WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Закони Хамурапі - Реферат

Закони Хамурапі - Реферат

рухомого майна 1/3 його спадкової частки, і потім той повинний буде піти; із поля, саду і удома він може йому нічого не дати.
(§ 192) Якщо приймальний син євнуха або ж приймального сина зікрум сказав батьку, що виховав його, і матері, що виховала його: "Ти не мій батько, ти не моя мати", то йому повинні відрізати мову.
(§ 193) Якщо приймальний син євнуха або ж приймального сина зікрум дізнався будинок свого рідного батька і зненавидів приймального батька, що виховав його, і приймальна мати, що виховала його, і пішов у будинок рідного батька, то йому повинні вирвати око.
(§ 194) Якщо людина віддала свого синагодувальниці, а цей син помер на руках у годувальниці, і годувальниця без згоди його батька і його матері підмінила його іншим, то її повинна обвинуватити, і, тому що вона без згоди його батька і його матері підмінила дитини, їй повинні відрізати груди.
(§ 195) Якщо син ударив свого батька, то йому повинні відрубати руку...
(§ 196) Якщо людина виколола око сину людини, то повинні виколоти йому око.
(§ 197) Якщо він переломив кістку людині, то повинні переломить йому кістка.
(§ 198) Якщо він виколов око мушкенуму або переломив кістку мушкенуму, то він повинний відважити 1 міну срібла.
(§ 199) Якщо він виколов око рабу людини або ж переломив кістку рабу людини, то він повинний відважити половину його покупної ціни.
(§ 200) Якщо людина вибила зуб людині, рівному йому, то повинні йому вибити зуб.
(§ 201) Якщо він вибив зуб мушкенуму, то він повинний відважити 1/3 міни срібла.
(§ 202) Якщо людина вдарила по щоці людини вищого по положенню, чим він самий, то він повинний бути побитий на зборах воловим батогом . 60 разів.
(§ 203) Якщо син людини вдарила по щоці сина людини, рівного йому, то він повинний відважити 1 міну срібла.
(§ 204) Якщо мушкенум ударив по щоці мушкенума, то він повинний відважити 10 сиклей срібла.
(§ 205) Якщо раб людини вдарила по щоці сина людини, то йому повинні відрізати вухо.
(§ 206) Якщо людина сильно вдарила людини в бійці і завдала йому рану, то ця людина повинна заприсягтися: "Ненавмисно я вдарив", - і оплачувати лікаря.
(§ 207) Якщо той помер від його побиття, то винний повинний заприсягтися, і, якщо мертвий - син людини, винний повинний відважити 1/2 міни срібла.
(§ 208) Якщо мертвий - син мушкенума, то винний повинний відважити 1/3 міни срібла.
(§ 209) Якщо людина побила дочку людини і заподіяла їй викидень, то він повинний відважити 10 сиклей срібла за її плід.
(§ 210) Якщо ця жінка померла, то повинна убити його дочку.
(§ 211) Якщо він побоями заподіяв викидень дочка мушкенума, то він повинний відважити 5 сиклей срібла.
(§ 212) Якщо ця жінка померла, то він повинний відважити міни срібла.
(§ 213) Якщо він побив рабиню людини і заподіяв їй викидень, то він повинний відважити 2 сикля срібла.
(§ 214) Якщо ця рабиня померла, то він повинний відважити 1/3 міни срібла.
(§ 215) Якщо лікар зробив людині важку операцію бронзовим ніжем і спас людини або ж він розкрив більмо (?) у людини бронзовим ніжем і спас око людині, то він може одержати 10 сиклей срібла.
(§ 216) Якщо це син мушкенума, то лікар може одержати 5 сиклей срібла.
(§ 217) Якщо це раб людини, то хазяїн раба повинний дати лікарю 2 сикля срібла.
(§ 218) Якщо лікар зробив людині важку операцію бронзовим ніжем і убив цієї людини або ж він розкрив більмо (?) у людини бронзовим ніжем і виколов око людині, то йому повинні відрубати кисть руки.
