WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Закони Хамурапі - Реферат

Закони Хамурапі - Реферат

якщо батько при своєму житті не сказав синам, яких йому родила рабиня: "Мої сини", то після того, як батько помре, сини рабині не повинні поділяти майно, що в будинку їхнього батька разом є синами чоловіки, але рабині і її синам повинна бути надана свобода, і сини чоловіки не можуть пред'являти позову до синів рабині щодо рабства. Чоловіка може забрати своє придане і дарунок, що її чоловік їй подарував і записав їй у документі, і жити в житло свого чоловіка. Поки вона жива, вона може цим користуватися, але за срібло не може продати. Післяїї смерті це належить тільки її синам.
(§ 172) Якщо її чоловік не подарував їй дарунка, то повинні відновити їй її придане, і з майна будинку свого чоловіка вона може одержати частку, як один спадкоємець. Якщо її сини стануть її пригноблювати заради того, щоб вигнати її з будинку, то судді повинні роздивитися її справу і накласти кару на синів, а ця жінка не зобов'язана піти з будинку свого чоловіка. Якщо ж ця жінка захоче піти, то дарунок, що її чоловік подарував їй, вона повинна лишити синам своїм, а придане будинку свого батька вона може забрати, і чоловік, що їй по серцю, може взяти її в дружини.
(§ 173) Якщо ця жінка там, куди вона вступила до нового чоловіка, родила синів своєму такому чоловіку, а потім ця жінка померла, то її придане повинні поділити старі і такі сини.
(§ 174) Якщо своєму такому чоловіку вона не родила синів, то її придане можуть забрати тільки сини її першого чоловіка.
(§ 175) Якщо або палацевому рабі, або ж раб мушкенума взяв у дружини дочка повноправної людини і вона родила синовей, то хазяїн раба не може пред'явити позову до синовьям дочки повноправної людини щодо рабства.
(§ 176) А якщо палацевий раб або ж раб мушкенума взяв у дружини дочка повноправної людини і, коли він узяв її, вона вступила в будинок палацевого раба або ж раба мушкенума разом із приданим будинку свого батька, а після того, як вони з'єдналися, вони побудували будинок і набули добра, і потім або палацевий раб, або ж раб мушкенума помер, то дочку повноправної людини може забрати своє придане, а усе, що вона і її чоловік придбали після того як вони з'єдналися, повинні поділити навпіл, і половину може забрати хазяїн раба, половину може забрати дочку повноправної людини для своїх синів. Якщо дочка повноправної людини не мала приданого, то усе, що вона і її чоловік придбали після того як вони з'єдналися, повинні поділити навпіл, і половину може забрати хазяїн раба, половину може забрати дочку повноправної людини для своїх синів.
(§ 177) Якщо вдова, сини якої ще малі, захоче вступити в будинок другого чоловіка, то без знана судів вона не повинна вступити. Коли вона буде вступати в будинок другого чоловіка, судді повинні роздивитися справи вдома її старого чоловіка, і будинок її старого чоловіка вони повинні передати такому чоловіку і цій жінці, а також змусити їх виготовити документ. Нехай вони беруть будинок і ростять малят. Продавати посуд за срібло вони не можуть. Покупець, що купує посуд синів удови, утрачає своє срібло і зобов'язаний повернути майно його хазяїну.
(§ 178) Якщо жриці энтум, надитум або ж зікрум , котрої її батько дав придане і написав їй документ, у документі, що він їй написав, він не записав, щоб після її смерті віддавати що залишиться куди їй завгодно, і не дозволив їй чинити бажане, то після того, як батько помре, її поле і її сад можуть забрати її брати і по розмірі її частки вони повинні давати їй видача зерном, олією і шерстю і задовольняти її серце. Якщо ж брати не дали їй видача зерном, олією і шерстю по розмірі її частки і не задовольнили її серця, то вона може віддати своє поле і свій сад землепашцу, що їй угоден, і її землепашец буде її містити. Полем, садом і всім, що батько її дав їй, вона може користуватися, поки жива, але вона не може продати це за срібло і задовольнити вимоги іншої людини, її спадкова частка належить тільки її братам.
(§ 179) Якщо жриці энтум, надитум або ж зікрум , котрої її батько дав придане і написав їй документ із пресою, у написаному для неї документі він записав, щоб після її смерті віддавати що залишиться куди їй завгодно, і дозволив їй чинити бажане, то після того, як батько помре, вона може віддати те, що після її залишиться, куди їй завгодно, її брати не можуть подавати проти її позову.
(§ 180) Якщо батько не дав приданого своя дочка - живучої в оселі надитум або ж зікрум , то після того, як батько помре, вона повинна одержати частку в майні, що в будинку її батька, як один спадкоємець і може користуватися нею поки жива; після її смерті це належить тільки її братам.
(§ 181) Якщо батько присвятив богу надитум, кадиштум або ж кульмашитум і не дав їй приданого, то після того як батько помре, вона повинна одержати з майна, що в будинку її батька, 1/3 своєї спадкової частки і може нею користуватися, поки жива; після її смерті це належить тільки її братам.
(§ 182) Якщо батько не дав приданого своя дочка - надитум бога Мардука Вавілонського і документа з пресою не написав їй, то після того, як батько помре, вона може одержати разом із своїми братами 1/3 своєї спадкової частки, а повинність вона не зобов'язана нести; надитум бога Мардука може віддати те, що після її залишиться, куди вона захоче.
(§ 183) Якщо батько дав придане своя дочка, що побувала наложницей-шугетум, видав її заміж і написав їй документ із пресою, то після того, як батько помре, вона не повинна взяти участь у поділі майна, що в будинку її батька.
(§ 184) Якщо людина не дала приданого своя дочка, що побувала наложницей-шугетум і не видала її заміж, то після того як батько помре, її брати повинні дати їй придане відповідно до надбання, що в будинку батька, і видати її заміж.
(§ 185) Якщо людина взяла в усиновлення малолітнього, що знаходилося в нехтуванні, і виростив його, то цей вихованець не може вимагатись обернено по позові.
(§ 186) Якщо людина взяла в усиновлення малолітнього, а коли він його уже взяв, той дізнається свого батька і своєї матері, то цей вихованець може повернутися в будинок свого рідного батька.
(§ 187) Приймальний син палацевого євнуха або ж приймального сина зікрум не може вимагатись обернено по позові.
(§ 188) Якщо ремісник узяв малолітнього для виховання і передав йому своє ремесло, то приймак не може вимагатися обернено по позові.
(§ 189) Якщо він не передав йому свого ремесла, то цей вихованець може повернутися в будинок свого рідного батька.
(§ 190) Якщо людина не зарахувала до своїм синам малолітнього, котрого він взяв в усиновлення і якого він виростив, то цей вихованець може повернутися в будинок свого рідного батька.
(§ 191) Якщо людина, що взяв в усиновлення малолітнього і котрий виростила його, а той працював у його будинку, потім завів рідних дітей і побажав відкинути вихованця, то цей приймальний син не повинний піти голіруч; приймальний батько, що виховав його, повинний йому дати зі свого

 
 

Цікаве

Загрузка...