WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Співучасть у злочині - Курсова робота

Співучасть у злочині - Курсова робота

співучасники виконують різнорідні ролі, тут має місце розподіл ролей - один або кілька з них - виконавці, інші підбурювачі, пособники і т.п. Тобто тут в цій формі співучасті не всі співучасники є виконавцями злочину.
За суб'єктивними ознаками, за стійкістю суб'єктивних зв'язків, стійкістю умислу ст. 28 ККУ розрізняють вчинення злочину різними злочинними групами:
2.1. вчинення злочину групою осіб;
2.2. вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою;
2.3. вчинення злочину організованою групою;
2.4. вчинення злочину злочинною організацією;
2.1. злочин визнається вчиненим групою осіб, якщо його спільно чинили декілька (два і більше) виконавців без попередньої змови. У цих випадках діяльність одного виконавця приєднається до діяльності іншого (інших) виконавця вже в процесі вчинення злочину ( коли воно вже сталося), але до його закінчення. Змова на вчинення злочину ( на доведення його до кінця) має місце не до початку, а вже в ході злочину, коли б хоча один з виконавців почав його вчиняти;
2.2. злочин визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, коли його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початкузлочину, домовилися про спільне його вчинення. Для цієї форми співучасті необхідна попередня змова співучасників на спільне вчинення злочину. Змова повинна мати місце до початку злочину. Ця змова може відбутися задовго до вчинення злочину, а може відбутися прямо перед злочином, але до замаху на нього. Закон не вимагає для цієї форми співучасті якої-небудь стійкості, досить лише змови;
2.3. злочин визнається вчиненим організованою групою, якщо в його готуванні або вчиненні брали участь декілька осіб (три і більше), які попередньо зорганізувалися у стійке об'єднання для вчинення цього та іншого (інших) злочинів, об'єднаних єдиним планом з розподілом функцій учасників групи, спрямованих на досягнення цього плану, відомого всім учасника групи.
Отже для організованої групи потрібна участь хоча б трьох осіб, у той час як для групи, що діє за попередньою змовою, досить двох учасників. Далі, необхідно, щоб учасники такої групи організувалися в стійке об'єднання. Пізніше, така група припускає певну організаційну діяльність, яка може бут різноманітною: розподіл функцій між учасниками, наявність одного чи декількох організаторів, залучення до групи більшого числа учасників, розроблення плану дій тощо.
Саме створення організованої групи являє собою готування до злочину, що планували вчинити її учасники;
2.4. злочин визнається вчиненим злочинною організацією, якщо він вчинений стійким ієрархічним об'єднанням декількох осіб (три і більше), члени чи структурні частини якого за попередньою змовою зорганізувалися для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів учасників цієї організації, або керівництва чи координація злочинної діяльності інших осіб, або забезпечення функціонування як самої злочинної організації, так і інших злочинних груп (ч. 4 ст. 28 ККУ).
Як видно із цієї статті, злочинна організація - це організована група особливого роду, поділена законом більшої ступені стійкості, згуртованості і рядом інших ознак.
Це, насамперед, ієрархічне об'єднання учасників, що припускає ієрархію його членів або структурних частин. Ієрархія також може полягати у підпорядкованості членів або структурних частин своїм керівникам, єдиному центру, в обов'язковості рішень прийнятих організаторами, для всіх інших учасників злочинної організації.
Друга найважливіша ознака злочинної організації - це зорганізованість дій для вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів, які описані в ст. 12 ККУ.
Злочинна організація може бути створена для керівництва або координації злочинної діяльності інших осіб ( це наприклад, координація дій двох або більше організованих груп) або для функціонування як само організації, так і інших злочинних груп.
Злочинна організація припускає наявність плану дій угрупування, розподіл функцій між учасниками організації чи окремими злочинними групами, які до неї входять.
Ще одна важлива ознака виявляється в тому, що саме створення злочинної організації участь в ній утворюють закінчений злочин, що тягне за собою відповідальність у випадках, прямо передбачених в Особливій частині ККУ.
Спеціальними видами злочинних організацій є створення або участь у банд, чи створення та участь у терористичній організації чи групі.
Законодавством передбачено заохочувальні норми, (а саме ст. Ст. 255, 258, 260 ККУ), що звільняють від відповідальності учасників злочинної організації у разі виходу особи з організації, добровільного повідомлення органам влади про її діяльність, служіння у викриті її учасників.
Група, що діє за попередньою змовою, організована група і злочинна організація можуть мати форму як простої співучасті (всі учасники цих груп виконують ролі співвиконавців),так і складної співучасті (у групах має місце розподіл ролей). Що ж стосується групи осіб, що вчиняють злочин без попередньої змови, то в ній можуть бути лише співвиконавці, тобто вона можлива лише у формі простої співучасті1
ІV. Співучасть, як одна із форм злочинної діяльності не створює будь-яких особливих підстав кримінальної відповідальності. Положення ч. 1 ст. 2 ККУ про те, що підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого ККУ, поширюється і на випадки вчинення злочину у співучості. Водночас межі відповідальності співучасників визначаються характером і ступенем участі кожного з них у вчиненні злочині, які, в свою чергу, обумовлюються виконуваною функцією (ролмо), усвідомленням характеру дій інших співучасників та рядом інших обставин. Кожний співучасник відповідає за кожний спільно вчинений злочин у межах індивідуальної відповідальності.
Правила, за якими несе відповідальність виконавець (співвиконавець), аналогічні правила, за якими відповідає особа, яка вчинила злочин одна (не у співучасті), - він підлягає відповідальності за статтею Особливої частини ККУ, яка передбачає вчинений ним злочин. При цьому його дії кваліфікуються за відповідною статтею Особливої частини ККУ без посилання на ч. 2 ст. 27 ККУ.
Кваліфікація дії виконавця є основою для кваліфікації дії інших співучасників, оскільки, виходячи із суті інституту співучасті, всі співучасники відповідають за один і то й же злочин. Отже, організатор, підбурювач та посібник підлягають відповідальності за тією статтею (частиною статті) Особливої

 
 

Цікаве

Загрузка...