(§ 219) Якщо лікар зробив важку операцію бронзовим ніжем рабу мушкенума й убив його, то він повинний відшкодувати раба за раба.
(§ 220) Якщо він розкрив йому більмо (?) бронзовим ніжем і виколов йому око, то він повинний відважити сріблом половину його покупної ціни.
(§ 221) Якщо лікар зростив зламану кістку в людини або ж вилікував хворий суглоб, то хворий повинний заплатити лікарю 5 сиклей срібла.
(§ 222) Якщо це син мушкенума, то він повинний заплатити 3 сикля срібла.
(§ 223) Якщо це раб людини, то хазяїн раба повинний заплатити лікарю 2 сикля срібла.
(§ 224) Якщо волячий або ж ослиний лікар зробив важку операцію волові або ж ослу і спас його, то власник вола або осла повинний заплатити лікарю 1/6 сикля срібла, його найману плату.
(§ 225) Якщо він зробив важку операцію волові або ж ослу й убив його, то він повинний заплатити власнику вола або ж осла 1/4 його покупної ціни.
(§ 226) Якщо цирульник без дозволу рабовласника збрив рабський знак у чужого раба, то цьому цирульнику повинні відрубати кисть руки.
(§ 227) Якщо людина обдурила (?) цирульника, і той збрив рабський знак у чужого раба, то цієї людини повинні страчувати і повісити у воріт, а цирульник повинний заприсягтися: "Якби. я знав, я б не виголив", і він буде виправданий.
(§ 228) Якщо будівельник побудував будинок людині і завершив його, то за один cap удома домовласник повинний йому дати в подарунок 2 сикля срібла.
(§ 229) Якщо будівельник побудував людині будинок і свою роботу зробив неміцно, а будинок, що він побудував, повалився й убив хазяїна, то цей будівельник повинний бути страчений.
(§ 230) Якщо він убив сина хазяїна, то повинні убити сина цього будівельника.
(§ 231) Якщо він убив раба хазяїна, то він, будівельник, повинний віддати хазяїну раба за раба.
(§ 232) Якщо він погубив майно, то усе, що він погубив, він повинний відшкодувати і, тому що будинок, що він побудував, він не зробив міцно і той повалився, він повинний також відбудувати будинок із власних засобів.
(§ 233) Якщо будівельник побудував людині будинок і роботу свою не зміцнив, і стіна обрушилася, то цей будівельник повинний зміцнити стіну з власних засобів.
(§ 234) Якщо човняр спорудив людині судно, але свою роботу зробив ненадійно, і це судно розсохнулося (?) у тому ж році або воно мало іншу хибу, то човняр повинний це судно розібрати, а з власних засобів зробити тривке і віддати судовласнику тривке судно.
(§ 235) Якщо човняр спорудив людині судно ємністю 60 гурів , то він повинний дати тому в подарунок 2 сикля срібла.
(§ 236) Якщо людина віддала своє судно в оренду човняру, а човняр був нерадив і потопив судно або погубила, то човняр повинний відшкодувати судно судовласнику.
(§ 237) Якщо людина найняла човняра і судно і навантажила його зерном, шерстю, олією, фініками або ж будь-яким іншим вантажем, а цей човняр був нерадив і потопив судно і погубив те, що в ньому було, то човняр повинний відшкодувати судно, що він потопив, і усе, що погубив у ньому.
(§ 238) Якщо човняр потопив судно людини, а потім підняв його, то він повинний заплатити сріблом половину його покупної ціни.
(§ 239) Якщо людина найняла човняра, то він повинний йому сплачувати 6 гурів зерна в рік.
(§ 240) Якщо судно, що йде проти плину, ударило судно, що йде за течією, і потопило його, то судовласник, чиє судно було потоплено, може клятвено

 
 

Цікаве

Загрузка...