територій та об'єктів природно-заповідного фонду, який є системою необхідних і достовірних відомостей про природні, наукові, правові та інші характеристики територій та об'єктів, що входять до складу природно-заповідного фонду.
Відповідний документ ведеться з метою оцінки огляду та перспектив розвитку природно-заповідного фонду, стану територій та об'єктів, що входять до нього, організації їх охорони й ефективного використання, планування наукових досліджень.
Кадастр ведеться Міністерством екології та природних ресурсів України та його органами на місцях за рахунок державного бюджету.
До відповідної охорони територій слід віднести також державний і громадський контроль за додержанням установленого для них режиму.
Державний контроль здійснюється Міністерством екології та природних ресурсів України, його органами на місцях та іншими спеціально вповноваженими державними органами. Його порядок виконання визначається законодавством України.
Громадянський контроль здійснюється інспекторами, які діють згідно з Положенням, про громадський контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища.
Також особливе місце посідає в охороні природно-заповідного фонду наукове та екологічне забезпечення організації і функціонування природно-заповідного фонду. Наукова робота проводиться з метою вивчення природних процесів, забезпечення постійного спостереження за їх змінами, екологічного прогнозування, розроблення наукових основ охорони, відтворення і використання природних ресурсів та особливо цінних об'єктів.
Наукова робота здійснюється Академіями наук України разом з міністерством екології та природних ресурсів.
Екологічне забезпечення організації і функціонування природно-оздоровчого фонду здійснюється шляхом:
а) фінансування заходів щодо території та об'єктів природно-заповідного фонду;
б) використання власних коштів об'єктів природно-заповідного фонду;
в) створення і використання цільових екологічних фондів;
г) надання додаткових та інших пільг природно-заповідного фонду;
д) екологічного страхування природно-заповідного фонду.
Фінансування заходів природно-заповідного фонду загально-державного значення здійснюється за рахунок державного бюджету України.
Фінансування заходів щодо регіональних ландшафтних парків, а також ботанічних садів, дендрологічних та зоологічних парків місцевого значення здійснюються за рахунок республіканського бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів.
До власних коштів об'єктів природно-заповідного фонду відноситься кошти, одержані ними від наукової, природно-охоронної, туристично-екологічної, рекламно-видавничої та іншої діяльності.
Відповідні ці кошти підлягають вилученню і використовуються для здіснення заходів щодо охорон відповідних територій та об'єктів природно-заповідного фонду.
І так для фінансування природоохоронних заходів можуть створюватися цільові екологічні фонди об'єктів природно-заповідного фонду.
До цих фондів надходять:
1). Частина штрафів та грошових стягнень за шкоду, заподіяну їм у результаті порушення законодавства про природно-заповідний фонд, у розмірі 70% від загальної суми штрафів та грошових стягнень;
2). Кошти державні від реалізації конфіскованого або вилученого відповідного до законодавства майна, яке було знаряддям або предметом економічного правопорушення на їх території;
3). Частина платежів підприємств, установ та організацій за забруднення відповідних території та об'єктів природно-заповідногофонду.
Ці кошти спрямовуються тільки для цільового призначення.
Компенсації шкоди, заподіяних на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду внаслідок, стихійних природних явищ чи промислових аварій катастроф, проводиться обов'язкове державне чи комерційне страхування заінтересованих підприємств, установ та організацій.
Закон "Про природно-заповідний фонд України" передбачає і таку форму охорони природно-заповідного фонду, як резервування цінних для заповідання природних території та об'єктів.

 
 

Цікаве

Загрузка...